Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 2.5tds - проблем с Electronic Suspension Circuit

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

    Първоначално публикуван от Justife Преглед на мнение
    Колеги благодарим ви за помоща пробвахме всичко написано до сега и в крайна сметка се оказа че не идва ток до мотора на компресора (иначе работи когато подадохме ток директно) Какво следва сега!?
    По скоро се е задействала термозащитата на компресора.Байпасирайте я и компресора би трябвало да тръгне.

    Коментар


    • #47
      До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

      1 Вариант: Обаждаш се на MUMBLER или на мен или на някой колега който има софтуер, вижда се какво е оправяш го , ресет на системата и караш докато избие на друго място
      2 Вариант: Приготвяш едни пари за нови възглавници, амортисъори, гумички на клапъни, сегмент за компресор + диафрагма и забравяш за окачването.
      Четете и после питайте наистина има много писано и казано по въпроса за да се обсъжда отново.

      П.С. Ток може да не идва и от това че сисемата е в сервизен режим!
      Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

      Коментар


      • #48
        До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

        Аз ще се обадя ама ако може да разбера от някъде GSM или стационарен телефон за връзка ,а проблема е че колата е в провинцията а там няма интернет и връзката е малко трудна

        Коментар


        • #49
          До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

          Днес пробвахме да дадем ток на компресора директно,но пак не дигна възглавнитците . Ще е ли проблем да се кара около 100-150 километра по този начин ? Ще счупи ли нещо

          Коментар


          • #50
            До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

            Не, няма да се счупи нищо, ако караш с 30-40 км./ч.

            А, къде е все пак тази машина? ..... че е в провинцията е ясно.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #51
              До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

              Първоначално публикуван от Justife Преглед на мнение
              Днес пробвахме да дадем ток на компресора директно,но пак не дигна възглавнитците . Ще е ли проблем да се кара около 100-150 километра по този начин ? Ще счупи ли нещо
              По скоро "механик водача" няма да издържи.Не може ли да измислите по цивилизован начин за прибиране на машината? 120км. звучат малко,но просто си нямате и идея какво друсане ще падне.

              Коментар


              • #52
                До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                Колата се намира близко до град Кюстендил. А няма ли някакъв начин ръчно да се надуят възглавниците или първо трябва да се махне сервизния режим с програмата "Rovacom...." ?!

                Коментар


                • #53
                  До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                  Първи вариант-може да го надуете с компресор,но първо трябва да отворите клапаните принудително(електрически).Втори вариант-надувате директно възглавниците през тръбопроводите (след клапанния блок)и след това някак ги запушвате.Трети вариант-повдигате купето с крикове (да отлепи от тампоните) и правите опит да използвате фабричната система (понякога в най долно положение т.е. паднал на тампони някой от четирите датчика излиза извън всякакви параметри и системата не го открива изобщо)

                  Коментар


                  • #54
                    До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                    Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                    Първи вариант-може да го надуете с компресор,но първо трябва да отворите клапаните принудително(електрически).Втори вариант-надувате директно възглавниците през тръбопроводите (след клапанния блок)и след това някак ги запушвате.Трети вариант-повдигате купето с крикове (да отлепи от тампоните) и правите опит да използвате фабричната система (понякога в най долно положение т.е. паднал на тампони някой от четирите датчика излиза извън всякакви параметри и системата не го открива изобщо)
                    И ако го надуем до къде трябва да го закараме ? Ти ли беше човека където имаше устройството и програмата ?

                    Коментар


                    • #55
                      До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                      Първоначално публикуван от Justife Преглед на мнение
                      ...
                      А няма ли някакъв начин ръчно да се надуят възглавниците ...
                      Виж това:
                      http://www.rangie.com/articles/109/1921
                      това:
                      http://www.rangie.com/articles/109/1919

                      и цялата секция:
                      http://www.rangie.com/articles/109

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #56
                        До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                        0888674422 Обади се да ти кажа как да го изправите за да се приберете и после при мумблер, ако беше казал по рано можеше да дойда да на място да го ресетна, което пак може да стане с допълнителна уговорка
                        Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                        Коментар


                        • #57
                          До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                          Здравейте колеги пиша в тази тема ,за да не отварям излишно нова.Та да ви запозная с моя проблем.След неграмотната работа на един сервиз,сега се нуждая от професионална помош относно калибрирането на въздушното окачване на P38.Аз съм от Шумен и въпросът ми е къде най близо могат да ми помогнат,бих се свързал с колегата MUMBLER ,но София ми доста далеч за едно калибриране.Предварително благодаря за разбирането.
                          Големите мъже си играят с големи играчки

                          Коментар


                          • #58
                            До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Ако, поиска колегата .... може да се друса и до ..... мен .....

                            И аз имам каквото требе ....
                            Дори и 130 км. са доста .... според мене ....
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #59
                              До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                              Ами то точно калибриране може да се направи мисля че само в мото фое и най близкото ти е във Варна.Ако не се лъжа струва от порядъка на 100на лв.Имаш проблем с височинните сензори или какво?

                              Коментар


                              • #60
                                До: Молба за помощ проблем с EAS на Рейндж Ровър РР P38A

                                А младия колега къде се спотаи. Реши ли проблема? Едно благодаря на коледгите за отделеното време.Мисля в рамките на добрия тон.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X