Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор на KFX 700

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулатор на KFX 700

    Зна4и въпроса е следния преди време смених оригиналния акомулатор на АТВ-то с някакав като за мотор ( оловен,мокър)
    Поработи извесно време добре (месец може би) и ся по4на да се бъгва ... не иска да зарежда
    На празен ход с пуснати фарове 13-14 волта което е нормално ... но как му подадеш гас и пада на 9 волта тока ...
    Без фарове пак ниско напрежение ... с подаване на гас не се оправя

    Кат си му сложа оригиналния акумолатор си4ко си е ОК , само дет не иска да пали ... ама кат му подам ток с кабели запали !!!
    Но зареждането на стария акомулатор си е 13-14 волта без зна4ение дали съм с фарове или без ... дали съм дал гас или не ....
    пробах няколко пъти проблема е в акомулаторите ...
    с единия няма грижи , с другия има

    Питам понеже не съм в 4ас с тез сухи батерии с които ги обурудват заводско
    1.8 16V Turbo Powered by Pro Team Customs
    [url]http://clubgti-bg.com/viewtopic.php?t=520&start=0[/url]

  • #2
    До: Акумолатор на KFX 700

    Първоначално публикуван от Sachko Преглед на мнение
    ...
    Питам понеже не съм в 4ас с тез сухи батерии с които ги обурудват заводско
    Я да препишеш, каквото пише на двете батерии?

    Коментар


    • #3
      До: Акумулатор на KFX 700

      Незнам какъв е проблема но не само ATV-тата не искат да работят с обслужваеми акомулатори но и моторите. Мъчили сме се и ние доста. По добре си купи нов, струва 80лв. и ти спират проблемите. Технически незнам защо неискат да сработят.

      Коментар


      • #4
        До: Акумулатор на KFX 700

        Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
        Незнам какъв е проблема но не само ATV-тата не искат да работят с обслужваеми акомулатори но и моторите. Мъчили сме се и ние доста. По добре си купи нов, струва 80лв. и ти спират проблемите. Технически незнам защо неискат да сработят.
        E тфа е отговор
        каде е 80лв нов ? Такав кат оригиналния ли е ?
        1.8 16V Turbo Powered by Pro Team Customs
        [url]http://clubgti-bg.com/viewtopic.php?t=520&start=0[/url]

        Коментар


        • #5
          До: Акумулатор на KFX 700

          мога да го обесня на дълго но с две думи проблема е в типът на зарядният блок, за капсолован акумулатор е импулсен блок и обикновенният акумулатор не се задежда добре виж ако на мястото на обикновен акумулатор сложиш капсулован по става но пък рускуваш ако малко не ти е уред зарядният блок да го гръмнеш
          Николай Гогов 0898676912

          НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

          Коментар


          • #6
            До: Акумулатор на KFX 700

            Първоначално публикуван от Sachko Преглед на мнение
            ...каде е 80лв нов ? Такав кат оригиналния ли е ?
            Знам че е 80лв. дали даже не беше и 70лв. защото купувах преди 3-4месеца. Доиде ми едно чисто ново ATV в книжката пишеше че акомулатора е като KFX700. Бяха важни някакви букви които са определящи за модела.
            Във Враца има един мото-магазин. От тук го взех и няма яд.
            Нека AНТИМ да каже за тези букви. Отиваш в мото-магазин и вземаш същия акомулатор.

            Коментар


            • #7
              До: Акумулатор на KFX 700

              YTX14BS- това ти спецификацията на акумулатора буквите буквално означават капсулована батерия 14A часа.
              Николай Гогов 0898676912

              НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

              Коментар


              • #8
                До: Акумулатор на KFX 700

                Благодаря за отговорите мом4ета !!!
                Сега ако някои даде телефон на магазин или 4овек от които мога да си поръ4ам батерия(по Еконт примерно) ще съм много благодарен ... понеже в дълбоката провинция Банско (в това отношение) няма такава техника .....
                1.8 16V Turbo Powered by Pro Team Customs
                [url]http://clubgti-bg.com/viewtopic.php?t=520&start=0[/url]

                Коментар


                • #9
                  До: Акумулатор на KFX 700

                  Купих нов акумолатор за моя бомбардиер 650 защото старият (оригиналният си) неможе да държи ток.Новиат е за 170 лева каза ми че е точно за моето atv.Карах известно време с него и се оказа че и тои недържи ток.Казаха ми че е от ATV-то но незнаят каква е точната причина.Ако някои знае каква може да е причината моля да пише. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Акумулатор на KFX 700

                    А някой замери ли на твоето АТВ дали генератора зарежда достатъчно.
                    Общо взето проблема е или в зареждането или в батерията.Остава и още една възможност,да има някява оттечка докато не работи.Това се замерва с обикновен ампермер.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Акумулатор на KFX 700

                      Първоначално публикуван от marto_c Преглед на мнение
                      Купих нов акумолатор за моя бомбардиер 650 защото старият (оригиналният си) неможе да държи ток.Новиат е за 170 лева каза ми че е точно за моето atv.Карах известно време с него и се оказа че и тои недържи ток.Казаха ми че е от ATV-то но незнаят каква е точната причина.Ако някои знае каква може да е причината моля да пише. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!
                      А от къде си купи акумолатор? Как сметнаха че е точно за твоето?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Акумулатор на KFX 700

                        Занесох старият акумолатор и ми дадоха нов същият като стария.А колкото от каде съм го купил купих го от един магазин в София но нему помня името.В моя град няма професионални маистори които да се занимават с atv-та така че не са ми направени замервания.Сега щте се обърна към квалифициран сервиз.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Акумулатор на KFX 700

                          Марто всеки един жичкаджия може да ти го измери дали ти зарежда с най-обикновен жичкаджиски уред. Ако не ти зарежда най- напред си виж бушона които е 30А и ако е здрав чак тогава търси по сложна причина или специализиран сервиз.
                          Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                          Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                          Коментар


                          • #14
                            До: Акумулатор на KFX 700

                            Здравейте!
                            Имам проблем с паленето на машината(KFX700). Когато двигателят е вече загрял пали от ряз, но когато не съм го припалвал седмица-две и създава ядове. Натискам стартера, върти, върти, но не може да захапе и да запали. Може би не достига достатъчно ток до свеща, че да направи иска, не знам. Последните 5-6 пъти ми прави този проблем. За около 15-20 сек. акумулатора пада(в опит да запали). Като го вържа с кабели към джипа, пали от ряз. Това ме навежда на мисълта, че тази батерия е заминала вече и е за смяна. Пробвах със зареждане, нямаше ефект. Сегашният акумулатор е YUASA YTX14-BS и от това което изчетох по разни сайтове е добра марка. Не мога обаче да намеря такъв в България(по интернет). От Ботевградско съм, в горните коментари се споменава за такъв акумулатор, но това е било преди 2 години. Кажете от къде мога да намеря такова нещо, че дзверо да може да пали, благодарско!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Акумулатор на KFX 700

                              като начало му дай ток от кола ако не пали ,си провери клапаните и карбураторите/но ако когато е загрял държи стабилни ниски и работи добре във всякакви режими най-вероятно не са карбураторите/, а иначе акумулатори тук в София има всякакви цената е от около 100лв до 250лв. взависимост от това дали е китайски или YASSA
                              Николай Гогов 0898676912

                              НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X