Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е този мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв е този мотор?

    Мисля че е ИЖ, но не знам кой модел точно и от коя година. Собственика казва че имал и кош, а двигателя не бил оригинален, въпреки че на мен ми изглежда че е. Има ли някъде чертежи и инфо, резервни части, каква мислите че е цената му?










    УАЗ 452АЭ 1975г.

  • #2
    Ковровец 2-рата свещ е на мястото на декомпресора
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      MZ125 sys smenen cilindyr!
      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

      Коментар


      • #4
        Това е или MZ RT 125 или Киевка 125, но и двата мотора са деривати,тоест "откраднати" от DKW RT 125. Според мен обаче е по-вероятно е да е MZ,защото на Киевката километража й не е на фара, а е от дясната страна закрепен странично на рамката.

        Коментар


        • #5
          абе аз го имам същия в насипно състояние! Това си е МЗ 125! Незнам само по глажата какво е правено и с две бутала ли е или с едно?
          Знам само че оригинално не е с два ауспуха!
          какви 4асти ти трябват?
          4ао
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #6
            хм аз съм в грешка! Това не е МЗ или е преправано много! На мз-та бобината е в ключа и капака за инстроментите не е така и никога нема да напишат км/час на кирелиц Карбратора е малко по различен, но принципно много от нещата са абсолютно еднакви! Някой от някой е копирал! Но това според мен е руско!
            Моя мз беше 1950 година и неми стигна време да го събера иначе имам всичко за него! Даже двигатела съм го направил перфектен!
            4ао
            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

            Коментар


            • #7
              За по-големи снимки: http://htftp.offroad-bulgaria.com/botsko/New%20Folder/
              Собственика каза че това не е оригиналния двигател, но не знам дали е сменен заедно със ск. кутията и ауспуха.
              УАЗ 452АЭ 1975г.

              Коментар


              • #8
                само нераазбрах на теб закакво ти е тази реликва и защо се интересуваш толкова от нея?
                Квото и да е - снимано е от мз125 с гаранция! Дори двигатела е подобен... Въпреки, че ако е руски може някъде да намериш, че мз е пресниман от това... ама нали знаеш някога как е било - руското джудже е се най-големото, то не че сега не е така ...
                4ао
                Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                Коментар


                • #9
                  Сега ми се отвориха и последните две снимки отстрани на мотора.Категорично мотора е Киев 125.Рамката,двигателя,кутията за инструментите,резервоара,седялката, задното окачване.........абе всичко е на Киевката.Баща ми навремето имаше такъв и го беше разглобил на части да го продава на вторични суровини и това беше първия мотор пък който аз събрах от съставните му части!Че къде се намира тоя мотор.Защото аз като бях в казармата и баща ми го подарил на някакъв от съседно село за резервни части?[/list]

                  Коментар


                  • #10
                    Двигателя е Ковровец. 175:

                    Коментар


                    • #11
                      Абе аз много,много не разбирам,но имам някакво понятие и мисля че двигателят си е на чист Ковровец 175 но тея кантарни седалки ме съмняват да не са от първите иж-ета

                      Коментар


                      • #12
                        Най-вероятно собственикът наистина е бил прав,че двигателят е сменян.На двете последни снимки ако се вгледа човек,на капака на кутията пише 175,какъвто наистина е двигателя на Ковровеца.Но иначе всичко останало си е Киевка.Чак като го гледам си припомням някой подробности от бившия наш!

                        Коментар


                        • #13
                          Погледнах набързо в един учебник за мотори от 60-та година но такова чудо няма но определено е някакъв Хибрид

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какъв е този мотор?

                            мисля че е иже!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какъв е този мотор?

                              Първоначално публикуван от Евгени БЪГИ Преглед на мнение
                              Погледнах набързо в един учебник за мотори от 60-та година но такова чудо няма но определено е някакъв Хибрид
                              Пич последния отговор, ако не се брои твоя е от 14-12-05, 18:54 Това не е "ИЖ" вервай ми... не се лъжи по двата ауспуха!

                              П.С. Поне е интересна темата!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X