Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за печка Вебасто термо топ S

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за печка Вебасто термо топ S

    Здравейте,колеги купих употребявана печка Вебасто Термо топ S на нафта и в момента я монтирам на Галопер.Маханичният монтаж стана лесно понеже мястото при двигателя пасна много добре,но съм малко затруднен с ел.захранването.
    По точно там където се включва часовника остават два свободни проводника с малки кабелни обувки на края и в комплектацията която получих от продавача не намирам нищо което да се свързва там.самата печка е копплектована с блок за дистанционен контрол и дистанционно.От печката излиза кабелен сноп който влиза в блока на предпазителите от там излизат + и - за захранване на самата печка ,+ и - за захранване на вентилатора на парното , кабела за захранване на горивната помпа и кабелния сноп за дистанцинния блок и кабелния сноп за таймера ето от този сноп за таймера остават два свободни проводника които не знам за какво служат.Пробвах да я пусна работи на ръчен режим още на съм пробвал дистанционното.и още един въпрос правилно ли свързах горивото след горивния филтър за финно очистване на горивото.

    Влагодаря предварително за вниманието.

    С поздрав Николай Колев
    Последно редактирано от Николай Колев; 21-12-07, 13:19. Причина: П.С.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

    Дай обяснение в снимки и ще решим проблема.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

      Здравейте колеги реших проблема сам , въпросният кабел който се оказа излишен се оказа за ключа за превключване от режим на отопление на режим на вентилатор.Благодаря на колегата който се отзова на въпроса ми.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S - въпроса е решен

        Първоначално публикуван от bobev Преглед на мнение
        Здравейте колеги реших проблема сам , въпросният кабел който се оказа излишен се оказа за ключа за превключване от режим на отопление на режим на вентилатор.Благодаря на колегата който се отзова на въпроса ми.
        Благодаря.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

          А аз да попитам знаещите какъв е този кабел които прилича многа на АнтененПечката ми е дадоха без кабели но управляващият блок е вътре в печката Откачих всички букси и им подадох захранване едновременно и печката запали и помпата за цирколиране е вградена и върти течноста И друго не ми е много ясно Печката естествено се ввключват моркучите на първият кръг на охлаждане на двигатела но директно ли се вързва и постоянно ли антифриза минава през печката дори и да не е включена
          Благодаря предварителноПрилагам снимка на печката
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

            Този кабел дето прилича на антенен е за антената на дистанционното управление ,ако имаш такова.Моята печка има същия кабел и на него се свързва самата антена една такава дето се лепи на предното стъкло.Щом има този кабел значи има и модул за дистанционен контрол трябва да си намериш само дистанционно , а антена ще приспособиш от нещо.С дистанционното моята печка пали от 8 етаж без да се показвам на терасата.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

              Точно така Има модул за дистанционно управленимодела е Т60 сега трябва данамеря дистанционно такова ли е твойто ще кача снимка.Само че и кабелите трябва да намеря и часовник също Иначе печката е запалих като с мостове и подадох ток на свещите и помпата за гориво и за антифриза Запали и затопли водата
              Ако имаш на идея от къде мога даси намеря кабели те или поне схемата зада ми направят ел-инсталацията ще съм много благодаренТова е печката стози вид клеми за захранване
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

                Имам такава на външен вид печка на бензин . Монтирах я на Pajero 2.5 TD и в момента съм в процес на изработка на отделен резерваор за гориво . На третата снимка е показан дисплея за управление . Дава възможност за моментен старт при натискане на бутона със символ пламък и има часовник с таймер даващ възможност за отложен старт напр. 08:00 часа.Интересно ми е за кой кобел говорите /цвят ;обувка и др ./ и какво представлява дистанционното . Може ли да се използва др . от централно напр.?
                MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

                  Не разбрах твойта водата ли топли или е суха и направо въздуха в купето . Какъв цвят е оставащия при дисплея проводник?
                  MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

                    Става въпрос за този модул за управление на печката от разстояние
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

                      Външния изглед на мойта печка е същия но нямя такъв проводник . Твоя модул имаше ли го или го намери допълнително?
                      MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

                        има ше гоНамерих и дистанционно Остана ел.пакета и таймера

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

                          Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                          Не разбрах твойта водата ли топли или е суха и направо въздуха в купето . Какъв цвят е оставащия при дисплея проводник?
                          Водна еДизелова

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

                            Както казах мойта е бензин , а ДВГ дизел което внася определени неудобства . Тази сутрин я палих принудително с бутона на , които има символ пламък и я оставих да бачка . Направи ми впечатление , когато в последствие запалих ДВГ , че наваксаната температура доста рязко намали при заработване на двиг . Дали не е опасно за главата , все пак е някаква рязка промяна .За утре имах намерение да настроя таймера да си запали сама дбаче още не съм разгадал как деистват трите позиции на таймера - и трите ли стартират в посоченото време или някоя спира . После веднъж въведено време значи ли , че винаги ще си стартира или има начин да се чисти показанието на таимера?
                            MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за печка Вебасто термо топ S

                              Ето 2 линк-а със service manuals, ако на някой ще са полезни.
                              http://www.suremarine.com/manuals/we...epair-manuals/
                              http://www2.burningzone.nl/
                              Попаднах на тях преди време, докато търсех за моята user manual.
                              - Това е невъзможно - казала Причината. -Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. -Това е безполезно! -отсякла Гордостта. -[url=http://www.youtube.com/watch?v=V-Gdyuz57M0]Опитай...[/url]- прошепнала [url=http://www.youtube.com/watch?v=yFX1XpJLmZ8]Мечтата[/url].
                              [Color=#6b8d94]* In the stillness of the night I have walked in your streets and my spirit has entered your heart...And in your sleep [url=http://www.youtube.com/watch?v=8fLXgU2kORg]your dreams[/url] were [url=http://www.youtube.com/watch?v=7bsalWK9_UY]my dreams[/url] and your breath was upon my face...[/color]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X