Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BG Topo Maps

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Благодаря на ТУОНО и ЦЕЦО , но ми говорите на китайски - а аз сега го уча . Доколото разбрах GIS-RUSSA е софтуер , откъде да го потърся , има ли го в нет-а ? ТСМ-а е точно от тези , дето работят само в колата : приемника няма собствено захранване и работи само на запалката , а иначе PDA -то си работи и само .
    Не зная какво е траклог , но доколкото разбирам е вид на представяне на данните . При началното разглеждане попаднах на страница със скала за приеманите сателити , координати и др. но ще трябва да го разгледам по-подробно.
    Заедно с ТСМ-А ми дадоха да пробвам и GARMIN IQUE 3600 , но не мога да го пусна - след цяла нощ зареждане свети постоянно зелената лампа на копчето за вкл. и не реагира на нищо(от бутоните де , с отвертка не съм пробвал)

    Коментар


    • #32
      грешки в топо картите

      Привет К2,

      Първо, поздравления за невероятните карти - много труд е положен.

      Бих искал да помогна за отстраняване на едни дребни неточности:

      1. Пътя след курорта Дюни (след дългата плажова ивица), има участък който е затворен поне от 10 години и има една малка отсечка която заобикаля. трака varna-primorsko.gdb ясно показва проблема (N42 20.873 E27 43.38, пър Е87 е променен там.

      2. Във файла sofia-sl_briagg.gdb , района на Стара Загора, село Калитиново (околовръсното на СЗ беше затворено), според картата трябваше да има път през ж-п линията, но пътя се оказа доста по-встрани, виж трака. Всъщност на хартиената карта е ок, но понеже много вярвах на ГПС-а и се озовах в задънена улица

      http://gsm4you.com/gps/tracks/


      Надявам се моите тракове да помогнат за подобрения на чудесните ти карти.

      За информация заснети са с 60цс монтиран на предното сткло с WAAS включен, точноста варираше от +/-5 до +/- 2м

      Коментар


      • #33
        Вече два часа се мъча да кача картите на К2 на моето покетче , но не успявам . Отварям ги с Мапедит , правя експорт към ОЗИ-то на PC-то , така се създават още два файла : .bmp и .map , след това ги качвам и двата на покета , там неговото ОЗИ ги вижда , но не се отварят карти . Аз ли бъркам нещо или нещо не знам ?
        Току що видях , че в покета файловете са съответно .map и .ozf2 и има някаква програмка img2ozf ( в покета ) . Тя явно трябва да ги конвертира от единия вид в другия . Свалих я на РС-то , но и с нея нищо не успях да направя .

        Коментар


        • #34
          Re: грешки в топо картите

          Първоначално публикуван от naughty
          За информация заснети са с 60цс монтиран на предното сткло с WAAS включен, точноста варираше от +/-5 до +/- 2м
          Мап 60 цс май не пише много точно, или поне аз съм с такива впечатления.В софтуера май е проблема!Примерно:на един и същи път на отиване и връщане ми дава разлики до 150,200 м.
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #35
            Re: грешки в топо картите

            Първоначално публикуван от Galabin
            Първоначално публикуван от naughty
            За информация заснети са с 60цс монтиран на предното сткло с WAAS включен, точноста варираше от +/-5 до +/- 2м
            Мап 60 цс май не пише много точно, или поне аз съм с такива впечатления.В софтуера май е проблема!Примерно:на един и същи път на отиване и връщане ми дава разлики до 150,200 м.
            Е как да не пише точно?? Имам заснети маршрутите на връщане и съвпадат до метър! Ти май в жабката си го държиш гпс-а 60цс трябва да се държи вертикално за рязлика от етрексовете. Имам стойка с вакуум за колата която го държи в това положение.

            виж тези снимки:

            на плажа на ммц:


            и в колата ми, на стойката:

            Коментар


            • #36
              Е, аз го държа на кормилото на мотора предимно!Но в интерес на истината-хоризонтален!
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • #37
                Моята 60-ка никога досега не е дала такова голямо отклонение по един и същ маршрут. Защо не се консултираш със Sabin, той май ползваше такъв на мотора си, но май ползва и външна антена.

                Коментар


                • #38
                  Re: грешки в топо картите

                  Първоначално публикуван от Galabin
                  Първоначално публикуван от naughty
                  За информация заснети са с 60цс монтиран на предното сткло с WAAS включен, точноста варираше от +/-5 до +/- 2м
                  Мап 60 цс май не пише много точно, или поне аз съм с такива впечатления.В софтуера май е проблема!Примерно:на един и същи път на отиване и връщане ми дава разлики до 150,200 м.
                  За споменатите грешки е така, и аз мислих да ги пратя, но жена ми изтри актив лог-а
                  LZ1JJJ

                  Коментар


                  • #39
                    пъво да благодаря на к2 за чудесните карти
                    второ мап 60С какъвто е моя май наистина от време на време прави такива отклонения но аз го държах в колата и то под най различни позиции и сигурно от време на време си е губил сателитите
                    иначе открих една лека неточност в картата в района на перла до приморско
                    пътя за перла не е даден коректно иначе бреговата ивица е доста точна
                    записъл съм верния път ако ми подскажете как и къде да го пратя ще го пратя ще ми се и аз да участвам в подобряването на картите
                    тука и около нашия град виждам разни неточности и липси и ще мога и за това да помогна
                    абе въобще картата е супер евала на к2 има едно черпене и от мене

                    Коментар


                    • #40
                      Здравейте, готова е версия 2.09 на картите

                      BG Topo Maps 2.09
                      * Добавени са нови данни в картите на Пирин, Рила Стара планина, Осогово, Родопи, България 4 и България 5.
                      Специални благодарности за предоставените данни и за помощта на: Антон Гаврилов, Борис Борисов, Димитър Златаров, Илиан Шингаров, Tuono, Вангел Вангелов, Юлиан Лилов
                      * Добавени са данни за земното покритие за всички градски карти и за всички планински карти с изключение на Родопите.
                      * Редактирани са някои пътеки в планинските карти и са изтрити някои дублиращи се тракове.

                      Сваляне на BG Topo maps 2.09
                      http://topomaps.info/index.php?optio...tart=0&limit=5
                      [url=http://www.topomaps.info/][img]http://www.topomaps.info/images/banners/topomapsinfo234x60.png[/img][/url]

                      Коментар


                      • #41
                        k2, Мога само да се възхищавам на положеният труд и на постигнатият Прекрасен резултат, Благодаря.

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от alex_markov
                          k2, Мога само да се възхищавам на положеният труд и на постигнатият Прекрасен резултат, Благодаря.
                          И аз искам да изразя специалните си благодарности.
                          [url]http://www.clubalfaromeo.com[/url]

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от KGB
                            Първоначално публикуван от alex_markov
                            k2, Мога само да се възхищавам на положеният труд и на постигнатият Прекрасен резултат, Благодаря.
                            И аз искам да изразя специалните си благодарности.
                            Присъединявам се и аз!Вече я пробвах!БЛАГОДАРЯ!

                            Коментар


                            • #44
                              И от мен едно благодаря !

                              Коментар


                              • #45
                                Здравейте, готова е новата версия на картите:

                                Topo Maps 2.10
                                * Добавена е карта на град Сандански, като част от Картата на Пирин. Включва над 170 улици и алеи, и над 80 интересни обекта в града. Специални благодарности за данните и двумесечния труд на Илиан Шингаров.
                                * Добавени са пътеки и точки в картите на Рила и западна Стара планина - благодарение на Димитър Златаров.
                                * Добавени са нови интересни обекти в картата на Западни Родопи(източни дялове) - благодарение на Георги Ценков.
                                * Добавени са данни в картата Bulgaria 5
                                * Корегирани са някои пътища и са изтрити някои грешни данни.
                                * Функцията "Find" в MapSource отново работи правилно.

                                За сваляне http://www.topomaps.info/index.php?o...tart=0&limit=5
                                [url=http://www.topomaps.info/][img]http://www.topomaps.info/images/banners/topomapsinfo234x60.png[/img][/url]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X