Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и мнения за двигателите на Рейндж Ровър и Дискавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дискавър - бензин или дизел

    Порови ли из форума, а? И инфо за 2.00 мпи - йок. Сам си прави изводите. Просто е екзотика. Ако гледаш бензинови - твърдо 3.9, което пък се оказва, че е 3950 куб.см. Нищо, че гори като Зил. Ако е втора кола или такава за гората, се ядва. Иначе газификация. Дизелът е правилното решение /тук Кинекса ша ма оплюе/, ама днес дърпах тролей 11 тона с Д1, 200 тди. Това с бензинката няма как да се случи!!!
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #32
      От: Дискавър - бензин или дизел

      Първоначално публикуван от RUDECANCEL Преглед на мнение
      Здравейте, колеги .
      Започвам тази тема, защото в дългото си лутане из форума не можах да събера достатъчно данни защо всички плюят двулитровия бензинов двигател на Диското , като мощността му е по- голяма от дизела , а въртящия момент е същия. Преди да ме направите на пастет , затова че съм новак , ето от къде имам информацията :
      http://auto-catalog.net/?f=showSubMo...id=564&lang=bg
      Предстои ми покупката на някой екземпляр от семейството, но още не съм намерил подходящия и не съм се спрял на двигател. В момента имам две предложения едното за Диско 2.0 бензин с газов инжекцион за 6000 пари и едно 3.9 бензин без газ , но цената още не са я решили чакат собственика да е върне в България.
      Моля за мнения и то обосновани, защото от прочетеното ми се струва, че " ... гроздето е кисело ... " ))
      Благодаря предварително )))
      За дизеловите - карал съм само 2.5 дефендър и ....... много муден. Разход 12.5/100 .Може да съм го сравнявал с другите два - бензинови ( Диско 1, 3.5, осмаци ) и за това да не го харесах. Все едно. Пиша за бензиновите.
      Е те такова усещане когато запалиш и яхнеш Диско осмак няма. Просто е друга бира - друг звук, други вибрации ... а бе пристрастен съм.
      Когато тръгнеш по наклона (голям )- знаеш, че можеш да спреш по средата, да качиш още няколко уморени приятели и да им се похвалиш как потегляш без да усетиш зор. Кеф си е .
      Разхода за 3.5 ,V8 - в гората газ 18-22 (при голям зор), на магистралата - 13/100 газ . Скоростта - 150 не се усеща. Какво повече да пиша ?
      За 2.0 двигател само да кажа - колеги от Пловдив имат внесен от Италия. Не съм го пробвал , но се разбрахме, че харченето на гориво е същото, а вървенето ..... няма сравнение.и в гората леееко загрявал .... Показателно е , че купиха от мен Диското въпреки , че имаха същото Диско но с 2.0 двигател.
      За това според мен - осемцилиндров бензинов джип . Толкова от мен .

      Коментар


      • #33
        От: Дискавър - бензин или дизел

        Ела да те повозя на 300 tdi с "пипнат" двигател...после ще говорим...
        00359893488603

        ....нямам си вече LR...

        Коментар


        • #34
          От: Дискавър - бензин или дизел

          Ми обади се на Пламен той да те повози на пипнат V8.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            От: Дискавър - бензин или дизел

            2.0 бензин - малкия бензин на Диското не е на Хонда а по лиценз на Хонда. Това е все едно Мусото да е Гега. Много малък ресурс има на това купе. Слаб е, гори много изкарва малко километри и т.н.

            Дизел - малък разход на гориво, ефтини части, много некапризен, но трябва да си много търпелив като ускоряваш.

            3.9 Бензин - който веднъж е карал осмак никога не забравя какво е. Искам да си откупя моя който имах преди години, но не се продава. Върви добре, има мощност в гората. Недостатъка е само един-разхода, незнам това 18-22 с много зор как го постигат. Моя с много зор отиваше до 66 в гората, и то не с големи гуми.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #36
              От: Дискавър - бензин или дизел

              Привет колега,
              аз съм един от малкото с 2,0МПИ.
              Заповядай да се повозиш или да покараш.
              Моето е "тунинговано"с газов инжекцион и ще имаш пъ;лна възможност за съпоставка.

              п.п. Единствената част с която съм срещнал затруднение това е ТПС ама това като цяло е екзотика.
              Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
              Димитър Димов +ЧЧ7784854894

              Коментар


              • #37
                От: Дискавър - бензин или дизел

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                За дизеловите - карал съм само 2.5 дефендър и ....... много муден. Разход 12.5/100 .Може да съм го сравнявал с другите два - бензинови ( Диско 1, 3.5, осмаци ) и за това да не го харесах. Все едно. Пиша за бензиновите.
                Е те такова усещане когато запалиш и яхнеш Диско осмак няма. Просто е друга бира - друг звук, други вибрации ... а бе пристрастен съм.
                Когато тръгнеш по наклона (голям )- знаеш, че можеш да спреш по средата, да качиш още няколко уморени приятели и да им се похвалиш как потегляш без да усетиш зор. Кеф си е .
                Разхода за 3.5 ,V8 - в гората газ 18-22 (при голям зор), на магистралата - 13/100 газ . Скоростта - 150 не се усеща. Какво повече да пиша ?
                За 2.0 двигател само да кажа - колеги от Пловдив имат внесен от Италия. Не съм го пробвал , но се разбрахме, че харченето на гориво е същото, а вървенето ..... няма сравнение.и в гората леееко загрявал .... Показателно е , че купиха от мен Диското въпреки , че имаха същото Диско но с 2.0 двигател.
                За това според мен - осемцилиндров бензинов джип . Толкова от мен .
                Аз също съм фен,но толкова оптимистично не бих се изказвал.13/100 газ-друг път.Със 150 да не се усеща...усеща се...Едно по рязко движение с волана и си на таван.

                2.0 МPI е за италианския пазар...Това стига ли?
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #38
                  От: Въпроси и мнения за двигателите на Рейндж Ровър и Дискавъри

                  Разхода: еми разхода на газ е 20, и не мърда надолу, и не върви както требва особенно когато е "топъл"
                  на бензин си харчи 15-16, ама си върви като лека кола и в града, и по планините/не карам в гората/.
                  Проблем с прегряване на двигателя имам само веднъж, когато ми блокира термостата.
                  Двигателя НЕ създава повече грижи от всеки друг бензинов двигател.Бензиновия 4,6 В8 е съвсем друго нещо, ама
                  си иска автоматик.
                  Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                  Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                    ................ Това с бензинката няма как да се случи!!!
                    Извинявай , ама нали нищо не разбирам защо да не се получи с бензиновия, или говориш само за 2.0 ?

                    До тук успях да се откажа от 2.0 бензиновия двигател . Наточил съм се на един 3.9 с автоматични скорости, който наистина ще е втори автомобил , за пътешествията ми из страната . Проблема с мокренето също го има при бензиновите двигатели , но аз не мисля да се бухам в калта или водата , по скоро идеята ми е за експедиционна машина. Имам известни колебания наистина , затова ако може да споделите нещо за поддръжката на бензиновия V8 и дизела 300 TDI , май това ще е повратния момент, като идеята е и двата фвигателя да се облужат перфектно и дасе поддържат така.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-10-10, 05:48.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпроси и мнения за двигателите на Рейндж Ровър и Дискавъри

                      Темата е за двигатели,
                      ......... размислите и мненията за Експедиционната машина, продължаваме
                      .... ТУК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-10-10, 05:46.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпроси и мнения за двигателите на Рейндж Ровър и Дискавъри

                        Добре колеги , виждам че сте активни и темта ходи насам натам . Да аз съм един невежа и явно използвам термините неправилно . Тук мисля че е времето да обясня за какво ще се ползва машината, защото забелязвам че вие степрофесионално обременени ( това не е обида ) относно "ДЖИПОВЕТЕ" .

                        Значи , като казах "експедиционен " имах в предид "разходки" (по вашите критерии) единствено и само в страната, наместа където мойта колица се троши . Примерно да се качиш до хижата на Безбог или разходка покрай р. Русенски Лол . Аз не се изхвърлям за ЕКСПЕДИЦИИ като КАМЕЛ ТРОФИ , поради простата причина че няма да ми стигнат "закуските" за такъв тип автомобил . Колебанията ми за бензин и дизел са в качеството на горивата в милата ни родина и щетите които нанасят на двигателя, съответно разходите които пораждат.

                        Относно "Дървендъра" както вие го наричате , не съм го споменал защото тук той е доста скъпо удоволсствие


                        Та на края да поясня :
                        - отворих темата защото вече се загубих в този форум
                        - исках да обясните като на един лаик "+" и "-" на дизеловия и бензиновия агрегат, и да си направя сам избора , като изтъкна доводите си , което може да е полезно нан якой друг
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дискавър - бензин или дизел

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Ми обади се на Пламен той да те повози на пипнат V8.
                          Ама аз се заяждам с 2,0, с "батковците" не смея....само на магистрала..може би...и то със стандартен V8...
                          00359893488603

                          ....нямам си вече LR...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпроси и мнения за двигателите на Рейндж Ровър и Дискавъри

                            Само че И разхода не е за подценяване. До около 100-110 се търпи, по-висока скорост не съм поддържал. Беден съм. От друга страна карбураторите не са регулирани от минимум 6 години. Ще си покаже натаътк.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпроси и мнения за двигателите на Рейндж Ровър и Дискавъри

                              Първоначално публикуван от RUDECANCEL Преглед на мнение
                              Добре колеги , виждам че сте активни и темта ходи насам натам...
                              Дискусията е преместена точно на мястото си, хвала на Модератора на този раздел! Пазете го и го слушайте!
                              Та на темата. При твоите критерии и нужди, напрактика няма особено значение. Може би трябва да се посмята с ексела. И двата двигателя ще понесат по-некачествени горива без проблем. Бензиновия е с произход 50-те години, 300tdi може да яде доста лоша нафта, доказано е. Да се посмята имам предвид, че като цяло бензиновия ако се кара на газ, цената на пробег (лв. на км.) ще е вероятно под цената на пробег при 300тди. За разлика от сравнения между бензин и дизел в други случаи, тук интервалите за смяна на масло са еднакви. И на двата двигателя може да се сменя на 10.000км., а не при дизела два пъти по-често, което изравнява сметката в други ситуации в полза на бензиновия двигател.

                              Така, че да обобщя. Покарай (ако намериш около теб V8 3.9 обаче, а не 3.5, който стандартно въобще не впечатлява) и двата двигателя и прецени сам.
                              Аз бих избрал дизела в тази ситуация, заради:
                              - повече избор от автомобили на пазара, между които да избираш
                              - избягвам логистиката с инсталация на газова уредба и бутилка, която ще ми изяде част от багажното.
                              - макар на газ да излиза ефективно, за общо ползване разхода на бензин на осмака, особено в града е неприятен, още повече когато се гони ефективност и средствата са ограничени.

                              Успех!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Експедиционен Ленд Роувър

                                Дизела, както бях писали в един руски сайт, ускорява като жигула - 18 сек. до 100 км/ч. Това лично на мен не ми пречи, ама понакога се налага бързо престрояване в града или изпреварване извън града или изпреварване на планински път където хем няма разстояние да ускориш хубаво, хем е нанагорнище. За един несвикнал с такъв "тракторски" нрав това би било мъка и половина. Иначе е доста икономичен откъм разход на гориво и поне при мен прави разлика между горивата на различните търговци, аз например от Лукойл не зареждам. Цените на първоначално придобиване на дизелово и бензиново дискавъри са почти еднакви, но последващите разходи (говоря за такива от административен характер - данъци, застраховки) са коренно различни. Тенденцията е за неекологичните двигатели да се налагат по - големи данъци, а глупостта ГО - то да се смята на кубик, а не на конска сила допълнително ще увеличи разноските.
                                Аз също имам две коли и годишния ми пробег се разпределя м/у двете, т.е. допълнително се оскъпява от поддръжката на два автомобила вместо един. Избрал съм дизелово диско и за момента съм много доволен откъм разходи по поддръжка, разноски за гориво, данъци, застраховки и целта за която съм го взел.
                                Преценете за какво ще ползвате колата, колко километра годишно е очаквания пробег, откъде ще я купувате, сметнете си местния данък и ГО - то при единия и другия вариант (има калкулатори в нета), имайте предвид че към първоначалната цена ще трябва да приготвите поне едни 2000 лв. за първоначално обслужване и сносни гуми, има значение и това до момента какъв автомобил карате - дизел или бензин, все пак можете да изпаднете в ситуация при която да викате неволята.
                                Не бързай ако искаш да стигнеш
                                __________________________________
                                Discovery II TD5 10P

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X