Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

    Мой приятел закупи SUZUKI VITARA Стрелката на олаждащата течност не показва изобщо двигателя да затопля,радиатора е съвсем леко топъл.При смяна на термостат същата историа.НЕ ЗАТОПЛЯ.Какъв е проблема
    Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

  • #2
    До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

    Teмпературата ли не отчита ,че не става ясно,ако е тька има си датчик.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #3
      До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

      Не може да затопли,след 30 40 км. каране радиатора е е леко хладък /изобщо не е затоплил/ . Съмнихме се че е термостат, след смяната му същата история. Двигателя работи на около20 30 градуса,предполагам че тази температура не е достатъчна за нормална работа на мотора-ниска е.А ТЕСНИ СПЕЦИАЛИСТИ са му казали че това е нормално за VITARA
      Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

      Коментар


      • #4
        До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

        Това което ми идва на акъла, че на въпросния автомобил монтиран радиатор доста по-голям от оригиналния.
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

          Машината е нов внос от Италия,тук в България не е пипана. Не вярвам в Италия някой да се занимава с такива работи.
          Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

          Коментар


          • #6
            До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

            Пипни маркуча след термостата ако е хладък значи термостата седи отворен. Мойта беше така смених термостата и от тогава няма проблеми.На пазара има и фалшиви стоки така че пробвай. Какви обороти ти даржи мотора защото и това е пряко свързано със загряването?
            ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

            Коментар


            • #7
              До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

              Първоначално публикуван от кайо Преглед на мнение
              Пипни маркуча след термостата ако е хладък значи термостата седи отворен. Мойта беше така смених термостата и от тогава няма проблеми.На пазара има и фалшиви стоки така че пробвай. Какви обороти ти даржи мотора защото и това е пряко свързано със загряването?
              Колегата е прав във случая защото има автом.смукач,а той дали изключва - виж оборотите?

              Коментар


              • #8
                До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                Работи на големи обороти и разхода на гориво е голям 11-12л.Новия термостат който е сложен ми се вижда много евтин 10 лева и е възможно да е менте и да не работи. По вашите публикации разбирам че не енормално за VITARA да работи на такава ниска температура.Ще търсим друг термостат.Ако няма ефект ще търсим пак вашата помощ.
                Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                Коментар


                • #9
                  До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                  Според мен стрелката трябва да е по средата. Тоз който ти е казал, че при Витарите това е проблема си мисля че греши.
                  Аз лично проблем по охладителната система съм имал когато протече. Тъпках радиатора с кви ли не запушващи дупки материали, но ... Посъветваха ме по- добре нова водна помпа. Смених я с нова ( 50 лв) , но при монтирането на новата нещо термостата заяде. За късмет не го смених а се оправи след 1 ден. И проблема се реши.
                  Това мога да споделя от Витарата и по твоя проблем.
                  Но може и да е от друго ...
                  [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                  Коментар


                  • #10
                    До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                    А перката на радиатора трябва ли да е в пълен покой,тя е с виско муфа и на студен двигател се върти ,не много силно но се върти.
                    Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                    Коментар


                    • #11
                      До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                      И моята Витара има такъв проблем. Много бавно загрява и никога не е стигала до сега до средата на скалата. Мислехме, че е от термостат. След смяна, пак същото. Дори когато не е в движение, дори без включено парно, пак пада температурата. Може част от проблема да се дължи на виското на перката, но дори да е така, колата пак много бавно загрява.

                      Имам чувството, че дори новият термостат отваря прекалено рано, защото двигателя би трябвало да стигне до приблизително 87-88 градуса, когато да почне да отваря термостата, а съдейки по стрелката изобщо не се доближава до тази температура...

                      Почвам да се съмнявам в показанията на датчика на таблото.

                      Коментар


                      • #12
                        До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                        На моята Витара стрелката стои силно в ляво, между две чертички. Отива в средата само когато е претоварена, на голям склон с 4Х4 бавни. Парното започва да топли бързо - ако това е критерий. Аз мисля, че това е нормално.

                        Коментар


                        • #13
                          До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                          На моята Витара стрелката стои силно в ляво, между две чертички. Отива в средата само когато е претоварена, на голям склон с 4Х4 бавни. Парното започва да топли бързо - ако това е критерий. Аз мисля, че това е нормално.

                          абсолютно вярно , ако въобще не мърда стрелката на уреда - търсете проблема в датчиците или в самия уред на таблото.
                          boko
                          Jeeep---KIA
                          https://www.facebook.com/autoboko/

                          Коментар


                          • #14
                            До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                            Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
                            Работи на големи обороти и разхода на гориво е голям 11-12л.Новия термостат който е сложен ми се вижда много евтин 10 лева и е възможно да е менте и да не работи. По вашите публикации разбирам че не енормално за VITARA да работи на такава ниска температура.Ще търсим друг термостат.Ако няма ефект ще търсим пак вашата помощ.
                            със сигурност имаш проблем с термостата смени с друг и ще се оправи машината
                            ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: VITARA ПРОБЛЕМ С ТЕРМОСТАТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО

                              Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
                              Не може да затопли,след 30 40 км. каране радиатора е е леко хладък /изобщо не е затоплил/ . Съмнихме се че е термостат, след смяната му същата история. Двигателя работи на около20 30 градуса,предполагам че тази температура не е достатъчна за нормална работа на мотора-ниска е.А ТЕСНИ СПЕЦИАЛИСТИ са му казали че това е нормално за VITARA
                              Това,че радиатора е леко хладък не означава ,че и на двигателя температурата е същата.Радиатора става леко хладък чак след отваряне на термостата,иначе е студен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X