Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Wrangler-a на go go go

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
    Момчета(и момичета) аз тази тема много я харесвам и я чета като един вид "Вижте как се тунунгова кола за състезание".В смисъл като А,Б,В в подготовката и съм много доволен,че има човек (go go go) който да споделя всички свои радости и неволи в подготовката.Така ние отстрани се запознаваме с интересни факти и знания и се обогатяваме чрез това.От тук нататък всичко което е заяждане и мерене на п...и е напълно излишно и не на място.Лично аз не познавам go go go но му се кефя за неговия ентусиазъм и упоритост.Нека не се отчайва заради пустия му мерак и го чакаме на трасето да му се радваме на колата,която създаде "с нас".
    И аз споделям това виждане .Ама от споделянето до постигането на крайния резултат ,има опасност да бъдем обвинени ,че сме ФИТИЛДЖИИ ,което съвсем не е така.Не крия ,че ми е интересно да видя Вранглер с 6".Ама докато го видя рискувам явно да се получат дразги с някои съфорумци и то заради това, ще го бъде ли този Вранглер или няма да го бъде.Идеята съвсем не е такава. Форумът е за хора ,а не за БОГОВЕ,които да доказват кой е по по най.Предлагам темата да се заключи и когато Вранглера стане готов да го видим кой на снимки кой наяве.Иначе стана много горещо, започнаха нападки кой е завистлив и кой не.


    Заприлича тази тема на протокол от бракоразводен процес .Има вече лагери .Има защитници на едните ,а тия дето търсят информация са обявени за подстрекатели.
    B+

    Коментар


    • #92
      аз пък предлагам да не се заключва темата защото мисля, че за всички ще е полезно да разберат какво се прави. ако видя катинарчето просто ще спра да пиша по въпроса.

      а за нападките и обвиненията, само аз имам право да обвинявам някой, че нещо не е направил по мойта кола, а вие можете да го удобрите или не и в двата случя ще съм ви благодарен за поста
      drive alive

      Коментар


      • #93
        Първоначално публикуван от go go go
        аз пък предлагам да не се заключва темата защото мисля, че за всички ще е полезно да разберат какво се прави. ако видя катинарчето просто ще спра да пиша по въпроса.
        На мен ми се струва че най-добре е ти (go go go) да имаш права да пишеш по темата а другите не, защото наистина е малко глупаво така да се превръща една тема в говорилня, същото става и по обявите във почти всички форуми (с отговори от типа "Ти луд ли си да искаш толкова пари?", "Много си зле че го продаваш..." и т.н до безкрай)

        ПС: Наистина се кефя на "проекта" ти и се надявам скоро да е в действие !
        [img]http://prikachi.com/files/1482881I.jpg[/img]

        Коментар


        • #94
          Темата е интереса и не трябва да се заключва, освен това стана и весела. А тези дето се заяждат, обикновено са хора умиращи от скука, които същевременно са некадърни да си оправят и бушоните в къщи.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #95
            Първоначално публикуван от Yordan Kolev
            Темата е интереса и не трябва да се заключва, освен това стана и весела. А тези дето се заяждат, обикновено са хора умиращи от скука, които същевременно са некадърни да си оправят и бушоните в къщи.


            То стана весело ,ама за едни, някой сега ще рече че сме сеирджии
            щом е весело ,а ние не сме за веселото, ами за лифт и окачване.
            B+

            Коментар


            • #96
              Аз честно казано не вдявам за какво става дума в последните 10 поста (мнения)? Подстрекатели, лагери, защитници, заключване на темата и т.н Къде в мненията назад прозряхте подобни неща така и не ми става ясно.. Наистина е весело да си говорим, но Ви предлагам да оставим концентрацията в тази тема върху Wrangler-a все пак!

              И така никакво заключване и очакваме продължение след излизането от бокса на Тояга!

              Коментар


              • #97
                взех си колата днес и отидох да и направя генерацията в крафт, много свестни хора, за 2 часа всичко беше готово, сега мърка

                лошото е че се разпадна едното каре на задния кардан и като се загледах видях сериозни проблеми. опашката на раздатката и тази на задния мост не са съосни , отклонението е с много и затова карето се е строшило. открих и причината за това, преправяхме гредата на скоростите, а раздатката е опирала някаде и сега оста на коляновия вал и на скоростите не е успоредна на оста на колата, двигателя и скоростите стоят на криво

                някой има ли идея как може да се измери това зада се коригира
                drive alive

                Коментар


                • #98
                  провери всички тампони седат ли по мотора и скоростите и като ги разклатиш да усетиш дали опират някаъде

                  Коментар


                  • #99
                    Да разбира се! Корекцията е от изходен детайл направен от завода! Няма да ме разбереш изобщо..., но аз лично неразбрах двигатела какво може да го накара да избяга при положение, че вие несте го пипали или аз незнам да сте го? Демек при вас той трябва да е бил изходната позиция на завода и назад да редите спрямо него раздатките! Просто трябва да се погледне някъде този джип и ще ти дам съвет как да стане! Ако никаде немогат да ти го дооправат обади се! Пиши личен ще го погледнем и ще го направим!
                    Аз двигатела от тойотата когато слагах изходната позиция ми беше раздатката! От нея с прав кардан вкарвам във скоростите на тойотата! Абе краен резултат беше 100 за 100 метра и никъкви вибрации! Сега на новото шаси съм редил всичките чаркове от старото и никога несъм срещал проблеми, данеговорим че всичко се прави с ограничени финансии! Незнам кое ви спъва, но нещата са направими и няма защо да се притесняваш!
                    За задния ти кардан при тоя клиренс е нормално да не е оригиналния, а ако е - нормално е да чупи цялата трансмисия не само каретата! Той направо подскача по пътя ако за толкова кратко чупи каре.... незнам как го караш! Просто се прави с кардан който поне едното каре е заменео с двойно (каре в каре) ...
                    4ао и успех!
                    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                    Коментар


                    • значи при вранглера двигател скорости и раздатка са твърдо навързани. цялото това се държи на 3 места, два тампона на двигателя и един на скоростите. преправяхме гредата на скоростите на която се държи тампона защото раздатката ми е малко по - различна от стандартната. явто който е гледал не е видял че раздатката опира на едно място и измества цялата работа на страни. това е останало незабелязано и човека е заварил стойката на тампона на скоростите така че сега опашката на раздатката сочи на майната си
                      drive alive

                      Коментар


                      • ми така кажи! Объркана е системата с раздатката! "майстора" дето ти я е слагал е объркал значи... Там дето опира раздатката неможе да остане така! Режеш това, в което опира! Трябва да "освободиш" раздатката и скоростите - демек нито един от тампомните да не е натоварен странично, а само надолу!!! нетрябва да има тампони под напрежение! Също така нито раздатката нито скоростите нетрябва да запъват никаде по никъкви детайли! Просто единствените допирателни трябва да са тампоните и да "висят свободно" на тях! В противен случай ще имаш вибрации удари и какво ли не ще се спука и корпуса...
                        Това е твърде лесно за да няма каде да ти го направят...! Е незнам гредата колко удачно сте преправили защото тампона също е важно как и къде е сложен и как е скачен към раздатката! Просто ако имаш снимки и дадеш може да помогнем със съвети!
                        4ао и успех!
                        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                        Коментар


                        • нормално при такива ситуаций е да се диагностицира нещото което е пипано , ако имаш занапред такива проблеми тръгвай от там където е пипано най-вероятно е да е там проблема, както казва дини прекалено лесно е, мойта раздатка е отделна от скоростите и съм е завъртял на една страна, но аз мога да си права квото поискам с колата и пак ще кара и ще е по добре от всякви китове да се купуват

                          п.с. като си си взел колата от майсторите ме интересува някой предупредил ли те е че те чакат такива проблеми

                          Коментар


                          • за проблемите то е ясно че ще има, няма как след толкова преработки всичко да е на 100%, поне не в българия. този проблем ще го оправим утре при митко фулдата но имам сериозни подозрения, че ще има още. смених много неща по колата и явно някои влизат в конфликт с други, но от тук връщане назад няма, кавото и колкото трябва ще се направи. въпроса е че търпението ми е на изчерпване.
                            drive alive

                            Коментар


                            • най - накрая добри новини, днес с любезното съдействие на митко фулдата колата придоби вид подходящ за шофиране, за сега само по улиците. направихме така, че нищо никаде вече не опира и карданите работят при близки до идеалните ъгли

                              утре предния кардан ще посети работилница зада бъде балансиран и вероятно до ден два ще го монтираме

                              сега ми трябва стругар, който не е пиян и има материал, алуминий Фи 100, ако някой знае за такъв нека ме опъти
                              drive alive

                              Коментар


                              • Фи 100 и аз търсех преди дни да струговам една дивотия...Така и не намерих. Ама питай Стефан.
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X