Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ски

    Колеги изкам да попитам каква е разликата на ските по далжината ли се определя дали са за начинаещ или за напреднал и различните далжини на какви пари варвят 2-ра рака и 1-ва.Благодаря предварително .

  • #2
    До: Ски

    Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
    Колеги изкам да попитам каква е разликата на ските по далжината ли се определя дали са за начинаещ или за напреднал и различните далжини на какви пари варвят 2-ра рака и 1-ва.Благодаря предварително .
    Ските се определят по дължина в зависимост от ръста и теглото на скиора и от това какво ще се кара - слалом(къси), гигантски слалом (следни), спускане(дълги)!
    За начинаещ или напреднал - твърдостта, но не само на ските но и на обувките!! Колкото е по-напреднал, толкова по-твърди!!
    А за цените е много относително - среден тип ски с автомати около 500 лв., висшия клас и до 2000 лв., долния 200-300!! Това без обувките!!
    А пък ако задълбаем и извънпистовото каране пепел му тури!!!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      До: Ски

      ако е начинаещ най-добре е да си вземе втора употреба ски с автомати не-по високи от него...
      а след като се научи след 1 - 2 сезона да си вземе нови
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        До: Ски

        А принципа с сноуборда същият ли е ?

        Коментар


        • #5
          До: Ски

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23548
          Разгледай тази тема, може да ти бъде полезна. Ако взимаш карвинг, гледай да са до около брадичката- но и това е субективно мнение. Много може да се говори по въпроса. Успех с избора и после да се похвалиш.
          Борислав Русенов - 0889593977

          Коментар


          • #6
            До: Ски

            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
            ако е начинаещ най-добре е да си вземе втора употреба ски с автомати не-по високи от него...
            а след като се научи след 1 - 2 сезона да си вземе нови
            Съгласен, само малка поправка - по-ниски от него,до брадичката, т.е. ръста минус 10-15 см. примерно! Аз съм 1.88 и съм със 175 ски!


            А принципа с сноуборда същият ли е ?
            Горе-долу!! За твърдостта да, за височината също! Ама аз за тия дъски много много не знам. Всъщност имам един в гаража, подариха ми го когато купих джипа - ако някой го интересува му сложих автомати и купих обувки, но сина го кара два пъти и се отказа! Така, че го продавам!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              До: Ски

              Аз имам 3-чифта ски .Марка Sport мисля с автомати Marker утре ще пусна снимки .Доста са тварди и са с различна големина мисля че на 1-те има и састезателен номер аз за това питам толкова ,за да знам на какви пари да ги продам за да сабера за ендуро

              Коментар


              • #8
                До: Ски

                Първоначално публикуван от ulkataa Преглед на мнение
                Аз имам 3-чифта ски .Марка Sport мисля с автомати Marker утре ще пусна снимки .Доста са тварди и са с различна големина мисля че на 1-те има и састезателен номер аз за това питам толкова ,за да знам на какви пари да ги продам за да сабера за ендуро
                Каква е тази марка Спорт!!!?? Ако са от правите, а не карвинг спокойно можеш да си ги използваш за ограда някъде!! Пък и карвинга по-стария също!! И аз имам 4-5 чифта и толкова обувки но само ги подарявам! Ако има желаещи!!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  До: Ски

                  Еми незнам други ден ще пусна някоя снимка че утре няма да ме има иначе немога да кажа какви са защото неразбирам от карвинг и т.н ...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ски

                    skorpion_BG човек баща ми е колкото теб висок ама е 120 кила и той караше с такива ски но миналия сезон кара със 166 и каза ,че много по лесно се кара и не му се оморяват краката а той кара от малък,за сноуборда е същото трябва да е висок м/у носа и брадичката но ако е малко по нисък ще можеш да си го връткаш на 360 много по лесно и ако ходите на Пампорово си взимайте старите ски за да не драскате новите

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ски

                      Първоначално публикуван от Snowbordista Преглед на мнение
                      skorpion_BG човек баща ми е колкото теб висок ама е 120 кила и той караше с такива ски но миналия сезон кара със 166 и каза ,че много по лесно се кара и не му се оморяват краката а той кара от малък,за сноуборда е същото трябва да е висок м/у носа и брадичката но ако е малко по нисък ще можеш да си го връткаш на 360 много по лесно и ако ходите на Пампорово си взимайте старите ски за да не драскате новите
                      Да, колкото са по-къси ските, толкова по-лесно се завива и толкова по-неустойчиви са на високи скорости! Компромиса е ска тип гигантски слалом според мен, т.е. този размер който карам!!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ски

                        Ако караш бясно ама баща ми не кара щото ако падне незнам....

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ски

                          Аз съм 181-182см. висок! Доста време карах с Атомик, прави 180см. после ми набутаха чивиите че са ми къси и си взех Вакуум Фишер, пак прави но 200см. Та тия Фишер направо ми тежи да карам с тях и почти ме отказаха от ските! Сега, след няколко години почивка, мисля да си взема карв около 170см. и да почна наново!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ски

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Аз съм 181-182см. висок! Доста време карах с Атомик, прави 180см. после ми набутаха чивиите че са ми къси и си взех Вакуум Фишер, пак прави но 200см. Та тия Фишер направо ми тежи да карам с тях и почти ме отказаха от ските! Сега, след няколко години почивка, мисля да си взема карв около 170см. и да почна наново!
                            170 ще са ти екстра, можеш да опиташ и 165 но ако не караш много бързо!!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ски

                              Аз за първи път ще пробвам карв и даже и 170см. ми изглеждат късички (явно доста са ми остарели разбиранията), ама за сега твърдо съм се спрял на този размер! Имам си тука един чивиджия-консултант, дето ще ме нагласи набързо и после ще ми гледа сеира !
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X