Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Wrangler-a на go go go

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Е, аз съм последният който ще се скрие зад нечий гръб. Бил съм там - значи отговорността е и моя.
    Да, в конструкцията има грешка. На шаси за каменен триал не му трябва бързоходна раздатка. Бавната е по-плоска, с нея геометрията щеше да е съвсем друга и проблемите наполовина. Ако някой си го представя като ралийна кола, тогава не и стигат още един багажник долари. Освен това колата просто не е изпитана, и не са направени никакви доработки. Които са абсолютно неизбежни, и от голямо КБ да излиза. А да, първата значи Фулдата вече я е направил. Не знам дали съгласувано с Близнаците, би било правилно и полезно за всички. За тия неща си има и термин - инженерно съпровождане на разработката. После пък има заводско на прототипите. Много още работи има от идеята до готовото за експлоатация от юзерите желязо. Но да се представя това като неуспех на цялото начинание е абсурдно. Никоя нова кола на отборите с милионни бюджети не прави нищо в първия си сезон, камо ли от първото кръгче. Ако всичко беше правено на етапи, тогава сигурно някой щеше е виновен наистина за едната незатегната от всичко двете гайки. Но това по същество не беше сменянето на някъв готов машинокомплект в рамките на основен ремонт на шасито. Ако някой си го е представял така, то силно е надценил възможностите на инженерното изкуство по модернизацията на транспортните средства. И с нова кола нямаше да е баш така, с карана по принцип не може. Да не говорим че това е и без пари. Т.е. на Гогого сигурно му е излязло солено, не съм и питал, но за задача с такъв обем нормалното финансиране е наистина финансиране. Планини от пари, десетки хора, години работа. Е, в нещо може и да се спести. Например да се използва опита на американците. Половината или малко повече очевидно е положителен, другото обаче еднозначно е "не правете такива глупости!". След анализ и разбиране на кое защо е направено така а не иначе. Без пустословие и псуване заради псуването. С хващане и псуване на собствените грешки.
    Така или иначе, свеждането на цялата история до светска беседа ме ядоса. Проблемът е изключително технически. И финансов естествено. Нервите и умората на участниците са присъщ разход в такъв купон, и отделянето на особено внимание на тая страна от въпроса ми се струва неуместно.

    Коментар


    • стефане, нали помолих да спрем с тия приказки

      ама ти неспираш

      сега навсичкото отгоре се налага и да се оправдавам

      първо за окачването, това е кит, който се прави от рубикон експрес в продължение на около 3 години вече и са продадени около 40000 броя само в САЩ. сега нямам време и желание но по натам ще кача тук линкове от инсталиране на такъв кит в америка от двама души за две съботи и недели. тук това продължи месеци.

      сега за раздатка, явно и ти си заблуден, но нека и хората научат. братя флекс след невероятни пречки и проблеми и преправяния качиха на вранглера раздатка 242 от чероки с междуосев диф., на мястото на оригиналната 231. раздатката наистина е по тумбеста отдолу, но е по - къса от оригиналната с 7 см, което веднага се превръща в 10 см по - дълъг заден какрдан, което е най - слабото място на всички вранглери. наистина това беше допълнителна работа, но всички участници знаеха за тази подробност още преди да поръчам окачването. ако изрязването на тавата на скоростите отнема месец значи всичко е наред .

      колата наистина не е тествана, защото има още много работа, докато спра да возя полувината ходова част в багажника.

      и незнам ти как ги виждаш работите с багажниците с пари и състезателните коли но една добре направена Г класа струва около 60000 - 80000 лв, а един багажник /малък/ събира около 10000000лв, ако има някаде такъв багажник /пълен/ кажи.
      drive alive

      Коментар


      • Сигурно не съм написал както трябва. Но идеята някой да е виновен или някой да се оправдава противоречи на интимната същност на това което казах. И което мисля.
        Толкова дебело желязо се реже за три часа. Останалото до целия месец е да нарисуваш къде да е дупката. Да можеш да определяш по принцип къде да са дупките струва целият живот на решаващия задачата. Конкретните малки дупки струват значително по-малко, в случая значи месец.
        С твоето образование вероятно е важно кой колко продава. С моето е важно какво и на кого. Предполагам че клиентите на въпросния Рубикон не са чували и за теоремата на Питагор ако разбира се са доволни от работата и. За мене е очевидно че във въпросната фирма на щат няма дори инженер. Въпросната фирма не познава например технологията на съвместна обработка на детайлите, не познава координата, използва несъстоятелни принципи на проектиране на допълнителни и заместващи възли и агрегати. Не може или не желае да въведе ограничения по работата на изделията си, или да предложи структурни промени при модификацията, които да избегнат такива ограничения. Предлага неадекватни монтажни технологии.
        Това до тука сам си го изпроси, не мислех да го казвам. В няква си терминология твоят случай изглежда така. Повръща ми се от свят, в който всичко е в търговска терминология.
        Американците явно са талантлив народ и на тях им стигат две съботи и недели. Ние тука сме по-прости хора, трябва ни повече. Ама нещо не съм чувал в щатите да има армия от 45 000 състезателни свръхавтомобила. Кво става, не са продали толкова, или комплектите нещо не са се прихванали?)) Карай бе, да не ти пука, то и не всяка ашладисана овошка става боабаб, американците са много, ще го преживеят

        Коментар


        • стефане, ето ти сайта на фирмата : http://www.rubiconexpress.com/ ако имаш оплаквания, знаеш английски, моля пиши им на тях, на мен това, което са направили ми харесва
          drive alive

          Коментар


          • Здравейте. Четя тука разни умозаключения и просто не знам дали да пиша изобщо. Имам такова мнение че вообще никой не го еня за изводи точни и ясни на Стефан, който го уважавам за това че си губи време и обяснява какъв болн на какво място застава, педалски поставени ред на нещата от страната на ГОГОГОГОГОin progression...

            дайте да караме по същество.

            Едно Вранглерче, цвят Червен с прогнил под и мирис на джем
            дойде един ден в един Малък, скромен офис в Младост 4.

            залегнаха под него Три Танкиста, три веселых друга и дойде академик (по техническата част Стефан е академик в сравнение с нас)
            от закрития Научно Технически Институт америко-виетнамо-испано-Ал-кайдо фоб и наш друг гореописания академик Стефанидзе от Булгарско потекло "Байове"

            Тоз кош червен го рахвърлях ме за една събота и неделя. НОвото оклачване е лего-сваляш старото монтираш новото. така да бъде, но започна се с НО след НО

            джипа на ГОГОГО стана НОНОНО

            1 това не е Рубикон, това е модернизирана УАЗка с изгнило дъно.
            сборна от няколко убити от гъдъл джипа и взети от тях най сполучливите елементи. НО това вече не просто сваляш-качваш. тука идва времето на голем, надървен и то от към дебелия му край.

            почнал акад.Стефанидзе да филосовства и Близнаците почнаха да го бият... а аз по това време стоя си в страни, хихикам си , бъркам си в носа, замервам белети стени със сополите и междувремено натягам амортисьорчето на Сава... не, на джипа на Савата, с две думи каретата на ГОГОГО цвят червен направи си сам , от гъза в устата, от лайно бонбонче ... понятно,да?

            и

            понеже забравих да кажа че джип червен дойде като манджа с грозде
            с болтове от всички движешти се единици по таз земя (от ляво болт 14, от дясно вече сме с болт на 17 а за твърдост че е толкова различна колкото братския Съветски Съюз и Папуа Нова Гвинея)

            който лежал под кола и разглобявал вооръжен с 13-и за отляво, 17 за отдясно ще ме разбере ( за инчов инструмент просто не ми се приказва че ми спада уя..)

            та .. слушам си бесплатно шоу и връзвам амортисьорче задно ляво разбираш ли.... и хоп, и го откъснах болта мамка му. Край, аз съм виновен момчета.... и заебаха го нашия академик който беше вече разжалван и се нахвърлиха Близнаците да ме бият. НО дойде спасението ми. ГОГОГО дойде с още не тунингованото Мицукоши с разход в 7,5 л на 100 км...... дълго идвал но дойде.

            "спасението" ми взе гумен чук и почна да обикаля колата и с умен вид да ударя тук-там. не знам дали ни помогна но Близнаците най накрая спряха да ме бият мене. отръсках се , изтръсках си го прехвърлих си го в другия крачьол и тамън да ставам и виждам.... ГОГЕЛ СЕ НАДЪРВИЛ!!! проследих му погледа и видях кой го е съоблазнил...

            но това е за друга тема и не в този форум.


            дойдоха по едно време танцуващите с заварки.

            и каквото им казаха завариха. всичко завариха. монолит мамка му.

            и заминах ме за Дакар.... кой за Дакар кой за НОва година кой за по нова гАдина...

            както и да е. прибрах ме се вкупом танковата ни дружина от Испания
            уморени, заплашвани от стюардеси(от съюза на глухите) както и да е
            прибрах ме се.

            изкарах ме бараката от скромния офис на едноимената улица на третия ден от идването ни. И отиде БМП-то готово за офф-факинг-роуд... каде? правилно- в Тояга.

            и почнаха да ръчкат по Жиппито, но това ПРОСТО НЯМА НИЩО ОБЩО С ОКАЧВАНЕТО което беше насложено на колата на която даже дупките не са разбити до такъв номер да поберат болтове на Рубикона

            повтарям ТОВА НЕ Е РУБИКОН в най злите си сънищта не виждала тази кола РУБИКОНА това далечен роднина от друг каталог вообще от друг магазин и вообще от друга планета и слънчевата система.

            "ГОГОГО" (GO!GO!GO!) да се прекръсти в "Фаер ин де хоол" (Fire in the WHOLE)


            A близнаците само Гогел не са го били тогава (щот беше надървен и опасен) но пък за това се сбиха помежду си и чух псувни които за 18 години в България не бях чувал )


            и аз бях там и аз говорих.... Вася от Каризма.
            чем лучше джип,тем дальше до деревни за трактором бежать!!!

            Коментар


            • имена и персонажи са измислини приликата е случайна.

              РусНака.
              чем лучше джип,тем дальше до деревни за трактором бежать!!!

              Коментар


              • Ха-ха-ха.

                Е тва е яко вече

                Коментар


                • Хахахахаааа! Жжжот нипадецки! Афтар пеши исчо!
                  Я выпил иаду!
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • вася, ти пък от каде се взе с тия две леви ръце

                    сега сериозно, поради факта, че някои хора не се съобразиха с моята молба и продължиха да пиша глупости, предлагам на модератора да затвори темата и когато аз преценя ще отворя нова с информация, която би могла да е полезна, тестове и снимки.
                    drive alive

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X