Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред променящ ъгъла на запалване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уред променящ ъгъла на запалване

    Така е, ама сме се събрали да спорим. Иначе не е интересно, пък и в спора се ражда истината, каквато и да е тя. Аз страх от електрониката нямам, нищо че съм селско саморасло майсторче. Имам много идеи с микропроцесори за автомобилите.Наскоро си купих устрйство за коригиране ъгъла на запалване, когато съм на газ, идеята ми хареса, но не и реализацията и затова си го направих с ПИК. Ще видим колко ще изкара

  • #2
    До: Руските вседеходи, двигателите за тях, сравнение с европейските производители

    Ами ето че и ти се опитваш да откриваш топлата вода. А какъв е идеалния ти ъгъл на газ? За тая работа един комп взима инфо от сензора за обема или теглото на входящия въздух, потенциометъра за това колко е отворена дроселовата клапа, баро сензора, сензора за температурата на охлаждащата течност, нок сензора и още една камара простотий и решава на какъв ъгъл да подаде искрата, и всичко това на всеки няколко милисекунди, и ако някой сензор се скапе го емулира на база на данните от другите сензори... . Темата е дълга.

    Коментар


    • #3
      До: Руските вседеходи, двигателите за тях, сравнение с европейските производители

      Да, темата е дълга, но ти пропускаш един много важен момент. Аз внасям корекцията точно преди бобината. Тоест ЕКУ-то си прави сметките спрямо данните от датчиците, изработва си предварението за бензин, но точно преди да подаде искрата към бобината, се намесвам и викам "чакай бе, това е LPG, не бензин" и си внасям корекцията. Демек устройството работо в качеството на "октан-коректор"

      Коментар


      • #4
        До: Руските вседеходи, двигателите за тях, сравнение с европейските производители

        Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
        Да, темата е дълга, но ти пропускаш един много важен момент. Аз внасям корекцията точно преди бобината. Тоест ЕКУ-то си прави сметките спрямо данните от датчиците, изработва си предварението за бензин, но точно преди да подаде искрата към бобината, се намесвам и викам "чакай бе, това е LPG, не бензин" и си внасям корекцията. Демек устройството работо в качеството на "октан-коректор"
        За колко цилиндров мотор е това което си направил?
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #5
          До: Уред променящ ъгъла на запалване

          Че какво значение има броя на цилиндрите ????
          LZ5ZI qth HASKOVO
          Pajero II GLS 3000 V6

          Коментар


          • #6
            До: Уред променящ ъгъла на запалване

            Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
            Че какво значение има броя на цилиндрите ????
            Преди време мислих да слагам такъв коректор, но ми разказаха за куп проблеми, които ще се появят и се отказах. Помня, че имаше значение броят на цилиндрите.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              До: Уред променящ ъгъла на запалване

              Ами не знам да има значение броя цилиндри, ако бобината е една, но със сигурност има значение броя бобини. По принцип се слага за всяка по едно устройство, освен в случаите, когато корекцията се прави още след датчика на Хол или там друг датчик за положението на коляновия вал.

              Коментар


              • #8
                До: Уред променящ ъгъла на запалване

                Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                Преди време мислих да слагам такъв коректор, но ми разказаха за куп проблеми, които ще се появят и се отказах. Помня, че имаше значение броят на цилиндрите.
                Ами според мен, броя на цилиндрите има значение дотолкова доколкото ,че при 8 цилиндъра броя на импулсите е два пъти повече отколкото при 4.
                Тоест при 3000/мин оборота имаме 100 импулса в секунда при 4 цилиндъра и 200 имп/сек при 8 цил.
                Ако бързодействието на електрониката е недостъчно, тогава може и да има значение.
                Може и да не съм прав.
                Позрави на всички !
                LZ5ZI qth HASKOVO
                Pajero II GLS 3000 V6

                Коментар


                • #9
                  До: Уред променящ ъгъла на запалване

                  При ПИК-контролерите това въобще не е от значение - те могат да работят с импулси с честоти до към половин мегахерц и коефициент на запълване както ти дойде. А ако се сложи и ПИК с по-височка тактова честота, честотата може да достигне до няколго мегахепца ...
                  Та като имаме предвид, че запалителният импулс е по няколко милисекунди, то със сигурност ще го прихване и ще направи необходимата корекция.
                  Това с ПИК е добра идея ... Аз също обичам да ровя микропроцесорни устройства и си правя туй-онуй с ПИК-ове ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X