Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кирилица и използването на латиница

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кирилица и използването на латиница

    Уважаеми приятели,

    Както забелязвам писането на кирилица не е проблем за повечето от Вас. Отново настоятелно моля всички да не използват латиница. Написаното на латиница е нечетливо и затруднително за разбиране.

    Разбирам, че има случаи и моменти, когато се налага писането на латиница, но това рядкост.

    Моля гласувайте дали да се вземат административни мерки, които да премахнат употребата на латиница. Идеята е администраторите да преценяват дали дадено съобщение е написано на латиница, защото това е единствената възможност или без причина като при втория случаи да се изтрива. Ако определени съобщения са важни или основополагащи естествено администраторите дори ги обръщат на кирилица както много пъти вече е ставало...
    VPetrov.photography

  • #2
    Напълно подкрепям писането на кирилица (по-добре се оправям с нея) НО гласувам против административните мерки защото светът е Шарен и е възможно да има изключения. Все пак пишете на КИРИЛИЦА

    Коментар


    • #3
      Умрем от любопитство кви са такива уважителните изключения. И Флекстайпа и Кирилата са безплатни.
      А "не мога" и "трудно ми е" изобщо ме шашардисват. Все пак българския се пише на кирилица, пък тук още не съм виждал чужденци. И да има, с българския учат и азбуката му.
      Тая земя кажи речи се е продънила от гробовете на хората, загинали, за да го има българския и кирилицата му. Мнението ми за хората, които НЕ ИСКАТ да я използват е ... ммм ... еднозначно...

      Коментар


      • #4
        Да и аз бих казал че на латиница е трудно разбираемо и някои по дълги теми даже ме отказват.
        НЕ ИЗИСКВА МНОГО УСИЛИЯ МОЛЯ ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА
        LZ1DMR

        Коментар


        • #5
          Моето мнение е, че кирилицата е единствено допустимата азбука когато пишем на български или руски!!!!

          Стига с тези безмислени 4-ч, 6-ш или q-я! Аз също се отказвам да чета по-дълги статии, защото ме карат да вниквам в "кодирането", което е използвано!

          Моля ви - ползвайте кирилица!

          Т.
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #6
            Кирилица

            Вече обещавам да пиша само на кирилица!
            Досега се е слувало и на латиница, но защото бях в интернет клубове, чиито операционни (или нещо подобно) системи бяха толкова идиотски, че каквото и да опитвах не можех да намеря кирилицата.
            Наистина, един дълъг материал написан на латиница е доста нечетивен, така че наистина е по-добре да ползваме кирилицата.

            Коментар


            • #7
              И на мене ми се случва да чета и пиша от разни "клубове". И като ми кажат че няма ни един кирилизиран компютър, просто не взимат моите пет стотинки за това, и толкоз. А дебилчетата, които им докарват по някой лев от геймърстване, утре и ще ги убият...

              Коментар


              • #8
                Кирилица

                Тъй като е видно че болшинството от участниците искат да се пише на кирилица правя официално съобщение че от този момент всеки "постинг" който е на латиница ще бъде изтриван освен ако няма сериозни причини да остане!
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Напълно подкрепям идеята за триене на ненужните съобщения на латиница!

                  Представете си гръцки сайт на латиница?!?

                  Успех!

                  Т.
                  Good guys drive Land Rovers!

                  Коментар


                  • #10
                    Еи сега стана интересно админите трябва да дефинират кои са Основателните причини да остане един пост на латиница
                    Защото иначе едни ще се трият други не а защо? ще има обидени.
                    Просто теоретизирам защото такива Административни мерки обикновенно се взимат когато има повече хора от колкото е "необходимо", а сега... (леле навлизам в дълбоки води НЕ МИ СЕ ОБИЖДАИТЕ ас не го мислих) ,
                    Пожелавам Успех на новото начинание
                    и Пишете на кирилица

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Кирилица и използването на латиница

                      Подкрепям тази идея.Защото наистина тия глупости с писането на латиница е просто върха на сладолена.Мисля че всички са се сблъсквали с какви ли не проблеми от рода на "по7ропване".Е такава дума как да се прочете.С триста зора ръзбрахме че е "потропване" ето за това съм напълно за кирилицата.Все пак ние в БЪЛГАРИЯ ли живеем!А до колкото знам все още в българия е задължителен българаския език.
                      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                      Коментар


                      • #12
                        ..."кирилица" vs "kirilica"...

                        ...а такааааа, ето го и националното самочувствие...ето го и моето мнение:

                        - според мен писането на кирилица е много удобно нещо...но би била голяма, голяма грешка ако се санкционират хора който предпочитат латиницата...това което трябва да се направи е да се стандартизират коя буква в кой случай как да се пише...и готово. Добре дошли в Европа !!!

                        Колко и да въртим нештата, бъдещето е ясно, бъдещето е едно. Това се казва еволуция...а то не иска и не пита и няма нищо общо с национална идентичност или пък самочуствие....

                        Коментар


                        • #13
                          Напълно съм съгласен с идеята за триенето.

                          Коментар


                          • #14
                            И що трябва да бъркаме еволюциятя с регреса?
                            Кирилицата е ФОНЕТИЧНА азбука, която е пригодена към ТОЗИ език. Латиницата е хубава за ЛАТИНСКИЯ, и виж как с нея се пише на френски, да кажем. Откровен идиотизъм, с който не се оправят тъкмо французите.
                            А що се отнася до "ходенето в Европа", като махнем модните писъци, работата изобщо не си струва. Еле пък културологично. Май някой много чевръсто забрави "съветския народ", "югославския народ", зорлем създавания в момента "ислямски народ", и колко кръв струва това на много милиони хора. Още някое десетилетие, ще се пръсне балона "американски народ", белким не сме стигнали много далече с "европейския". Махането на всички стени в къщата води до скандали, на оградата - до гражданска война, а на границата - ...
                            Като ми вземат и азбуката, може да смяташ че макар и задочно, познаваш някой от тия, които са гръмнали нещо в Брюксел...

                            Коментар


                            • #15
                              Re: ..."кирилица" vs "kirilica"...

                              Първоначално публикуван от ALAN GPS
                              ...а такааааа, ето го и националното самочувствие...ето го и моето мнение:

                              - според мен писането на кирилица е много удобно нещо...но би била голяма, голяма грешка ако се санкционират хора който предпочитат латиницата...това което трябва да се направи е да се стандартизират коя буква в кой случай как да се пише...и готово. Добре дошли в Европа !!!

                              Колко и да въртим нештата, бъдещето е ясно, бъдещето е едно. Това се казва еволуция...а то не иска и не пита и няма нищо общо с национална идентичност или пък самочуствие....
                              Категорично не съм съгласен. По няколко причини:

                              1. Когато тук е имало държава, култура и език в т.н. Европа в най-добрия случай тук там се намирало по някое племе, за което най-голямото технологично достижение е бил огънят...
                              2. Българската азбука е много по-богата и с повече изразни средства от латиницата – моля сравнете броя на буквите и звуците, които могат да отразят. Няма как славянския говор да бъде описан с латинската азбука!
                              3. Категорично не приемам писането на латиница – вижте за справка Гърция както Turbozmej по-горе даде за пример. Нима като са членка на ЕU по този повод да пишат на латиница? Или на евро банкнотите да няма гръцки букви. Между другото в момента на приемането ни, на всички банкноти печатани в EU ще се появи и кирилица.
                              4. Основната задача на всяка азбука е да може да предаде ясно и недвусмислено определена реч. Я ми кажете как ще транскрибирате на латиница следните думи: паша и пасха?
                              5. Да не забравяме, че и т.н. латиница е категорично различна за много народи, защото не може да осигури описание на конкретни звуци – немски, скандинавски езици, испански и т.н. всичките имат разлики и допълнения.
                              6. Не е еволюция да заменим повече от 13 века история, култура и безчислени жертви за чужда азбука при това доброволно - това и най-страшните завоеватели не са успели да постигнат и то за векове...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X