Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за по бързо съдействие.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Моля за по бързо съдействие.....

    това го разбрах и днес,на снимките тази която гледах,нямаше пукнати стопове,после се оказа че има ,не знам май започнах да се разубеждавам за колата?все пак е 12 годишна кола,или моите изисквания са големи?

    Коментар


    • #17
      До: Моля за по бързо съдействие.....

      1-во. Много пари и иска.
      2-ро.Всички опели си омасляват около капака на клапаните.(Гарнитурата на главта е друго нещео там ако ти омаслява рабортата е сериозна)
      3-то.От къде знаеш че е 96г. Ако е по талон
      Ако е по прозорци (надписа на годината) също
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #18
        До: Моля за по бързо съдействие.....

        Дата на първа регистрация е 96 година,утре се уговорихме да и направя тест на кал за да видя двойното дали е ок.ще проверя и маркучите дали се надуват,би трябвало да са тези до радиатора?или греша?ще и направя тест и ако всичко е ок,ще ви ствам колега,кажете още нещо което мога да погледна?
        MARINHAKER какво имаш впредвид по точка втора,ако можеш да обясниш малко по-подробно?за кое точно трябва да гледам,и да разбера откъде е точно проблема?


        Поздрави

        Коментар


        • #19
          До: Моля за по бързо съдействие.....

          1.виж стават ли твърди маркучите.
          2.в разширителното казанче излиза ли въздух.
          3.уредите на таблото потдържат ли едни и същи показатели или се колебаят.
          4.климатика има ли нормално налягане при 2000 оборота.
          5.има ли омаслени амортисьори.
          6.сваля ли нормално оборотите до 800 след форсиране или след загряване.
          7.при 4х4 пробвай на здрав баир дали има блъскане или непривични за ушите шумове-удари и стържене.
          8.пали ли нормално сутрин.
          9.скоростите включват ли се лесно.
          10.има ли масло в разширителното казанче.
          11.има ли примеси по маслото на щеката за мерене на нивото му.
          12.при газ до дупка в движение изхвърля ли черен дим който да се вижда в огледалата.
          13.спира ли нормално.
          14.как работи на газ и анбензин-обороти мени ли и тресе ли мотора в покой.
          15.запазена ли е вътре и металик ли е.

          Горе долу ако тези неща са в границите на нормалното,цената е добра.Свали още малко и взимай.Сигурно изпускам още нещо ама то и за себе си като правя оглед все нещо няма да видя.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #20
            До: Моля за по бързо съдействие.....

            Отивам да гледам джипа,ако всичко е нормално при теста ще пиша как е минало,и какво ново ми е направило впечатление,там където ще правим теста,ще е една нива,мисля да пусна климатика,1 бавна,и газ в баира,ако издържи и всикчо е наред я капарирам.

            Ще пиша как е минало.



            Поздрави

            Коментар


            • #21
              До: Моля за по бързо съдействие.....

              Така гледахме колата,покаляхме я,няма да изключва предното нито тресе,няма LSD,не надува маркучите НО:

              като махнах капачката на двигателя,започна да пръска от него доста едри капки масло,не излиза въздух в казанчето на антифриза,не дърпа капачката,беше ме страх да си оставя ръката отгоре че щеще да ме омаже с масло,това от какво може да е?дали е скъп ремонта?

              като я кялахме държеше температурата на половина,после падна на първото деление,мисля че е термостат,в общи изводи,ходавата част е добре,но ме притеснява това пръскане?

              Моля за коментар и съвет!


              Поздрави

              Коментар


              • #22
                До: Моля за по бързо съдействие.....

                Това пръскане е повече от нормално. Все пак там се намира гол разпределителен вал който се облива от масло и се върти. Нормално е да пръска. Не е нормално да духа от щеката за маслото.
                Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                Коментар


                • #23
                  До: Моля за по бързо съдействие.....

                  Нямаше да духа от щеката на маслото,каза че е сменяно с синтетика,като го гледах нямаше примеси,както да кажем една ивица от масло,по средата беше тъмно в краищата светло,значи да разбирам че това пръскане си е нормално?Върви на газ бензин,няма проблеми,сама превключва на газ,когато стигне определени градуси,с две думи става ли джипа по всичко описано от мен до тук?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Моля за по бързо съдействие.....

                    Все пак е Опел. Как са ламарините отдолу?
                    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Моля за по бързо съдействие.....

                      Всичко е ок,няма изгнило,сменяно е маслото на дифренцяла,с всяка смяна на маслото на двигателя,няма изгнило,всичко е ок,подкалниците стоят,каран е тук е България само на асвалт,не е видал разходки в гората,от жена заболекарка,каран е не повече от 5 месеца тук,газовата е БРЦ,вътре няма да клопа и тропат кори или табла,парното е ок,ввсичко свети по таблото,мисля да го взимам?какво ще кажете?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Моля за по бързо съдействие.....

                        Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                        Все пак е Опел. Как са ламарините отдолу?... Това пръскане е повече от нормално. Все пак там се намира гол разпределителен вал който се облива от масло и се върти
                        Най-обичам такива "компетентни" изказвания.... И кое по-точно му е Опел, освен двигателя и емблемата? И разпределителният вал е "пооблечен" с кожух, та не е много нормално да хвърля масло нагоре...
                        П.П. Кограман, вземай я и не се плаши. Щом ти е позволил да я ровиш навсякъде и да я завираш в калта, едва ли има какво да крие. Двигателя и да е поиздухал, не е никакъв проблем. Все пак е стара кола. И най-важното е да те кефи
                        Последно редактирано от kuzdov; 23-12-07, 17:42.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Моля за по бързо съдействие.....

                          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                          Все пак е Опел. Как са ламарините отдолу?
                          Колега,това не е "Вектра" или "Астра"!"Фронтерата" е Цинк - по Менделеевата таблица!....

                          Коментар


                          • #28
                            До: Моля за по бързо съдействие.....

                            не знам вече какво да правя,кефи ме колата,това ще ми е първият джип,изобщо първата кола която ще си купя сам.,през цялото време бях отворил прозореца и слушах за шумове,няма такива,върви си боксува яко,беше с зимни гуми,и като се налепиха,хвърчеше кал навсякъде но излезе в баира,не ни остави,казвате да я взимам?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Моля за по бързо съдействие.....

                              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                              не знам вече какво да правя,кефи ме колата,това ще ми е първият джип,изобщо първата кола която ще си купя сам.,през цялото време бях отворил прозореца и слушах за шумове,няма такива,върви си боксува яко,беше с зимни гуми,и като се налепиха,хвърчеше кал навсякъде но излезе в баира,не ни остави,казвате да я взимам?
                              Ти май сам знаеш отговора!Няма какво да чакаш,то "кола и жена не се избират"-какъвто ти е късмета!Безаварийна експлоатация ти пожелавам - предполагам ще съм първия който ти го казва и добре дошъл в отбора!....

                              Коментар


                              • #30
                                До: Моля за по бързо съдействие.....

                                Този двигател е сигурно едни от най-успешните на опел (и най-здравото нещо във фронтерата) ... не знам какъв душманин трябва да го кара за да го скапе, а и ремонтите по него са сравнително евтини

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X