Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за по бързо съдействие.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за по бързо съдействие.....

    Здравейте,
    днес ходих да гледам една фронтера КБ 2.0,собственика каза че е първа регистрация 96 година,има следните екстри:климатик,аларма,газова с плочка,пълен ел пакет,с чисто нови летни и зимни гуми,люк,платени гражданска,каско до март 2008,сменени масло,ролки,ремъци,всички филтри,има и още но това само помня.(все още се вълнувам от 1 джип който карах)

    липси:спукан ляв стоп,ауспуха беше поизгнил това което се показваше отзад имам впредвид,изгоряла крушка на ляв мигач,старото табло е,по двигателя имаше прокапало малко масло от гарнитурата на главата,съвсем слабо,стъклата бяха с различни години на тях,по думи на човека,преди да е купена е качвана на стенд в София за оглед на удари,няма такива.

    Така първи впечатления:гледах уплътненията на вратите,няма скъсано,или протрито,няма да клопат кори или да са провиснали вратите,или задницата да е леко клекнала,на асвалт като и се подаде газ,върти гуми(беше само на задно)няма да вие или шуми нещо,съединителя отделя малко горе,или поне на мен ми се струва като сам карал само леки коли,следните режими 4H е включен само преден мост на бързи,на 4L на бавни,2X(май беше)само задният мост.като се включи светва лампата на таблото,като се изключи лоста веднага изгасва,на заледена улица включих ги няма проблем,после ги изключих,върнах няколко метра назад се чу едно изчаткване от предният мост,лампата беше изгасена още щом мина само на задно,не е мигала,пробвах я на заледена улуца върви на бързи бавни,като дам газ започва да превъртат и четирите(или поне така ми се струва на мен)не занася,пробвах я с навит волан и в двете посоки да чуя дали има нещо да трака,няма никакви звуци,гледах я отдолу нямаше протекло масло по амортисйори или дифове,колата не беше мита,вътре беше запазена,нямаше скъсано,имаше вид-това са ми първите впечатления,цената е 7500лв,продава я както се казва наш човек,не сам карал джипове досега и това са ми впечатленията-ако някой може да каже,какво друго да огледам при повторен оглед,и дали си заслужава по описанато от мен да я взема,много ще му благодаря,трябва до 20:00 часа да съм дал отговор дали да ми я запазят.Понеже още ми треперят както се казва краката,може да не съм си подредил мисълта и да е в малко непоследователен вид поста


    Предварително благодаря за мненията.

    Поздрави.

  • #2
    До: Моля за по бързо съдействие.....

    щом всичко и работи и те кефи - взимай
    ако сега е моментът преди 2 години когато купувах моята - щях да я взема пак
    провери дали климатика работи
    провери отдолу под задните калници как е рамата - изобщо където се вижда я огледай добре - най добре на канал
    ако е с автоматични хъбове това прещракване е от тях - нужни са 2-3 оборота на гумата за да зацепят
    не трябва да вие тресе и да се чуват подозрителни шумове при вклъчено двойно
    огледай добре гумите - напоследък често ми се случва да виждам неизносен протектор - а самата гума нацепена
    ми това е
    другото като на лека кола
    успех
    BMW X6

    Коментар


    • #3
      До: Моля за по бързо съдействие.....

      Взимай я братле.
      За тази година на производство 7500 са добре,
      при полужение,че имаш и 2 комплекта гуми.
      Пък и познаваш човека,т.е. имаш му вяра нали?
      То на мен толко ми излезе,а е 94 и без клима,
      но има други предимства,пък и имам лека кола с клима
      Абе джипа си е джип и кеф цена нема!!!
      ако го чувстваш,че е твоят джип-взимай го
      Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

      Коментар


      • #4
        До: Моля за по бързо съдействие.....

        Моята струва 11000 лв.Обаче не е увиснала,нямам проблеми с ауспуха,няма счупени стопове и всичко е перфектно.98 г.е. Всички за модела екстри.Клима,нагреватели в стъкла,огледала течност за чистачки.Какво ли не-лети джанти,металик...Гледай като я вземеш докато стане истинска да не стане по-скъпа от истинските.

        Съвета ми е хвани майстор приятел и го попитай кое колко ще струва,като цени на части и цена за труд.Тогава ще разбереш за какво става въпрос и ако е на нормална цена,не мисли.Купи я.Това е работа за 2 часа.
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #5
          До: Моля за по бързо съдействие.....

          още ме тресе чувството в джип какво е,сега разбирам защо всеки казва качиш ли се един път няма слизане,гумите са наред,климатика е зареждан пролетта,когато е внесена колата,сега разбира се трябва да се види,карана е от тъщатата на моя познат,зъболекарка е до работа и обратно,сега си е взела някакво дайхацу 2002 година и тази я продава(хора с пари)в което няма нищо лошо,ще изчакам да чуя още някое мнение от вас и вече ще скачам

          гледах я,няма изгнило,нищо не вие,не тресе,степенките не са мръднали,няма изгнило,подкалници всичко си стой,гледах и гредите,тампоните,нищо не е мръднало,ще почакам до 20:00 да си кажат мнението и други бъдещи колеги и ще звъня

          Коментар


          • #6
            До: Моля за по бързо съдействие.....

            Щом е изгнил аспуха, огледай много внимателно шасито отзад въпреки, че това може да се дължи и на конденза от газовата. Това, дето сълзи масло, не е добре. Отвори капачката за маслото на капака на клапаните и виж дали духа много. Може да се усеща леко подухване, но ако на празен ход хвърля яко пръски масло нагоре, двигателя не е читав. Дори ако е добър двигателя трябва да смуче капачката, като само я оставиш върху гърловината. Вземи и го подкарай някъде на дълго та да загрее хубаво и виж дали държи нормална температура. Ако не може да загрее и температурата е непостоянна, може да е свален термостата. Ако надува маркучите, няма какво да обяснявам... Не се поддавай много на емоциите, щото джипа е скъпа играчка.
            П.П. Ако ти е грабнала сърцето, вземай я .... Дето се вика, мерак с тояга или с пари се гаси ....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Моля за по бързо съдействие.....

              преди да се купи от сегашният собственик,е била на цялостен преглед в София в представителството на опел,на 189 и нещо си км,ще го видя този двигател колата като я карах беше загряла,ням да пуши,само конденз,щв ги видя тези мъркучи,но не ми се вярва да ме набута човека,е леко казано маняк на тема подръжка и когато си идва в Плевен,кара я и сменя всичко в което се усъмни,подържана е колата,все пак я кара жена,и те много много не разбират,а на него това си му е слабост и го влече,пак ще ходя да я гледам,ще проверя тези мъркучи дали се надуват.

              Друго ми направи впечатление,при включен на 4х4 като завивам моста самоблокора ли се?в смисал чета тук че ако е включен не трябва да се завива,даже не би могло да се завива?Ако пиша глупости,извинете,но на българина е хубаво да се обяснява повечко

              Коментар


              • #8
                До: Моля за по бързо съдействие.....

                Не искам да кажа, че приятелят ти се опитва да те набута, но ти си длъжен да провериш поне това, което можеш, за да няма после теми от сорта на http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23651 ...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за по бързо съдействие.....

                  На здания мост нямаш блокаж.Предния ако е включен не завивай на асвалт и др настилка с голямо сцепление защото ще потрошиш колата.4х4 само на кал сняг и лед е допустимо завиване и каране.А лафовете колата е карана от жена ме втриса.Жените не могат да пазят коли(не слагам всички под един знаменател,има и печени шофьорки),жените само чистят прах и слагат спрей на таблото,разбира се и ароматизатори.Те обаче не гледат лампите и стрелките на таблото.Това 4х4 на асвалт,това температура,обороти не ги впечатлява.

                  Та търговския лаф карана от жена,пенсоинер-инвалид е номер.Преглеждана била в София...абе срещу 50 лв от ВСВЕКИ фирмен сервиз ще взема документ че колата е перфектна.Нека я погледне приятел.
                  Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                  NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за по бързо съдействие.....

                    да така е,но проверката е виша форма на доверие

                    предният диф самоблокира ли се?къде да видя дали има LSD четох тук че пише някъде по табелите отпред по капака,колата е внесена от Италия и по принцип има доста екстри,без кожа май възможно е да има и такова чудо?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за по бързо съдействие.....

                      Цъ, като стъпиш на хлъзгаво, дай повечко газ и ако боксуват и двете задни колелета, значи има и даже работи....Иначе трябва да залегнеш отзад и да търсиш табелка на дифа. А предния си е най-обикновен. Пробвай да го понатовариш в някоя кал на бавни и гледай да не изключва раздатката, лсд-то не е важно...
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за по бързо съдействие.....

                        за предното като я карах по улицата и подавах отнемах газта,тя превърташе(в смисал усеща се вътре кога буксува)да не изключи нещо,не изключи но улицата беше 50 метра лед,лек баир,мисля утре да отида на последен оглед,и ако всичко е ок да я капарирам

                        и после да започва филма,масло на двигателя и на дифа,в Плевен дали има дилъри на хубавите масла?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моля за по бързо съдействие.....

                          Дилъри да искаш в Плевен. За масла, не знам
                          Навил съм се да пробвам "Селения" другия път и ако е истинско, ще пиша.
                          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля за по бързо съдействие.....

                            И аз мисля да пробвам с селения,кара ли сме ситроен зх с масла на селиния газ,беше с газова уредба,никакви проблеми само суперлативи мога да кажа,виждал съм тяхна грес,има вид на препарата тест зелена ,на пипане и втриване между пръстите остава мазно после което доста зор видях докато се измия,ще тествам



                            за тази какво ще кажете?

                            http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...112&f1=details
                            Последно редактирано от FiveFinger; 22-12-07, 17:44.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля за по бързо съдействие.....

                              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                              И аз мисля да пробвам с селения,кара ли сме ситроен зх с масла на селиния газ,беше с газова уредба,никакви проблеми само суперлативи мога да кажа,виждал съм тяхна грес,има вид на препарата тест зелена ,на пипане и втриване между пръстите остава мазно после което доста зор видях докато се измия,ще тествам



                              за тази какво ще кажете?

                              http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...112&f1=details
                              Красива и има вид.Защо е с нова боя е необходимо да се разбере.А да знаеш по-голямата част от колите нямат нищо общо със снимките като отидеш.
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X