Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Graphic1 b.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5258533
    отпецна
    от страничните при разхлабени леко започва да се натиска педала докато текне и избута въздуха.
    Горните като се започне да се натиска педала ще излязат нагоре буталцата заедно с въздух и течност - натискаме ги обратно до долу!
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

    Коментар


    • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

      Добър вечер колеги! Аз съм определено млад и доста неопитен горд собственик на Фрилендър и както повечето колеги тепърва ще се зблъскавам с радости и тъги свързани с този прекрасен СУВ. Имам следния проблем! Закупих си Фрии-то преди около 2 седмици обслужих почти всичко (ролки, ремъци, филтри, без горивния, още го издирвам къде се намира) и всичко си е ОК. Докара ме до морето без проблем! Но като всеки начинаещ и неук собственик реших да взема и да отида с жената на някой по усамотен плаж......! Та карайки си лека полека по едни черни пътища и големи коловози опирайки леко отдолу колата на няколко пъти и изведнъж светна жълтата лампа с наклоненото джипче и удивителния знак! Казах си Ок яздя се по коловозите, сигурно е някаква защита, предупреждение, някаква система! Спрях колата за около 3 часа при паленето не светеше! Но когато отново тръгна на обратно светна пак! Когато излезнах на асфалта си свети отново! Така само да престана да пиша романи и синтезирам питането!

      Та свети наклонено джипче в жълто! Колата като е загасена за повече от 1 час при палене не свети, но по някое време светва (случва се и да несветне) светва само тя ТС и АБС-а не са присветкали дори! Много ще съм благодарен за помоща от ваша страна, а утре ще проверя долколкото мога датчика на скоростната кутия!

      Коментар


      • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

        Ами значи проблема е само в системата за спускане по наклон - най-често проблема е в кабелчетата на буксата на скоростния лост!
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • Проблем TC , Фри 99

          Колеги от две години карам Фрилендър 99г. 1.8 бензин и от както го взех ТС светеше.
          Решил съм да го оправя и ме интересува имате ли понятие как да се процедира и какъв може да е проблема .

          Съобщение от модератор:
          Моля, напишете си в профила от къде сте.
          Прочетохте ли това
          ...ЦЪК
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-01-12, 10:54.

          Коментар


          • От: Проблем TC , Фри 99

            Чакай сега да хвърлим бобените зърна...... шега, разбира се. Закачва се кодочетец на колата, влиза се в компютъра и там се прочита каква е грешката/грешките. Чак тогава ще се разбере проблема.

            Коментар


            • От: Проблем TC , Фри 99

              Айде и аз да дойда с проблеми тука! Лампичките си светят , но това е бял кахър.
              Един ден ми блокираха челюстите на задно дясно колело. Смених цилиндърчето за 30 лв. при едни майстори и се опитаха да обезвъздушат.
              Но нещо не стана и ми казаха да сменям блока на АБС
              Не го смених защото ......
              След 20 дни , демек днес тръгвам за Бургас и на 10 км. ми замириса на феродо , но не на море. Слизам гледам предна лява гума дими
              Свалям и отблокирам и се прибирам много притеснен! Доколкото разбрах от колега от форума да започна да обезвъздушавам, но то не било много лесно.
              Сега се почва ... Ще пиша какво ше се прави , а ако някой може да помага
              За сега толкова.
              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

              Коментар


              • От: Проблем TC , Фри 99

                Колега, опитай хубаво да обезвъздушиш, както говорихме. Нямаше да е лошо тези майстори да споделят какво не му харесват на АБС-а!
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • От: Проблем TC , Фри 99

                  Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                  Айде и аз да дойда с проблеми тука! Лампичките си светят , но това е бял кахър.
                  Един ден ми блокираха челюстите на задно дясно колело. Смених цилиндърчето за 30 лв. при едни майстори и се опитаха да обезвъздушат.
                  Но нещо не стана и ми казаха да сменям блока на АБС
                  Не го смених защото ......
                  След 20 дни , демек днес тръгвам за Бургас и на 10 км. ми замириса на феродо , но не на море. Слизам гледам предна лява гума дими
                  Свалям и отблокирам и се прибирам много притеснен! Доколкото разбрах от колега от форума да започна да обезвъздушавам, но то не било много лесно.
                  Сега се почва ... Ще пиша какво ше се прави , а ако някой може да помага
                  За сега толкова.
                  Аз преди две седмици смених и накладки и цилиндърчета отзад, дискове и накладки отпред. Не виждам проблем да не могат да обезвъдушат, какво общо има АБС с това, по-скоро не искат. Нямаш ли приятел със сервиз ? Аман от тарикати !
                  2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                  2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                  2007 HOMDA FMX 650

                  Коментар


                  • От: Проблем TC , Фри 99

                    Има общо - отварян е АБС-а
                    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                    Коментар


                    • От: Проблем TC , Фри 99

                      След празниците отивам на сервиз и за 40лв. казаха че ще ми сменят цялата спирачна система с нова течност и ще я обезвъздушат. А ако проблема се реши с обезвъздушаване, а не е АБС , то лошо за сервиза който ми каза че е там проблема. Спирам да ходя там и ще се оплача за некоректно обслужване от приемчик!!!( Марков сервиз е с много началници, които не желаят над 2000 човека в интернет да знаят че са ме таковали. Устата ми е доста голяма). Аз там от 3г. ослужвам таратайката и доста съм налял кеш.
                      [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                      Коментар


                      • От: Проблем TC , Фри 99

                        Пиши после!
                        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                        Коментар


                        • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                          Преди няколко часа ми казаха, че е нужно смяна на помпата към АБС - 100 лв. и промиването било кофти защото дето съм сложил хидравлична течност и съм пресякъл течностите. Излизали парцали направо казва майстора. Това за сега , но като отида в сервиза ше пиша повече.
                          [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                          Коментар


                          • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                            След смяна на помпата под казанчето за спирачна течност и промиване на цялата система нещата се оправиха и за сега всичко е ок.
                            Извод: Внимавайте какво слагате защото 50 гр. хидравлична течност ми излезе 200 лв.
                            [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                            Коментар


                            • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                              Здавейте колеги, от два дни предоставих изцяло /зло/употребата на Фронтерката на жена ми и подкарах Free 2002 г. 2.0 Td4. На първо четене като е студена е без проблеми, като позагрее при натискане на спирачка светват 2 индикатора - ТС и HDC failure light /с удивителната/, при повторно натискане на спирачка загасват. По някое време светват за постоянно и при рестарт или при натискане на спирачка на място до край изгасват. Предни дискове са много износени и са за смяна, заедно с накладките. Това е като проблем, другото е, че никъде, включително и в книжката на колата /внос от "любимата" Италия/ няма количество и вид на маслото за раздатка и диф. Те без масло ли се карат. Има само за скорости. На Фронтера Б маслото за скорости, раздатки и диф е с различен вискозитет по документация. За Фрее, не намирам нищо и във файл User manual, който си свалих от тук и в книжката на колата. Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • От: Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

                                Тук във форума пишеше някъде, но и аз не го намирам сега - по груби спомени - раздатка - 2 литра 75W90, заден диф - 800 гр., но не съм на 100% сигурен. В сервиза дето го сменях имаха каталог и там ги имаше количествата и марките.
                                BMW R 1100 GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X