Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Багажник за Land Rover Discovery

    И аз мисля, че към ремарке за лодки отива работата. Много ми хареса за багажника на покрива палатката Overland, от къде ги купувате?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Багажник за Land Rover Discovery

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Много ми хареса за багажника на покрива палатката Overland, от къде ги купувате?
      Чак да ги купуваме,малко хора във форума имат такива.Иначе потърси с търсачката,но я имай в предвид(ако знаеш,че ще си купиш)като си правиш багажник да не ти пречат бордовете,че е кофти да режеш на готово.

      Коментар


      • От: Багажник за Land Rover Discovery

        Намерих ги, има страхотни модели. Най-евтиния е 1999 $. От утре почвам да пестя от закуските...
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Багажник за Land Rover Discovery

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          И аз мисля, че към ремарке за лодки отива работата. Много ми хареса за багажника на покрива палатката Overland, от къде ги купувате?
          От тук:http://eshop.offroad-bulgaria.com/ma...ufacturerid=13 или от тук http://www.dimbo.bg/shop/category/13...-dzhipove.html
          Аз бих ти препоръчал Кълъмбъса. Аз по не съм с такава: http://www.dimbo.bg/shop/product/624...ri-medium.html и не се усеща въздушното съпротивление. За удобството от ползването й е безмислено да ти говоря, защото докато не го изпиташ няма да ме разбереш.
          За лодка мисля, че е по-добре да си направиш туристическо ремарке, което можеш да ползваш многоцелево.
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • От: Багажник за Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Намерих ги, има страхотни модели. Най-евтиния е 1999 $. От утре почвам да пестя от закуските...
            Предварително се извинявям за спама.Ти да не закусваш с агнета?Или ще я вземаш на преклонна възраст?

            Коментар


            • От: Багажник за Land Rover Discovery

              Гледах багажника на Пепи и ми хареса много . Все не оставаше време да си направя и аз един , но най -после началото е поставено . Тръбите ще са 27 x 2 , исках по 1,5 но нямаше налични . Общо тегло на всички тръби 45 кг , като отпада е минимален . Стълбата стана 2 кг. , а багажника се надявам да е 40 - 42 кг. Проблем голям че няма подходящо място . Диското на улицата , изработката в мазето а плана по снимки от темата - пълен цирк. За три дни успях да направя напълно стълбата и планките за закрепването . Багажника е разкроен , тръбите са огънати и частично е събран . Така като гледам ще има още ден за заварки и шлайфане , и ден за боядисване . Взех си същите халогени ( като на Пепи ) , и шнорхел .
              Следващата задачка за монтаж .

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:а.jpg
Прегледи:1
Размер:52.0 КБ
ID:5457748

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:б.jpg
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5457749

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:г.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5457750

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:д.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5457752

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ц.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5457754

              Следва продължение .
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-07-13, 12:40.

              Коментар


              • От: Багажник за Land Rover Discovery

                Браво колега ,много добре се получава ще следя развитието с голям интерес.И аз мисля да се пробвам ,но за сега съм направил само ролките за тръбогиба,все пак е някакво начало.
                Ако е възможно дай някоя снимка на тръбогиба на който си згъвал тръбите.Благодаря.
                Успех
                Трагичното не е смъртта, а животът, който
                хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                Чарлз Буковски

                Коментар


                • От: Багажник за Land Rover Discovery

                  След 2 години мотане пак съм на път и аз да си направя багажник за Диското. Ще опитам с тръби от неръждавейка: 3 напречни ф25х1,5 и 3 надлъжни ф15-20х1,5. Молбата ми е да препоръчате от къде в София да купя необходимите материали.

                  Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                  Гледах багажника на Пепи и ми хареса много . Все не оставаше време да си направя и аз един , но най -после началото е поставено . Тръбите ще са 27 x 2 , исках по 1,5 но нямаше налични . Общо тегло на всички тръби 45 кг , като отпада е минимален . Стълбата стана 2 кг. , а багажника се надявам да е 40 - 42 кг. Проблем голям че няма подходящо място . Диското на улицата , изработката в мазето а плана по снимки от темата - пълен цирк. За три дни успях да направя напълно стълбата и планките за закрепването . Багажника е разкроен , тръбите са огънати и частично е събран . Така като гледам ще има още ден за заварки и шлайфане , и ден за боядисване . Взех си същите халогени ( като на Пепи ) , и шнорхел . Следващата задачка за монтаж .
                  [ATTACH=CONFIG]553588[/ATTACH]
                  Следва продължение .
                  Монтажните планки на снимката готови ли са и ако да - колко пари са и как мога да ги поръчам?
                  Последно редактирано от trapper; 27-03-13, 11:04. Причина: допълнение
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Багажник за Land Rover Discovery

                    След доста обикаляне по софийските потайности намерих необходимите тръби в 2 варианта: неръждавейка по 15 лв./кг и от алуминиева сплав по 6 лв./кг (тръби и кутии). Неочакван проблем се оказаха закрепващите шини - няма подходящ размер. Ако някой продава - трябват ми 8 бр. 270/60/4-5 мм. и 8 парчета за притягащите скоби, неръжд. или алу.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Багажник за Land Rover Discovery

                      Късно виждам въпроса . Планките , както и всичко останало е - направи си сам . След почти 4 месеца дойде ред да довърша багажника. Само на заварка , без кит - но боята на ръка . Писна ми да го шкуря и пасвам 2 дни , и му се размина ходенето до бояджията.
                      Има малки конструктивни промени , спрямо снимките на оригиналния . Остава да си взема парче ламарина за отпред .
                      Ще се монтира под наклон между двете тръби челно .

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:а.jpg
Прегледи:1
Размер:207.3 КБ
ID:5493516

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:б.jpg
Прегледи:1
Размер:227.9 КБ
ID:5493517

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:д.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5493518

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ц.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:5493520
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-07-13, 12:42.

                      Коментар


                      • От: Багажник за Land Rover Discovery

                        Ехааа браво, ще слагаш ли задни работни светлини?
                        Гледам, че няма предвидени планка/и.
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • От: Багажник за Land Rover Discovery

                          Чудесно е станало колега. Сърдечни адмирации и благородна завист за мерака и търпението.
                          Писал съм си в списъкът до Дядо Мраз за тази година, ама нямам време и място където да го направя.
                          А не ми са дават за готов една шапка пари. Във Варна една от тунинговите фирми ми искаха около 1000 лв да ми направят такъв ....
                          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                          LZ2РSD

                          Коментар


                          • От: Багажник за Land Rover Discovery

                            Купени са 5 бр . като халогени като на Пепи . Отпред 4 бр . и един отзад - работен . Планките са заварени на багажника . За сега ще почакат с монтажа , че останаха в Германия . Като материали - е около 100 лв. без халогените , ама труда си е доста . Затова не всеки иска да го прави , или се хващат ама за цифра .
                            Последно редактирано от Пламен Атанасов; 16-06-13, 19:07.

                            Коментар


                            • От: Багажник за Land Rover Discovery

                              Чиста случайност! Днес в Дару кар намерих добър оригинален ЛР багажник от 2 греди за 180 лв. Парт.№ STC8057AA G.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Багажник за Land Rover Discovery

                                Здравейте колеги,чудесни са станали багажниците 1 към 1 с оригиналния,но на разумна цена.
                                Бих искал да ви помоля за размери ако може и от какви тръби сте ги правили, с колена или без само на огъване?
                                В началните страници един колега е дал скици обаче за Диско1 и ми трябват за Диско 2
                                Благодаря Ви предварително...
                                Последно редактирано от Garrett; 02-07-13, 14:51.
                                LAND ROVER DISCOVERY TD5 02'
                                Mercedes CLK 270 cdi 02'

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X