Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

    Здравейте,
    предсоти ми да стана собственик на Диско 1 и всякакви съвети и полезна информация ще са ми от полза, тъй като не съм особено вещ в техническо отношение <все още>, но се интересувам и чета из нета доста запалено.
    Все пак опит нямам...

    В най-общи линии смятам, че ще е 200 или 300 тди, като това кой от двата до някаква степен ще е въпрос на случайност, но не и тд5. В последствие смятам, че ще 1 "лифт" ще е 1-вото действие, което ще предприема, като смятам <бих приел съвети и критики> да използвам ОМЕ пружини, но за амортесьори още незнам <ще се радвам ако ми препоръчате нещо>. Още не знам обаче, колко точно да го дигна, дали 3 или 4 инча? Притесняват ме загуба на стабилност при наклон и по-трудно управление, вие как мислите? За гуми съм се спрял на Goodyear MTR, като размерът ще зависи от степента на "лифтиране". Не знам само как и откъде да се снабдя с гардове за кормилната уредба отпред и за резервоара <ако не грша> отзад, както и за деференциялите. Надявам се че няма да е трудно да се сдобия с приличен експедиционен багажник за покрива както и буллгаргове<което ме навежда на въпроса, за бронята, която при някои модели сякаш е метална а при други не!?>.
    Аз проверих и се оказа, че да поръчам от US hi-jack е безбожно скъпо заради теглото, та тук дали ще се намери вносител или някои нов<запазен стар>? Естествено от чугунените.

    Предварително благодаря за помощта и се надявам и аз да съм в състояние да помогна някой ден с каквото мога.

  • #2
    Джек ще си купиш от Близнаците, или от пловдивчаните. Сигурно може и от другаде.
    Има две различни лифтовки: рама - мост и рама - кабина. И в двата случая има две единствени причини да се прави - гъзария, и невъзможност да набуташ в арките толкова големи колела, колкото искаш. По първия случай не съм просветен. Вторият се налага, когато постоянно караш в блата и страшните коловози на камионите за трупи, ама пак пълни с кал. Ние все пак сме планинска страна, и играта ти е да сваляш центъра на тежестта, не да го вдигаш.
    А гумите са ти последна грижа. Според сезона и мястото.
    Това сигурно има защита на резервоара. Защити на дифовете не се правят, не пазят от нищо, а като се изкривят ще се видиш в чудо. Защитата на кормилните щанги си остава праблем. Щото освен камъните и пъновете отпред, ги гънат и клоните и пъновете и на заден ход. На мене много ми лежи на сърцето защитата на дифендърите, ама нещо не мога да я смеля, люти кинти(((

    Коментар


    • #3
      Хеей, ква ти газария, мислех да слагам големи колела, ама ако не се окаже голям + с удоволствие ще си го спестя. За дифовете не бях се сетил, но като каза зву4и доста правдоподобно.
      Защитата за щангите и мен ме тормози щот тез, които гледам из нета са от по 400$ нагоре<за сички ЛР са подобни предполагам разликите са в местата за закрепяне>, а ако трябва да сам искрен правените не ми вдъхват доверие <може и да бъркам>. Тук някаде продават ли се качествени, па макар и скъпи да ги видя? Също така и гардове за фаровете и решетката отпед, аи бронята...?

      Коментар


      • #4
        )) Бе човече, ти на кой свят живееш? Не виждаш ли че всичко навсякъде е менте, не само салама ... Кой ще държи на витрината железа за 2 000 мухлясали кинта, от които се интересуват трима души в цялата държава, ама се купува едно на 10 години? То болтове с гарантирана якост няма откъде да купиш, ти ... Събираш с триста зора от къде да е маркови стомани, намираш читави стругари-фрезисти-заварчици, и айде, добре дошъл в лудницата. Или вадиш пачката, и поръчваш китове.
        Тука Близнаците наистина могат да ти помогнат. Не знам кого и къде познават, обаче докарват цените до напълно нормални. И не се разправяш ни с интернет, ни с митници. Щото аз например нямам и идея как да се оправя с такъв проблем.
        Решетките ще си ги завариш от 5 мм тел по-бързо, отколкото ще обиколиш моргите. Башка дето у нас явно никой не бракува джипове, и в моргите те гледат като улав.

        Коментар


        • #5
          Ментето залива насякаде, знам аз
          То аз си зимам машинката, махам се от града и фащам гората
          То за т'ва с виждането се поолях ама мисалта ми е кфо мога да направя, щото никак не сам се сблъквал с намиране на стомани, стругари и прочее дивотии, а ми се ще да се направи стабилна защита. Дано "близнаците" помогнат, но ако не мога да зема кит, ще се наложи да се справя и с ръчна изработка, няма лошо.

          Коментар


          • #6
            А, дойдохме си на думата) Използвам машини на няколко места, в БАН. Нищо общо с това, което трябва да бъде, ама за дреболии става. Има и други места, и тука хората знаят, сигурно ще кажат. Със стоманите по-трудно, ама уж някви взеха да се правят на сериозни търговци, това-онова има. Или изхвърленото от автосервизите. Ако успееш да превариш циганите, ти си отиваш с няква ръждясала ценност. В колите по-ниско от Ст 25 няма, все е материал...

            Коментар


            • #7
              Re: За диско 1

              Здравей nasov,

              В общи линии и аз бих те посъвтвал като Стефан..

              Първоначално публикуван от nasov
              ...В най-общи линии смятам, че ще е 200 или 300 тди, като това кой от двата до някаква степен ще е въпрос на случайност, но не и тд5...
              Първо Диско (Дискавъри) 1 с тд5 мотор няма. Петака се слага при Диско 2. За 200 и 300тди не знам какво искаш да кажеш, че избора ще е "въпрос на случайност"?.. Имам предвид, че като цяло двата модела си се различават ценово в хиляди лева. Разбира се, има и такива, които са на еднакви цени, но тогава говорим или за много запазено, но по-вероятно излишно скъпо Диско 200тди, или за Диско 300тди със "забележки"..

              За да получиш по-"вярни" или правилни съвети, може би ще е добре да споделиш в по-големи детайли за какво ще ползваш джипа , но все пак : Аз също (като Стефан) мисля, че лифтоването (поне в този случай) е напълно безмислено. Разликата в сантиметрите над 20-те см., в много ситуации може да се компенсира и с друго. Ленд Ровър по принцип си имат много добра артикулация и със заводското окачване.

              Hi-Lift-a е добра инвестиция, определено. Гумите също. Аз бих добавил и добри вериги - 2 комплекта!! За гард за кормилната щанга, определено е по-добре да ти направят тук, отколкото да си внесеш. Можеш да се обърнеш за помощ и съвет и към Fulda (Митко Фулда) тук във форума (той беше показал броня собствено производство), Братя Флекс вероятно и т.н.


              Най-вече успех в избора на Диско-то!

              Коментар


              • #8
                Здравейте,
                открих един интересен линк:
                http://www.eastcoastrover.com/Discotech.html

                как ви се струва направеното, е разбирасе подмята на бензиновя двигател и скоростната купия с дизелов е учудвасхт ход за мен<що просто не земат дизел!?>, но се пак като цяло проекта ми се струва доста интересен...

                Коментар


                • #9
                  Ами ще ми се да става за лек до среден оф-роуд, но и да е о'к за по асфалт, но не ми е за града. Като цяло идеята ми е да се ползва за пътешествия от по няколко седмици до няколко месеца, а в градовете се влиза и се излиза, без дълги престои и заседнал живот . Нямам амбиции да карам по няи тежките терени, поне за сега имам доста да уча и ще сам по-предпазлив. Но с натрупването на опит ще има и накаде да се развива и машината. За сега ми се ще да сложа здрави метални брони отпред и отзад, лебедка и вазможно наи-големият размер гуми, но без да сменям окачването, ами само с рязане. Ще ми се калта да не може да ме спре туку така, разбира се не става дума за кална баня. Умерено и реалистично подготвено дискавари, което да е в састояние да понесе известна доза екстремизам, но премесен с разумно шофиране.
                  Не ми се иска да се бухна в храстите с неподготвена машина, но не смятам и излишната самоувереност за +.
                  Не смятам да се опитвам да прекосявам сериозни водни препятствия, но с времето бих помислил и за това...
                  Трябва да се почне от някаде се пак

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от nasov
                    Ами ще ми се да става за лек до среден оф-роуд, но и да е о'к за по асфалт, но не ми е за града. Като цяло идеята ми е да се ползва за пътешествия от по няколко седмици до няколко месеца, а в градовете се влиза и се излиза, без дълги престои и заседнал живот . Нямам амбиции да карам по няи тежките терени, поне за сега имам доста да уча и ще сам по-предпазлив. Но с натрупването на опит ще има и накаде да се развива и машината. За сега ми се ще да сложа здрави метални брони отпред и отзад, лебедка и вазможно наи-големият размер гуми, но без да сменям окачването, ами само с рязане. Ще ми се калта да не може да ме спре туку така, разбира се не става дума за кална баня. Умерено и реалистично подготвено дискавари, което да е в састояние да понесе известна доза екстремизам, но премесен с разумно шофиране.
                    Не ми се иска да се бухна в храстите с неподготвена машина, но не смятам и излишната самоувереност за +.
                    Не смятам да се опитвам да прекосявам сериозни водни препятствия, но с времето бих помислил и за това...
                    Трябва да се почне от някаде се пак
                    така както пишеш, спокойно може да си караш и без никакви промени по машината... едни АТ гуми и нямаш грижи...
                    те тия брони, железа и повдигания са повече за собствено самочувствие... но ако имаш пари и желание, може да си сложиш това-онова...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Предната броня е пластмасова и слиза много ниско... => махам я и слагам нормален bumper. Та кат сам почнал, ще добавя и лебедка, да си е готово отпред. А и бул<бръш>гард(кунегярник), са също нужни, а ако някои направи и 1 подробно описание на ролбар, ще е много полезно за мен. Щото се чудя, анти рол ли е, сиреч да помага в борбата с центара на тежестта, или е за след объщане, да пази от наранявания таркалящите се пасажери..?
                      След дълги размисли реших да повдигна с 2" само ако практиката ми го диктува за крайно наложителен ход. За сега просто ще гледам да ръгна най-голямите МТ/Р, които могат да се саберат без лифт.

                      Коментар


                      • #12
                        Nasov,

                        Честно казано не те разбрах точно какво искаш да постигнеш, но важното е ти да го знаеш и да си убеден в това! Пишеш да става за "лек до среден оф-роуд", но след това и да "понесе известна доза екстремизъм"..

                        Първоначално публикуван от nasov
                        Предната броня е пластмасова и слиза много ниско... => махам я и слагам нормален bumper...
                        Мм, зависи.. Тази броня (заводска), наистина пада сравнително ниско с тези халогени, тогава да :


                        Но не виждам, какво й е лошото на тази : (същата, само, че е махната частта с халогените)


                        Също така се съмнявам за ефекта на големите и широки гуми за употреба в кал. Бих казал, че за "умерен" офроуд, за който възнамеряваш да ползваш джипа в началото, най-добре е да го използваш в максимално близка до заводската му спецификация версия - плюс лебедка, крик, въжета, вериги и добри (но не задължително големи) гуми за кал.

                        Успех в избора!

                        Коментар


                        • #13
                          Yaro,отскоро взех да се заглеждам по ровърите.Я ме осветли набързо за двигателната гама на Диското.Това 200-300 мисля,че съм чувал че са си 2,5 мотори.VM-и като на Класика ли са.Изобщо бих бил благодарен ако назовеш типовете мотори по години влагани в този модел,който взе да навлиза доста масово в милата ни татковина.Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от ivan ivanov
                            Yaro,отскоро взех да се заглеждам по ровърите.Я ме осветли набързо за двигателната гама на Диското.Това 200-300 мисля,че съм чувал че са си 2,5 мотори.VM-и като на Класика ли са.Изобщо бих бил благодарен ако назовеш типовете мотори по години влагани в този модел,който взе да навлиза доста масово в милата ни татковина.Благодаря предварително!
                            Иване, с две думи :

                            Дискавъри (Диско) 1 е в две модификации:

                            Първата е от 1989г. до 1994г., образно се нарича Диско 200 и излежда така :


                            Втората (след фейс-лифта) е от 1994г до 1998г., образно се нарича Диско 300 и изглежда така :


                            Двигателите са (всичките са made in UK):
                            Бензинови - предимно 3.5 V8 (във карбураторен и инжекционен вариант) за първата модификация и 3.9 V8 за ограничени последни бройки от серия 200 и за цялата серия 300 - предимно в инжекционен вариант (EFI). Редки са, но все пак има и карбураторни 3.9 V8 (които са piece of art), но са предимно в Щатите и по една или друга причина са популярни най-вече за Дифендър, тъй наречената NAS спесификация - North American Specification. Но за нея, по-подробно по-нататък.. Освен тези, за някои страни в Европа (като Италия например) се слага и бензинов 2.0 литра, 4 цилиндъра, който е разработка на Rover (колите), но личното ми мнение е, че не е за предпочитане. За бензиновите - скоро ще кача по-изчерпателен материал за "all-alluminium V8"..

                            Дизелови - 200tdi и 300tdi. Бих искал да подчертая, че макар и двата дизела да са внедрени в годините под ръководство на БМВ (от 1994 до 2000г.), нямат нищо общо с двигатели или разработки на БМВ. И двата са 2.5 литрови 4 цилиндрови с турбо и междинен охладител, 113к.с. (плюс/ минус). Характеристиките и на двата при Дискавъри са еднакви като въртящ момент, к.с. и т.н., за разлика от при Дифендър-а, където 200tdi е по-малко коне. Слава богу, VM-а, който се слага при Рейндж Ровър Класик тук не се качва. За дизеловите двигатели вече е писано тук, според мен и двата са доста добри - некапризни, лесни и не скъпи за ремонт и поддръжка (за разлика то Td5 при Диско 2 например).

                            Двете серии (200 и 300) освен по предната маска, двата дизела, имат промени и в интериор-а, хората казват, че вентилацията в купето при 300 е по-добра (включително и климатик-а), не знам до каква степен това е вярно.

                            Ако мога да ти бъда полезен с нещо друго, питай!

                            Коментар


                            • #15
                              Мойта броня е такава : ...
                              АРБ имат много интересен за мен модел булбар ама тука сигурно ще ми излезе солено а и докато се достави...
                              Другото, което се чудя все още е дали да сложа малко по-големи пружини, с цел да се сбират толкова високи гуми, че да не задирам дифовете. Сега сам с много молки освалтови и доста нисък.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X