Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багажник за Land Rover Discovery

    Гледайки различни фирмени багажници за покрив и хлъцвайки по цените им, ми дойде еретичната мисъл да си направя такъв багажник. Понеже съм пълен лаик, но обичам да уча, а и скоро ще се снабдя с електрожен и това-онова, моля за съвети, идеи, препоръки и /смея да се надявам/ чертежи за такъв багажник. Основно засега ме интересува какъв метал, принципа на сглобките и от къде може да се купи. Благодаря на всички отзовали се!

  • #2
    До: Багажник за покрива

    Има доста коментирано тук ,относно експедиционен багажник.
    B+

    Коментар


    • #3
      До: Багажник за покрива

      Като ще правиш направи два.-)Иначе само картинка за багажник мога да ти дам.
      LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

      Коментар


      • #4
        До: Багажник за покрива

        Благодаря! Аз възнамерявам да направя такъв багажник за другото лято, но ако мога по-рано, по-рано ще е. Ако ми се получат нещата ще направя 2.

        Коментар


        • #5
          До: Багажник за покрива

          Ако направя такъв багажник, бъди убеден, че няма да го сефтосам на асфалт при никакви случаи. А и разполагам с машинен инженер - изпитател от най-висок ранг, от който смятам доста информация да взема.

          Коментар


          • #6
            Багажник за Discovery

            В последно време се заглеждам и аз по Discovery и попаднах на този багажник за модела ,като си купя такава машина ще си го направя.
            Прикачени файлове
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #7
              До: Багажник за Discovery

              Значи имаш вкус! От какъв материал ще го правиш и имаш ли предположение за тежината?

              Коментар


              • #8
                До: Багажник за Discovery

                Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                Значи имаш вкус! От какъв материал ще го правиш и имаш ли предположение за тежината?
                Материала трябва да е класика (стомана) за да може да се ремонтира в полеви условия или при опиране по дърветата да не се огъва лесно а да приплъзва. Размера на на тръбите мисля че е даден на чертежите.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #9
                  До: Багажник за Discovery

                  Това само за Диско 1 или става и за Диско 2.
                  LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                  LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                  [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Багажник за Discovery

                    Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
                    Това само за Диско 1 или става и за Диско 2.
                    То купето не е ли еднакво
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #11
                      До: Багажник за Discovery

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      Материала трябва да е класика (стомана) за да може да се ремонтира в полеви условия или при опиране по дърветата да не се огъва лесно а да приплъзва. Размера на на тръбите мисля че е даден на чертежите.
                      Няма ли да е ужасяващо тежък? Освен това мисля, че стомана в полеви условия се ремонтира доста по-трудно от някакъв по-мек метал /много съм на "Ви" с металите и обработката им/.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Багажник за Discovery

                        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                        Няма ли да е ужасяващо тежък?
                        Преди 4-5години си правих ролбар на джипа и тежеше 30кг ,там тръбите са къде-къде по-дебели.Стоманените тръби мога да ги заваря в гората ако има нужда.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #13
                          До: Багажник за Discovery

                          Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
                          Това само за Диско 1 или става и за Диско 2.
                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          То купето не е ли еднакво

                          Диско- 2 е с около 130мм. по дълго Диско -1 .Ще стане като си го направиш сам в схемата има всичко дадено.Много е готин....
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Багажник за Discovery

                            Ще го правя отпечатал съм си схемите.. и си говорих с един майстор които има машина за огъване на тръби.

                            само не знам от къде ще си намеря закоп4алките :-) ама ще измисля нещо.
                            LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                            LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                            [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Багажник за Discovery

                              Много полезна схемичка.Тенк ю вери мъч.
                              M.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X