Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за халогенни фарове на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

    Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
    гледам че бялата фронтера има халогени на покрива и лебедка
    как са захванати и двете и как стои въпросът със захранването им
    има ли нужда от по-силен генератор ?
    Абе човек да беше питал като се видяхме,щях да ти отговоря поне за халогените?...

    Коментар


    • #17
      До: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

      ама ние пак ще се видиме спокойно
      аз имам регистрация във вашия форум и дебна кротко какви ги вършите

      а иначе моята машина влиза в бокса за ново окачване другата седмица
      и се надявам към 15-ти вече да е готова и да не скърца като каруца
      а после и лебедка
      BMW X6

      Коментар


      • #18
        До: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

        Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
        Привет, да те разбирам ли, че фабрично горните /кръглите/ не са халогени - а са дълги. При мен за съжаление липсват и мисля да слагам, а и куплунгите си стоят, но мислех, че и те са халогени.

        Така го разбирай.Не са халогени,направо са си прожектори,които "парализират"всичко що погледне нощем в тях.Включват се само с дългуте светлини.
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #19
          До: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

          Въпросът ми по скоро е към STEF BMV - горните ти халогени много добре изглеждат. Смятам и аз да сложа , но ако можеш ми обясни от къде минават кабелите / пробива ли се тавана / и към кой ключ го скачаш. Нямали опасно натварване на инсталацията. Благодаря ти.

          Коментар


          • #20
            До: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

            Първоначално публикуван от ivvvelin Преглед на мнение
            Въпросът ми по скоро е към STEF BMV - горните ти халогени много добре изглеждат. Смятам и аз да сложа , но ако можеш ми обясни от къде минават кабелите / пробива ли се тавана / и към кой ключ го скачаш. Нямали опасно натварване на инсталацията. Благодаря ти.
            Виждам, че си "нов" и все още нямаш ЛС затова ще изчакам Стефчо да ти отговори. Фронтерата има 2 чудесни дупки на тавана можеш да ползваш някоя от тях. Ако нямаш 4-те оригинални халогена не виждам причина с горните 4 да натоварваш системата. Аз например с 3 вентилатора за охлаждане и 4 халогена на включен вентилатор в купето до край и на дълги фарове нямам проблеми с тока. Не пада под 14 волта.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              До: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

              Първоначално публикуван от ivvvelin Преглед на мнение
              Въпросът ми по скоро е към STEF BMV - горните ти халогени много добре изглеждат. Смятам и аз да сложа , но ако можеш ми обясни от къде минават кабелите / пробива ли се тавана / и към кой ключ го скачаш. Нямали опасно натварване на инсталацията. Благодаря ти.
              Тавана не се разпробива - /само предния капак,ако желаеш да си монтираш регистрационната табела/Майтапя се естественно!!!...Проводниците ги прекарах под корите на средната греда в купето и от там през гуменото уплътнение на сваляемата част на тавана.Опасност от претоварване на инсталацията не съществува но при едно условие:Монтираш реле и предпазител 25-30А.Къде и с какъв прекъсвач ще избереш да монтираш е лично твое решение.При мен захранването идва директно от акумулатора...На тавана съм сложил 4Х50W,а предните ми са 2Х100W - ами няма проблеми..Успех.

              Коментар


              • #22
                До: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                Предницата на Фронтерата ми е точно като на колегата adwokat:


                Само, че нямам никакви халогени - само фарове. Въпроса е по какъв начин са хванати кръглите халогени от двете страни на надписа "опел"?
                При положение, че фабрично нямам там халогение по какъв начин мога да закрепя някакви халогени?
                Ако може и детайлна снимка отблизо на закрепването ще е полезно
                Благодаря
                Светът на Владо

                Коментар


                • #23
                  До: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                  Според мен трябва да си развиеш фантазията и нещата сами ще си дойдат на мястото!..Горната част на бронята е метална - праскаш две дупки и поставяш халогените...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    Според мен трябва да си развиеш фантазията и нещата сами ще си дойдат на мястото!..Горната част на бронята е метална - праскаш две дупки и поставяш халогените...
                    Това исках да чуя Мерси много! щом мога да пробивам съм ОК
                    Светът на Владо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                      Да използвам темата но за малко друг случай, бих искал отзад в близост около задната броня, да монтирам неголям лед бар, който да има две опции, едната е, като дам на задна, да светне лед бара в бяло и да имам по-добра видимост, също така и при каране в мъгла, (знам че има лед барове които могат да си променят цвета и в случая да светне червено) тогава да светне в червено лед бара.

                      Има ли такъв двуцветен лед бар - бяла и червена светлина, и да го свържа така че да свети бяла светлина при задна скорост и червена светлина при мъгла, като се включи от оригиналното копче за 3-тия стоп?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SG72W.jpg
Прегледи:1
Размер:27.8 КБ
ID:5783511
                      Последно редактирано от Еделвайс; 09-03-18, 10:24. Причина: Пояснение

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Да използвам темата но за малко друг случай, бих искал отзад в близост около задната броня, да монтирам неголям лед бар, който да има две опции, едната е, като дам на задна, да светне лед бара в бяло и да имам по-добра видимост, също така и при каране в мъгла, (знам че има лед барове които могат да си променят цвета и в случая да светне червено) тогава да светне в червено лед бара.

                        Има ли такъв двуцветен лед бар - бяла и червена светлина, и да го свържа така че да свети бяла светлина при задна скорост и червена светлина при мъгла, като се включи от оригиналното копче за 3-тия стоп?

                        [ATTACH=CONFIG]950262[/ATTACH]
                        Този лед бар, ще свети прекалено силно (предполагам, че е с диоди от по 3 вата) и за двете цели, особено като фар за мъгла!

                        Аз лично не съм срещал лед фарчета/барове, които да си сменяват цвета на излъчваната светлина, но може и да има....

                        П.п. заглавието на темата ти е за халогенни фарове, а питаш за ЛЕД!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Този лед бар, ще свети прекалено силно (предполагам, че е с диоди от по 3 вата) и за двете цели, особено като фар за мъгла!

                          Аз лично не съм срещал лед фарчета/барове, които да си сменяват цвета на излъчваната светлина, но може и да има....

                          П.п. заглавието на темата ти е за халогенни фарове, а питаш за ЛЕД!
                          Използвах темата за да не отварям нова, става въпрос за малък лед бар не по-дълъг от 30 см, именно за да не е прекалено силен, виждах някъде такъв лед бар, на който можеш да си смениш цвета чрез малка платка, ще проуча първо къде ги има и после как ще е най-удачно да го свържа, без да правя байпас на ел. инсталацията.

                          п.с. За задната светлина, предполагам че най-добре ще стане свързването на лед бара, ако взема плюса от цокъла на едната крушка за задните светлини, ще стане ли така?
                          Последно редактирано от Еделвайс; 09-03-18, 17:36. Причина: п.с.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Използвах темата за да не отварям нова, става въпрос за малък лед бар не по-дълъг от 30 см, именно за да не е прекалено силен, виждах някъде такъв лед бар, на който можеш да си смениш цвета чрез малка платка, ще проуча първо къде ги има и после как ще е най-удачно да го свържа, без да правя байпас на ел. инсталацията.

                            п.с. За задната светлина, предполагам че най-добре ще стане свързването на лед бара, ако взема плюса от цокъла на едната крушка за задните светлини, ще стане ли така?
                            A защо, просто не си сложиш 2 лед фарчета - едно за мъгла и едно за заден ход?
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                              А защо изобщо трябва да се занимава с глупости.Зорлем да вади очите на хората.Ако спретне тая простотия ще го пердашат некъде,вервай ми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                                А защо изобщо трябва да се занимава с глупости.Зорлем да вади очите на хората.Ако спретне тая простотия ще го пердашат некъде,вервай ми.
                                За фарчето за мъга е много вероятно. Но за фарчето за задна, защо да го бият?
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X