Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Фронтера

    Здравейте всички и весела коледа.
    Проблема е следния.Тъста ми си купи Фронтера 2.5тд 97г. дълга база,със италиански двигател.При каране джипа не може да вдигне повече от 2000 оборота,или повече от 100км/ч.,а на място двигателя се форсира нормално.
    Ако някои е имал такъв проблем,или може да помогне ще съм много благодарен.

  • #2
    До: Проблем с Фронтера

    може да не стига въздух
    на един мерцедес бяха сложили платче да загрява зимата
    и той го беше засмукал ...малко
    симптомите бяха същите
    BMW X6

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Фронтера

      Първоначално публикуван от bsssss Преглед на мнение
      Здравейте всички и весела коледа.
      Проблема е следния.Тъста ми си купи Фронтера 2.5тд 97г. дълга база,със италиански двигател.При каране джипа не може да вдигне повече от 2000 оборота,или повече от 100км/ч.,а на място двигателя се форсира нормално.
      Ако някои е имал такъв проблем,или може да помогне ще съм много благодарен.
      Смени ли горивния филтър!И ако си го сменил,този ли е който е предназначен за марката?Имах такъв случай с филтър за ДВГ с по малка кубатура.Надявам се да съм помогнал.С здраве и весело посрещане на Н.Г.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Фронтера

        Благодаря за съветите,но казва че е сменил всички маслс и филтри.
        Сега извадих въздушния филтър и го подкарах няколко километра,но няма промяна.
        Като го карах до 2000 оборота набира после забива муцуната.На ниските предвки 1ва и 2ра набира горе долу,но не мога да чуя турбото.Възможно ли е да не работи?
        А имаше едно ключе (допълнително слагано),което сега не работи и като го включиш набира,но пуши адски много.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Фронтера

          Първоначално публикуван от bsssss Преглед на мнение
          Благодаря за съветите,но казва че е сменил всички маслс и филтри.
          Сега извадих въздушния филтър и го подкарах няколко километра,но няма промяна.
          Като го карах до 2000 оборота набира после забива муцуната.На ниските предвки 1ва и 2ра набира горе долу,но не мога да чуя турбото.Възможно ли е да не работи?
          А имаше едно ключе (допълнително слагано),което сега не работи и като го включиш набира,но пуши адски много.
          Според мен цялата работа в горивото!Не му стига, а това е или гор. филтър или въздух в гор.система може и да е горивоподкачваща помпа.А ключето сигурно включва обогатител затова пуши.Поне така мисля аз!

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Фронтера

            мислиш ли че не е турбото?
            щото аз карам дизелово браво и на 2000 оборота включва турбото и излита.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Фронтера

              Първоначално публикуван от bsssss Преглед на мнение
              мислиш ли че не е турбото?
              щото аз карам дизелово браво и на 2000 оборота включва турбото и излита.
              В малка степен,сигурен ли си че турбото трябва да се включва на 2000об..Ако се съмняваш закарай го да го проверят.Друго не ми идва на ум от какво може да е.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Фронтера

                А тази тема видя ли?
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19744
                Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Фронтера

                  Благодаря на всички за помоща.Весело изкарване на новата година.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с Фронтера

                    колега имах саштият проблем ходих каде ли не и ништо накрая ме посаветваха да махна КАТАЛИЗАТОРА и чудеса, така че пробваи

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с Фронтера

                      Здравей!
                      И аз като си купих Фронтерата беше абсолютно същата история.На място форсираш колкото искаш, но на ход до около 2000 оборота. При мен проблема беше в дебитомера за въздуха. Купих си един втора ръка и вече четвърта година съм с него.И аз съм с 2.5 TDS

                      Коментар


                      • #12
                        Качи я на компютър.

                        Днес закарах моята в сервиз ОПЕЛ за чистене на резервоар,смяна на горивен филтър в следствие на замръзнала тези дни нафта заредена на Лук оил.Почистиха ми колата и на 2000 оборота глъхне и ..."умира".
                        Пича свали въздушния филтър,тупна го от крачола си и сега колата е самолет.Падна червена пепел,кой знае от къде съм я пипнал по баирите.

                        Сега да кажа защо пиша тук а не в нова тема.Закачиха компа на Опела и излязоха 9 грешки,натрупани през времето.Мисълта ми е да я качиш на комп,и ако има повреда веднага излиза.
                        Ако не излезе нищо проблема не е в счупена част а нещо леко,като протрит вакуум маркуч на турбото например.

                        Повече ме притесни "обогатителя"на онова копче,което според мен включва турбото,което е издухало и затова пуши горейки масло яко.ПРОСТО ХИПОТЕЗА.Нека майстор да каже.
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X