Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

    А това са снимките за второто. При него усетих ,че нещо няма тяга (понеже и двете ги карах по един и същи път) едно нагоре по баир вдигна 110 на 5 , а второто едва 80-85 . Това ми се вижда доста изгнило. И си има доста ръжсичка отдолу

    Съвети ?
    Прикачени файлове
    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

      Моето мнение е, че трудно се лекува ръжда в това състояние, в което е второто. А омазването на първото - зависи от какво е, ще трябва да откриеш източника и от там ще се разбере какво би ти струвал ремонта.

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

        Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
        А това са снимките за второто. При него усетих ,че нещо няма тяга (понеже и двете ги карах по един и същи път) едно нагоре по баир вдигна 110 на 5 , а второто едва 80-85 . Това ми се вижда доста изгнило. И си има доста ръжсичка отдолу

        Съвети ?
        ... то и това 2-рото няма и климатик.
        И двете са с десни волани,1-вото има 2-ра въздушна възглавница,кожен салон.
        Ако ти легне на сърце (десен волан и състояние) ... късмет.
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

          За първото според мен тече от гарнитурата на капака на клапаните. Ако е тя - в Падок е около 2лири.
          Сферите на предния мост ми се струват доста сухи (на второто са с язви и ръжда) явно няма масло в тях.
          Ръждата по задния мост май я имат всички от този модел.
          Това че двигателя дърпа добре е хубаво, за екстрите и глезотиите всеки си решава сам. Обикновено не са определящи в цената, а аз лично не бих си взел джип с кожен салон. Иначе първото е с климатик и два еърбега - тези екстри си заслужават.
          Моят съвет е да обърнеш повече внимание на първото. Второто определено не си струва.
          Успех! и да се похвалиш после.
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

            Попринцип десния волан не ми е проблем (даже повече ми харесва , но това е друга тема). Така . Първото си има много екстри - ел. стъкла огледала , климатик , ел. люкове , кожа , ABS , 2 airbag-a , Естествено има си малко ръждичка , но този теч на маслото много ме притеснява-собственика каза ,че на смяна на маслото(10 000 км) доливал по литър (незнам дали за кола на тия години това е нормално) , а освен това бях чел някъде във форума за духането от щеката на маслото , а това 1-вото , си духа , пробвах и второто , там нямаше такъв проблем ,но там ръждата е в изобилие. Иначе сферите на първото наистина изглеждат добре. Това е положението . Ще се оглеждаме за други оферти и ще се сравнява.
            В интерес на истината досега като това първото с такива екстри до сега не бях попадал.
            HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
            Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

              Екстрите не са определящи, ако духа от щеката за масло направо се откажи.Второто е абсолютен боклук.Ако не е тайна на каква цена ти ги предлагат?
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                От ръждата бегай бръже.

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                  Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                  Екстрите не са определящи, ако духа от щеката за масло направо се откажи.Второто е абсолютен боклук.Ако не е тайна на каква цена ти ги предлагат?
                  За екстрите колкото повече - толкова повече проблеми може да възникнат, а за ръждата 2-рото сигурно след година две няма и да съществува. Относно цената ... говорим за 4 хилядарки и за едното и за другото
                  HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                  Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                    Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                    За екстрите колкото повече - толкова повече проблеми може да възникнат, а за ръждата 2-рото сигурно след година две няма и да съществува. Относно цената ... говорим за 4 хилядарки и за едното и за другото
                    От това с ръждата се откажи. А щом го дават другото за 4, значи стискате ръце за 3 и нататък КЪСМЕТ !!!
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                      Ние ще ги стиснем за 3 ,ама това масло и тия "Ветрове" (духането от щеката) ,ме навяват на мисълта ,че двигателя си отива
                      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                        Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                        Ние ще ги стиснем за 3 ,ама това масло и тия "Ветрове" (духането от щеката) ,ме навяват на мисълта ,че двигателя си отива
                        Основен ремонт на двигателя 200 тди към 1000 лева, за 300 тди не съм смятал.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                          Благодаря на всички за съветите и мнениеята , ... но за сега оставам на третия вариант - ще изчакам да видя дали няма да изкочи някое друго по читаво "зайче" .
                          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                            Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                            Основен ремонт на двигателя 200 тди към 1000 лева, ...................
                            Но има едно съществено НДУ /необходимо и достатъчно условие/ и то е моторът ДА ПОДЛЕЖИ на ремонт!!!
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                              Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                              Ние ще ги стиснем за 3 ,ама това масло и тия "Ветрове" (духането от щеката) ,ме навяват на мисълта ,че двигателя си отива
                              Ако автомобила те кефи, двигателя ще го отремонтираш. Бих казал, че е за предпочитане да вземеш "духащия двигател" пред гнилото купе. После гледаш няколко пъти "4x4 is born", надъхваш се с ентусиазъм и го започваш. Ремонта ще гаден и досаден, но...като го подкараш кефа е уникален.
                              Има и резервен вариант. Ако този двигател не става, може да вземеш v8 от някой прогнил Рейндж. Гледаш още веднъж филмчето и слагаш осмака .
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                                Най добре изчакай да излезе нещо друго, в момента е пълно с коли и джипове, и лесно се спазаряват.
                                Discovery I, 300 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X