Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупката на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупката на джип

    Колеги, форума е чудесен, но има толкова много информация и то различна, че направо можеш да се сбъркаш коя джипка да избереш.

    Моите изисквания са:
    15 000 лв.
    по скоро "пъркетник" отколкото за тежък офроуд, защото 90 % ще го карам на асвалт
    нисък разход на гориво и подръжка
    мека возия
    здраво окачване
    без да ми създава проблеми по двигателя

    Така изброените критерии по-скоро ми прилича на нещо японско, вие какво ще кажете.

    Благодаря Ви предварително за коментарите.
    УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

  • #2
    До: Съвет за покупката на джип

    Голям проблем имаш наистина.Малко по-надолу има същата тема.Поразрови се малко и ще се ориентираш много по-бързо Иначе до скоро бях с Паджеро.И екстрите му екстри и возията супер,а за здраве да не говорим.

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за покупката на джип

      Добре де, ама колко теми смяташ да пуснеш за едно и също нещо?!?

      И започвам да се чудя дали си много наясно с това, което искаш.
      Тук си написал:

      Първоначално публикуван от janissary Преглед на мнение
      Моите изисквания са:
      15 000 лв.
      по скоро "пъркетник" отколкото за тежък офроуд, защото 90 % ще го карам на асвалт
      нисък разход на гориво и подръжка
      мека возия
      здраво окачване
      без да ми създава проблеми по двигателя

      А в предишната си тема:

      Първоначално публикуван от janissary Преглед на мнение
      Основен критерий да е много здрав, и по-евтин за обслужване, и да минава на всякъде....
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=22457

      Хем да е евтино, хем да е в много добро състояние, хем да минава навсякъде, ама и да вози добре на асфалта, пък да е и с ниски експлоатационни разходи ... Май такова животно нЕма.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за покупката на джип

        Има толкова информация, че се заплиташ.

        Това което съм написал то е последното ми заключение.
        УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за покупката на джип

          Първоначално публикуван от janissary Преглед на мнение
          Има толкова информация, че се заплиташ.

          Това което съм написал то е последното ми заключение.
          Добре де, започни оттам да си изясниш за какво точно ти трябва джип (и дали наистина ти трябва).

          Прекарай наличните варианти през тази "цедка". От тези, които минат през нея, виж кои влизат в бюджета ти (В никакъв случай не се хвърляй на покупка, която ще изчерпи изцяло този бюджет. Предвиди си сума за стягане на возилото.) След това се огледай и виж коя от останалите в "късия списък" джипки те кефи най-много.

          П.П. Ако ще караш джип - най-добре да забравиш за евтина поддръжка.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за покупката на джип

            Доста прочетох и май клоня към фронтера 2.2 бензин. В момента карам СААБ 2.0 с BRC и съм доволен защото ми дава разход 1/1 с бензина. И си мисля,че ако сложа на фронтерата газово ще ми понася разхода. В форума пише 13 градско и 10 извънградско, което си е доста прилично за 4x4. А и Опел си е направо Исузо.
            Джипче ми трябва защото ще пътувам честичко до Родопите, а до вилата е стръмен черен кален път 200-300 метра и когато има и сняг неможеш да издрапаш. А децата и жената няка как да ги кача на гръб. Е вие знаете сигурно сте патили.
            В тази връзка заменям СААБ 900 2.0 95г. с BRC в гаранция още атмосверен двигател в отлично състояние защото е подържан за Фронтера или Исузи. Ако има желаещи може разменим информация, снимки, телефони да видим машините и така.
            УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за покупката на джип

              Първоначално публикуван от janissary Преглед на мнение
              Доста прочетох и май клоня към фронтера 2.2 бензин. В момента карам СААБ 2.0 с BRC и съм доволен защото ми дава разход 1/1 с бензина. И си мисля,че ако сложа на фронтерата газово ще ми понася разхода. В форума пише 13 градско и 10 извънградско, което си е доста прилично за 4x4. А и Опел си е направо Исузо.
              Джипче ми трябва защото ще пътувам честичко до Родопите, а до вилата е стръмен черен кален път 200-300 метра и когато има и сняг неможеш да издрапаш. А децата и жената няка как да ги кача на гръб. Е вие знаете сигурно сте патили.
              В тази връзка заменям СААБ 900 2.0 95г. с BRC в гаранция още атмосверен двигател в отлично състояние защото е подържан за Фронтера или Исузи. Ако има желаещи може разменим информация, снимки, телефони да видим машините и така.
              имай предвид че 2.2 ЕКОТЕКА на опел иска газов инжекцион - с обикновенна газова на този мотор ще патиш
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за покупката на джип

                за 1 година избиваш разходите на BRC-то
                УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X