Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на ски+автомати

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: избор на ски+автомати

    Краси, някои обичат да им е гадно. Остави ги като имат излишни пари да ги хвърлят за нисък клас ски и обувки. Догодина, ако са се понаучили така или иначе ще разберат какво им говорим и сами ще тръгнат отново да търсят ски и обувки.
    Да не кажете, че говоря просто така... първите ми ски бяха чисто дървени с бели кожени каишчици и ми ги подари Дядо Мраз за Новата 1970 година. Минал съм през полуавтомати карани с пионерки, ски пластмова база и забележете метални кантове! Бяха върхът тогава според мен. Сега последно карам с Росиньоли - понеже във Велико Търново има само магазин на СЛС. В Горгоната изборът е прекалено стеснен. Имам няколко чифта прави ски от почти всички известни марки. Имам и няколко карвинга - включително и австрийски за стотина евро. Мога с чисто сърце да кажа, че с по-високия клас ски се кара в пъти по добре. За начинаещите разлика между среден клас и висок клас няма да усетят, но между нисъk и среден - гарантирам.
    Всяка година има намалена екипировка от предните сезони - търсете такава, ако искате да ви излезе по-евтино, но не си хвърляйте парите на вятъра с обувки и ски от големите вериги. Там са оптимизирани единствено по отношение цена.
    Да ви питам само... кремвирши от 3 лв купувате ли си?
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #62
      До: избор на ски+автомати

      Аз дълго време карах със Head Racing 207 см състезателни ски. Прави.
      Бях много доволен, докато една зима не ме посъветваха и не жертвах едни 200 лева, за да си купя от ст. Юнак (Дружба) топ модела на Атомик отпреди 2 години - втора ръка, но в перфектно състояние. Е, нямам думи! В пъти по-голямо става удоволствието от карането!

      Така че, вместо много да се чудите, който не е решил още, тръгвате за София в събота или неделя сутрин - стигате до пазара за ски и срещу смешната сума от 200 лева си купувате супер ски с автомати Атомик, ползвани един или два сезона. Рентира се отвсякъде!

      Обувки също препоръчвам твърди с флекс индекс над 90. Нови по възможност. Все пак се ползват твърде много години и не е проблем, че са по-скъпи. Сега в края на сезона ще има намаления и е желателно да се възползваме от тях за догодина.

      Другия много необходим и важен аксесоар, който често се пропуска е каската. Животоспасяваща е! Не я пренебрегвайте. Също чакайте намаления в магазините след месец.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #63
        До: избор на ски+автомати

        За каската - АБСОЛЮТНО! Но, като избирате каска гледайте да е с максимална вентилация - иначе главата ще ви е постоянно мокра.
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • #64
          До: избор на ски+автомати

          Здравейте почитатели на зимните спортове,и най-вече на ските.Прочетох почти всички постове и мога спокойно да отчета следното-изборът на ски е като този на мотор.Първия път винаги бъркаш,че дори втория и третия.Това не трябва да отчайва,нормално е.За 8 г. смених 2чифта прави и 3 модела карвинг.Смених и 5 чифта чисто нови обувки,няма как.Без да твърдя,че съм голям познавач,ще споделя някои важни принципа при избор.
          1.На какви терени ще карате-само на писта или и извън тях
          2.Каква дисциплина предпочитате-сламом,гигантски слалом,супер дж. или спускане(рядко). Това зависи от радиуса на ската
          3.Нивото на вашите умения(купувайте ски за 1 идея по-напреднали)
          4.Ръст-от това,както и от дисциплината ,зависи дължината ската.
          5.Тегло-от това зависи избора на автомата.
          Ски-обувките са също доста дълга тема.Не забравяйте обаче,че в този спорт,най-важните неща се степенуват отгоре надолу,т.е. обувката трябва да е супер удобна и отговаряща на нивото ви.След това следва автомата,от него зависи здравето на краката ви,и последното са ските.Всякакви ски се карат.Според мен обаче ,балансът между всички тези компоненти,е въпрос само на личен опит.С него идва усещането за изчерпан лимит на цялостният пакет от гореспоменати фактори.Тогава се замисляме за нови,по-твъри ски и обувки.Но нейсе,да не разтягам темата.Надявам се,да съм бил,мъничко полезен.Успех с избора.
          Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

          Коментар


          • #65
            До: избор на ски+автомати

            Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
            ..........
            1.На какви терени ще карате-само на писта или и извън тях
            2.Каква дисциплина предпочитате-сламом,гигантски слалом,супер дж. или спускане(рядко). Това зависи от радиуса на ската
            3.Нивото на вашите умения(купувайте ски за 1 идея по-напреднали)
            4.Ръст-от това,както и от дисциплината ,зависи дължината ската.
            5.Тегло-от това зависи избора на автомата.
            Ски-обувките са също доста дълга тема.Не забравяйте обаче,че в този спорт,най-важните неща се степенуват отгоре надолу,т.е. обувката трябва да е супер удобна и отговаряща на нивото ви.След това следва автомата,от него зависи здравето на краката ви,и последното са ските.Всякакви ски се карат.Според мен обаче ,балансът между всички тези компоненти,е въпрос само на личен опит.....
            Да отговоря за себе си, за да ми препоръчате ски оборудване:

            1. Терени-само на ски писти с лека и максимум до средна трудност.
            2. Дисциплина-качване на влекчето или лифта и после спокойно надолу, като ако има много хора на зелените писти и/или с оголени камънаци се спускам и по сини и червени писти.
            3.Нивото на умения-май вече отговорих: всяка година по 4-8 дни на 2 посещения на ски курорт. Даже не може да ми мине мускулната треска.
            4. Ръст-175 см.
            5.Тегло-85 кг.
            6.За обувките-трябва да са ми удобни, защото като излезна в 10 ч. на пистите следва спускане, висене на опашки по лифтове/влекове, и пак спускане, чорбичка с ракийка в чайната от 13 до 14 ч. и пак на пистата до 16.30 ч.
            7. Цена-разумния минимум, не ме тресе гъзарията, може да е ново, стари модели от минали години, или втора употреба, но да ми върши работа.

            Това е за мен. Ако ми препоръчате нещо, което да отговаря на моите нужди по точки от 1 до 7 ще съм Ви много благодарен.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #66
              До: избор на ски+автомати

              Отиваш в Росиньол и си купуваш обувки /ТЕРМОФИТ/ среден клас около 300-400лв с намалението.
              Отделяш 2 часа свободно време. Слагат в обувките горещ въздух да ги загрее, след което обуваш и стоиш около час да изстинат по крака ти.
              По този начин те се оформят по формата на твоя крак и стават нещо като анатомични.
              За ски, купи си както е казал колегата 2 до 3 години назад някои от топ моделите /нови/, сега са на цена от 500-700лв вместо 1500-1900.

              П.П. Единственият проблем с топ моделите е, че са два пъти по тежки от другите и изморяват не тренираният скиор.

              Коментар


              • #67
                До: избор на ски+автомати

                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                Отиваш в Росиньол и си купуваш обувки /ТЕРМОФИТ/ среден клас около 300-400лв с намалението.
                Отделяш 2 часа свободно време. Слагат в обувките горещ въздух да ги загрее, след което обуваш и стоиш около час да изстинат по крака ти.
                По този начин те се оформят по формата на твоя крак и стават нещо като анатомични.
                За ски, купи си както е казал колегата 2 до 3 години назад някои от топ моделите /нови/, сега са на цена от 500-700лв вместо 1500-1900.

                П.П. Единственият проблем с топ моделите е, че са два пъти по тежки от другите и изморяват не тренираният скиор.
                Благодаря за съвета, а тези термофит с каква твърдост са? Някакъв модел, означение имат ли?

                А за кои топ модели става дума за ски или обувки са по-тежки от останалите?

                "Сега са на цена от 500-700лв вместо 1500-1900" -Не ми е такъв голям лимита. Май предпочитам да си купя Ендуро на старо.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #68
                  До: избор на ски+автомати

                  Термофит са една идея преди състезателните, тоест оптималният вариянт за такова каране.
                  Но от тях стари/останали модели надали ще има, или ако има няма да намериш номер.
                  С обувките компромис НЕ СЕ ПРАВИ.

                  За ските, рейс моделите са по-тежки от обикновенните, но се предполага, че ще ги караш а няма да ги носиш...
                  Тежката и твърда ска те движи като по релси и ако има замръзнал или по твърд участък няма да го усатиш много много.
                  Но ако си с обикновенни любителски, те реагират на всяка промяна и от там рефлектира на крака.
                  Това няма как да се опише или поне аз нямам такова дар слово, трябва да се качиш в един и същи ден на двата вида и да откриеш сам разликата.
                  Но пак повтарям, рейс моделита са за хора които малко от малко карат иначе е самоубиство с тея тежки ски да се учиш.

                  Пример, най-любимото ми каране е било сутрин рано когато пистата след като е обработена с рактрак от вечерта, сутринта е замръзнала на едни ивички като гуфрирана ламарина.
                  Тогава с твърда ска се движиш точно като на релси и можеш да се спускаш с голяма скорост.
                  Точно обратното след обяд когато снегът е омекнал и е на бабуни твърдите ски те изморяват или поне мен.

                  Коментар


                  • #69
                    До: избор на ски+автомати

                    Предлагам,да погледнете в сайтовете на предпочитаните от вас марки,и ще разберете колко лесно се ориентира дори начинаещ.Там са описани отделно модели за пистово,извънпистово и allmauntin каране.След това на всеки модел е отбелязано ниво(level) и скорост(tempo).Същото важи и за обувките.Кратка справка от Head и Atomic за 5мин. ми ковства горното.С малки разлики, в начина на описание,едва ли ще се затрудниш много м/у различните производители.Порови из нета,сравнявай,записвай разлики(в цени също) и избирай.Дойде времето на намаленията в магазините,така че успех.По отношение на ски на старо,аз лично съм против но ти решаваш сам.Все пак,ако приемем 1500лв. за условна средна цена на цялата екипировка,то при ендуро такива цени няма.За сравнение ти давам цени на моята окомплектовка-Аtomic,след активен сезон.
                    Ски-от 1400лв. на 1000лв. с вкл. автомати.
                    Обувки-От 620лв. на 450лв.
                    Щеки-около 55лв.
                    Каска-около 100лв.
                    Очила-около 120лв.
                    Това си спомням грубо отпреди 2години.Дрехи и др. аксесоари пропускам.Сигурен съм,че можеш да намериш много по-добри оферти към днешна дата.Относно твърдоста на ските съм напълно съгласен с Чинела.Като него харевам твърди ски на твърд,сутршен терен.След обед,на мекото окапвам бързо,бързо.Поздрави!
                    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                    Коментар


                    • #70
                      До: избор на ски+автомати

                      С Вашите последни постове за цени съвсем ме отказахте от закупуването на ските. Не съм си и представял толкова "дебели" цени.
                      Ще продължавам да си наемам от гардеробите ски оборудване и да се пързалям доколкото мога.

                      Все пак БЛАГОДАРЯ! Макар, че не ми харесват Вашите отговори, все пак внасят яснота по темата.

                      А и още 1 въпрос: Все пак в метро какви боклуци продават? Казаха ми, че продавали пълни комплекти за около 300-600 лв. на Хид, Атомик и др.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #71
                        До: избор на ски+автомати

                        От Метро мой приятел си купи "боклуци" Atomic-ниво Напреднал начинаещ за около 500 лв.Модела е отпреди 2 години.Според мен добра цена за комплекта.Лошото е,че не му паснаха и ги продаде.Ако наистина нямаш желание да имаш "твоите ски" продължавай да си взимаш под наем.Не е нужно да се набутваш,ако ските са само 4-5 дена годишно.
                        Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                        Коментар


                        • #72
                          До: избор на ски+автомати

                          Продължавам да държа на мнението си за ските втора ръка.
                          Обувки категорично нови. На мен лично NORDICA ми пасват много по-добре на крака от другите марки. Хубави обувки на разпродажба можеш да си вземеш от много магазини - пробвай и виж. Мисля, че за около 400 лева ще се справиш. Комплект ски с автомати за 200 лева от София, стадион Юнак, ще ти свършат прекрасна работа, гарантирам. Каска около 80-100 лв., очила може на 1/2 цена да намериш други месец - аз си взех едни CEBE на отлична цена преди 2 сезона. Щеки може и за 25 лева да намериш прилични като купуваш и ските.

                          Обща сума за екипировка: около 800 лева. Трябва човек да го премисли, но в един момент може да се запалиш по ските и собствената екипировка ще ти е значително по-удобна, ще свикнеш и ще ти е по-лесно с нея, ще си избие парите на 3-ия сезон да речем... (Аз мойте обувки ги ползвам вече 10-та година).

                          Не се отказвай лесно!
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #73
                            До: избор на ски+автомати

                            Покарахме ски отново под наем в Пампорово. Времето и пистите бяха разкошни.
                            Вече за 2-ри път ползвам от ски гардероба едни и същи обувки, които наподобяват обувки за сноуборд меки са и са само с 3 закопчалки, като тази на глезена и най-горната с с "лепки", средната е пластмасова лента, която се затяга както на сноуборда, а на "чорапа" имат връзки за стягане. Много са ми удобни, макар, че не са "професионални" марката беше kneissl, само че на техния сайт http://www.kneissl.com/ нищо не намерих за обувки.
                            Останах удовлетворен от почивката и съм в очакване на лятото, за да намеря изгодна оферта за ски оборудване.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #74
                              До: избор на ски+автомати

                              Голяма лудница на Пампорово. Явно ските в края на сезона са популярни за българите. На Чепеларе пък толкова коли, колкото в неделя не съм виждал никога. Направо пътя беше задръстен. Радвам се, че си изкарал добре колега. За пазара на ски в София до Националния стадион и аз съм чувал добри думи - хубави ски на добри цени. Да не си потретям мнението, но за 6-7 дни в годината с тия лесни за управление къси карвинги в днешно време и ако нямате претенции на професионалист наистина всякакви ски без най-ниския клас ще са ви напълно достатъчни. Обувките наистина трябва да са удобни. Рядко пасват и втора ръка, но там новото е по-наложително.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар


                              • #75
                                До: избор на ски+автомати

                                nedialko dimitrov : имам ски rossignol модела е z1 zenith само веднъж са карани около 500 м. ако проявяваш интерес може да се разберем нещо . Имам обувки на същата марка щеки очила.
                                П.П нямам време да ги ползвам и само прах хващат
                                Колко струват ските? и обувките?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X