Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реглаж на карбуратор К131 за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реглаж на карбуратор К131 за УАЗ

    Здравейте. Имам следния проблем. Направих основен ремонт на двигателя и замених много от основните възли с нови. Двигателя е УМЗ 417 на УАЗ 3741. Карбуратора също е чисто нов от КАРБОН. Еднокамерен със захващане на две шпилки. Незнам защо хората които са правили ремонта са разстроили въздуха и горивото /предполагам е бил настроен фабрично/. В следствие на това в момента разхода на гориво е 25 - 30 л. за 100km. Като се намали горивото и въздуха започва да работи нестабилно. Абе гадна работа. Авансова плочка, кабели, дистрибуторна капачка и свещи нови. Центровка и хлабини ОК. Въпросът ми е има ли начин да се регулира карбуратора /брой обороти на регулиращите болтове или нещо там друго/ без да се ходи на газанализатор. Благодаря за всеки съвет
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

  • #2
    До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

    Здрасти,
    По принцип и аз съм с такъв двигател но на 469б, карбураторе е двукамерен, главата на твоя мотор каква е? Дай модел на карбуратора?
    Предполагам че е разновидност на К-124 или К-131. За такъв разход трябва да върви на пушка
    1 Гледаш горивото в поплавковата камера (ако има прозорче трябва да е малко над половината има белег)
    2 Отваряш карбуратора
    -гледаш колко е натегната (на каква височина) е ускорителната помпа
    - регулираш икономайзера и той да не е пренатегнат (данеби да се включва прекалено рано)
    3 Вече затворен и навързано всичко по него палиш и го загряваш до работна температура, навиваш болчетата на за празния ход - едното е за въздух, другото за бензин - до край, развърташ на оборот и половина и двете, регулират се в тези граници докато се получи стабилен празен ход
    Ако има нещо неясно питай, има още доста тънкости ама това е основното
    Надявам се да съм помогнал малко
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

      Колега ако не е тайна можеш ли да ми кажеш цената на еднокамерния карбуратор, който си го взел от каробон плевен.

      Коментар


      • #4
        До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

        Първоначално публикуван от Дон Нуцо Преглед на мнение
        Колега ако не е тайна можеш ли да ми кажеш цената на еднокамерния карбуратор, който си го взел от каробон плевен.
        И мен ме интересува от карбон кови пари е, тук по София вървят по 160-180лв
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

          да и при нас ги коват на 180 лв има предвид Сандански - Благоевград

          Коментар


          • #6
            До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

            Здравейте и ЧНГ на всички. Благодаря за съвета но вече реших проблема. дадоха ми същите напътствия за оборот и половина на регулиращите болтове и мисля че сега е добре. Карбуратора мисля че е К131 но несъм сигурен. Без електрически джаджи по него. Цената преди два месеца беше 175 лв. с ДДС. Нещо друго ме интересува ако някой може да помогне. Горе долу на нивото на регулиращите болтове има щуцер за маркуч за вакуум. Доколкото разбирам от двигатели /любител съм/ този щтуцер трябва да се свърже с вакуумрегулатора на делкото. Проблема е че нямам на делкото такъв регулатор. Всъщност има нещо подобно ама май са само остатъци от регулатор. Така съм си я купил. Та да питам този щуцер на карбуратора да го запуша ли или да го оставя така. Като го запуша май работи по-равномерно. Благодаря предварително и се надявам да не досаждам с глупави въпроси, но никой не се е родил научен
            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

            Коментар


            • #7
              До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

              Е това няма нищо общо с карбуратора но е първото бойно кръщение на моята УАЗ-ка. Жалко че не се сетих да я снимам когато беше със задно дясно колело във въздуха ама тогава се чудех как ще я изкарам от коловоза а не как да я снимам. Следите са от УАЗ а не от КАМАЗ както каза един колега.
              Прикачени файлове
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #8
                До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

                Ако имаш път през Бяла Слатина се обади да ти дам тези работи който ги няма на твоето делко Телефона ми е 0886 445 318-Драго
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

                  Благодаря за предложението. Ще се възползвам обезателно не толкова заради регулатора колкото да се запознаем и обменим опит /или по-скоро да почерпя опит/. Само да поразчистят пътищата малко щото има бая сняг. Не че е проблем ама е досадно, все пак служебната ми кола не е 4х4.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

                    Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                    Та да питам този щуцер на карбуратора да го запуша ли или да го оставя така. Като го запуша май работи по-равномерно. Благодаря предварително
                    Трябва да се запуши, защото няма да имаш стабилен празен ход и преходни обороти Ти значи още не си го кръстил само от едно локвенце
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #11
                      До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

                      Благодаря за съвета. А локвенцето беше цял окоп. Щом трябваше да излизам през дясната врата като през люк и задното дясно колело беше във въздуха. Все пак я ползвам за лов а не за истинскси офроуд. Но тръпката май ми допада. Знае ли човек някой ден
                      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

                        аз съм попадал в малко по голям капан сашо но същия с дебел лед но с четирите гуми и сам вадил и трошил парчета два часа докато стапи на здраво а леда беше сигурно 5см повече така нема да се прееба да минавам през лед
                        0885 297985,мтел-Радо
                        0876 556870,виваком като домашен

                        Коментар


                        • #13
                          До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

                          Абе страшното не беше в дебелината на леда а в дълбочината под леда. Но както се казва имало да става. Сега вече свърши ловния сезон, и ще търсим други предизвикателства. Калта и снега скоро няма да свършат
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Реглаж на карбуратор за УАЗ

                            точно така кал колкото искаш но аз правя моя джип още и изпускам наи готиното
                            0885 297985,мтел-Радо
                            0876 556870,виваком като домашен

                            Коментар


                            • #15
                              Карбуратор К131 за УАЗ - питане

                              Стягам един УАЗ и реших да му заменя карбУратора с нов и когато го купих установих че има два допълнителни щуцера. Ще бъда много благодарен ако някой ми каже къде да бъдат включени. Предполагам че единият е към въздушния филтър а др. към смукателните колектори.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Pursie; 27-11-08, 21:51.
                              Стефан 0878655377

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X