Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

    Първоначално публикуван от Sho Преглед на мнение
    ... На повечето автомобили електрониката на АБС следи изправноста на крушките на стоп светлините и когато и двете 'изгорят' тоест прекъснат ел. вериги системата на АБС се изключва от съображения за безопасност, защото шофьорът след вас няма да разбере, че спирате и то с АБС и вероятността от ПТП нараства...
    Не познавам конкретния автомобил, но не виждам логика липсата на стоп светлини, което само по-себе си и сериозна техническа неизправност, да е причина да те остави и с влошено спирачно поведение и управление на пътя като изключи ABS-TC.
    Това е причината да не е предвидено ръчно изключване на ABS-а, докато стабилизиращите системите ТС, DSC и т.н. могат да се изключват ръчно, като производителите изрично препоръчват това да става само при боксуване при тръгване, когато тези системи отнемат мощността и повече пречат.

    Коментар


    • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

      Тая логика да спира абс-а при изгорели лампи е абсурдна!
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

        Първоначално публикуван от Sho Преглед на мнение
        Тъй като ми стана интересно ще поясня тази своя препоръка. На повечето автомобили електрониката на АБС следи изправноста на крушките на стоп светлините и когато и двете 'изгорят' тоест прекъснат ел. вериги системата на АБС се изключва от съображения за безопасност, защото шофьорът след вас няма да разбере, че спирате и то с АБС и вероятността от ПТП нараства и тъй като при Фрийлендър системите ABS-TC-HDC работят съгласувано вероятността да светнат и трите лампи е логична. 'Стоп машинката' над педала на спирачката е с повече от две жици, което означава, че освен да пали лампите на стоп светлините подава и сигнал на системата АБС и при дизеловите модели дори на
        компютъра на мотора, който прави нещо с горивото, което означава, че има повече от един контакт. Понеже натискането на спирачката е доста често действие при управлението на автомобил вероятността 'стоп машинката' да се повреди или разрегулира е доста голяма и повредата й става случайно. След като подава повече от един сигнал вероятността да се изгуби само един от сигналите е голяма. Доколкото си спомням тази 'стоп машинка' се регулира като се натисне педала на спирачката и се изтегли бутончето й напред докато прещрака няколко пъти след това се отпуска педала на спирачката и той връща бутончето колкото е необходимо така, че при нормално натискане да сработят и двата контакта на 'стоп машинката' (тази регулировка я пише някъде по книгите).
        Всичко казано по горе е вярно, точно така действат системите.

        Коментар


        • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

          Можеш ли да покажеш от къде ползваш тази информация?
          Вероятността да ти трябва абс докато спираш е много по-голяма, отколкото спирайки с изгоряла лампа / лява + дясна + трети стоп/ да има някой отзад, който да не успее да спре /при положение, че и той има абс и спазва нужната дистанция/
          Много ми е интересно да подкрепите това с нещо истинско, а не с това кой какво чул или си мисли!
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • Преди имах Ауди А6, сега имам и Зафира, и при двете при контакт и след запалване на компа свети надпис на немски да натиснеш спирачката, за да провери задните светлини, ако са ок изгасва, ако има изгоряла крушка продължава да свети.

            Първоначално публикуван от RODJER009 Преглед на мнение
            Днес сутринта проверих стоповете, наред са ,после направих теста с помпене на спирачката на контакт после палене и гасене и след няколко опита лампите си изгаснаха. Сега всичко си е наред .Благодаря на колегата за идеята за теста със спирачката.
            Ако визираш мен - благодаря ! И аз се бях притеснил малко, но в крайна сметка нищо страшно.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-10-13, 12:09.
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

              Свети, ама спира ли абс-а?
              VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

              Коментар


              • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                Здравейте на всички.
                Проблема е решен. Угаснаха най-после двете оранжеви лампи ТС (тракшън контрол) и наклона за спускане (наклонената кола с удивитла до нея).

                Компютърен тест на 4 места в Плевен дадоха, че няма никаква грешка ..... ама никаква.....Бош е единият диагностичен уред; Ваг ком другият и т.н. ..........понеже другите не ги знам...............
                Така ходене по мъките и недоверие попаднах тези дни на сервиз с диагностика LAUNCH и УВИ даде залепнала помпа в АБС.
                Естествено не я смених а опитах многократно напомпване спирачката на контакт - премахване контакт и така десетина пъти....НИЩО.
                Днес направих напомпването отново, но с натиснал съединител в комбинация и след 10 пъти пак най после изгаснаха.
                Надявам се да не залепва тая помпа повече, но....ще правя процедурата отново и отново.....какво да се прави. Дано не се наложи вече.....
                Ако някой е свалял и почиствал АБС и в частност помпата му нека да сподели.

                Бях се отказал и решил да си го карам с лампите, но нещата се усложниха, като светнаха по път и други две лампи АБС (жълта) и Инспекцията (червена- тази приличаща на помпа), при което изгубих мощност и посетих въпросният сервиз БОГИ в Плевен.
                Колата се реже на свободна не бие нос или прекъсва....просто тромаво набира....бавно и мудно и естествено ТУРБОТО......
                Маркуча на турбото (гуменият) в това положение и състояние при форсиране на място се вкоравява, с което заключих, че турбото работи.
                На теста изписа датчик за налягане на турбо системата.....а това е насреща монтираният към купето МАП сензор с три кабела....
                Майсторът замери и се оказа, че няма връзка до компютъра на единият кабел (жълт с бяло) и след прочитане на клемореда на компютъра (54 пин е връзката с този кабел) и направа на външна връзка колата си заработи перфектно.
                Вече нищо не свети и върви безпроблемно.

                В същото време едни майстори ми препоръчаха сваляне на турбото.......други смяна на помпата, че в нея имало датчик.....абе направо СВЯТ да ти се завие от некадърници...АМА със едно самочувствие....
                Малко са тези майстори с логическо мислене.

                Е дано да съм бил полезен.
                Лек и безавариен път на всички.

                Коментар


                • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                  Първоначално публикуван от vikingbobi Преглед на мнение
                  ......Компютърен тест на 4 места в Плевен дадоха, че няма никаква грешка ..... ама никаква.....Бош е единият диагностичен уред; Ваг ком другият и т.н. ..........понеже другите не ги знам...............
                  Така ходене по мъките и недоверие попаднах тези дни на сервиз с диагностика LAUNCH ........ изгубих мощност и посетих въпросният сервиз БОГИ в Плевен........
                  .
                  Да не става реклама я дай на лични тия места къде са, че тези дни и аз ще правя такива упражнения.
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                    Към колегата bilbo27 - дано да съм ти помогнал..... пиши какъв е твоят проблем и дали пропусна смотаняците......

                    Моите две лампи ТС и наклон спускане пак си светнаха.......
                    Напомпвам със съединител и множество вкл. и изл. на контакт гаснат, но за часове или ден ....и пак.
                    Явно залепва помпата на АБС, както си изписа при теста, но не смея да действам.....Бих я отворил, но ако някой знае тънкости, настройки, къде да се внимава и т.н. моля да сподели. Така ще придобия увереност и ще и......на цялата с-ма АБС.
                    Моля и за инфо. комплектност - кое за какво е от системата и действие.
                    Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                      Абе така като ви гледам дали не е точно проблема с абц-а, за който съм писал по-назад в темата, грешката се появява случайно и така и изчезва в началото
                      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                      Коментар


                      • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                        Първоначално публикуван от vikingbobi Преглед на мнение
                        Към колегата bilbo27 - дано да съм ти помогнал..... пиши какъв е твоят проблем и дали пропусна смотаняците.......
                        Питането беше за един приятел но аз щях да го водя. Той пък нещо се отказа засега и в момента няма нищо за споделяне.
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                          Колеги аз пробвах с напомпването 10-на пъти но не се получи, ще пробвам утре със съединител дано стане, че с майстори не ми се занимава аз съм си пати с предните коли. Но да попитам някои може ли да каже защо колата държи 2хл оборота като я форсирам до тях смъква бързо, но надолу много бавно става, моят е бензинов 1.8 120 коня.

                          Съобщение от модератор:
                          Моля, напишете си в профила от къде сте.
                          ...ЦЪК
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-03-14, 12:58.

                          Коментар


                          • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                            Да повдигна малко тази поостаряла тема. Прочетох я цялата и в общи линий нещата са ясни. Но и аз се оказа че имам някакъв проблем. реших да видя как се включва жълтия спусък на скоростния лост /HDC/. Натиснах спусъка изтеглих муфата на долу показа се жълтата ивица закопча се муфата до тук добре включих на 1 скорост и нищо потеглих и пак нищо. Нито светна лампа нито се усети нещо във вървежа на колата. Правилно ли процедирам? Не трябва ли като се включи тази функция да светне зелената лампа с наклоненото автомобилче? Моля помагаите.
                            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                            freelander 1,8 2001g.

                            Коментар


                            • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                              Май става традиция задавам въпрос и после сам си отговарям. Днес ми остана малко време и махнах маншона на скоростния лост. Внимателно на някой от ъглите дръпвате маншона по посока на лоста изхлузва се лесно докато по средата на страната има захванати метални скоби с по2 зъбчета. С леко усилие изхлузвате скобата и така с останалите 3 скоби. На самия лост има ключ и букса за тази букса има 2 бр. кабели кабелите са бял и лилав. при мен лилавия бе скъсан възстанових връзката и при включваме на "муфата" светва зеленото наклонено автомобилче и примигва. След включване на първа или задна светва постоянно. Със изключването на скоростта автомобилчето започва отново да мига, ако изключите и "муфата" автомобилчето изгасва.
                              Дано съм помогнал на някого.
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар


                              • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                                Днес успях и да изпробвам HDC системата. Голяма благинка е. Вилата мие на доста голям баир, дълъг е около 100 м. наклона не мога да определя предполагам около 25 градуса. На слизане се включвам по наклона, не от билото а през Т-образно кръстовище. Преди завоя на ляво включих муфата светна зеленото наклонено автомобилче отпуснах спирачката и кръстосах крака. В първите няколко метра, е хем завой хем стръмен наклон, започна да се чува едно нехарактерно тракане и проскърцване после автомобила заслиза бавно и уверено по наклона без никаква намеса от моя страна без онези първоначални шумове. Оставаш с усещането че колата си избира пътя и скоростта сама си намалява сама си подава газ, абе голям кеф.
                                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                                freelander 1,8 2001g.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X