Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с парно на WJ

    Моля за мнения по следният проблем.Джипката ми 3.1 ВМ има слабо парно.При палене сутрин и минусови температури,загрява до около 60-70 градуса за 10-на минути,но до там.Вече два пъти ходих на дълги преходи ,по равното си поддържа тези градуси до 80 макс.,но в салона е хладно,при изкачване на проход например,вече вдига нормално 90 градуса и парното е шестица,излезна ли на равното пак няма парно.Антифриза си е на нормалното ниво,не е като да липсва работен обем,мисля си,че термостата незатваря напълно и държи големия кръг непрекъснато отворен.Дайте акъл,да го сменям или ?
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

  • #2
    До: Проблем с парно на WJ

    12лв е. Що да не го смениш.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с парно на WJ

      и 120 да е пак ще го сменя,въпросът е,от тва ли е,че не съм автомонтьор,да не е от друго
      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с парно на WJ

        Не знам от какво е.
        Мойте впечетления също са че при скорост около 100 3.1тд държи 80-90градуса.
        Обаче тази температура е предостатъчна за да духа топло.
        Нещо по парното трябва да е.
        Задръстен радиатор, запушено кранче, брокирала клапа.
        Честно не знам с клапа ли е или с кранче.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с парно на WJ

          и аз съм с 3.1тд и парното ми започва да действа чак след 30 минутно движение в задръстване по магистрала си пътувам с якето вътре, само ако го понастъпя малко повече започва да загрява.
          Grand Cherokee WJ 3.1

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с парно на WJ

            Ще попитам тук за да не отварям нова тема....
            Днес забелязах, че за две седмици съм изгубил половин литър антифриз (преди 2 сед. ми светна че няма и сипах 1/2..днес пак светна). Бяха ми казали, че за 3.1тд е лошо като почнел да "горял" антифриз, но ми бяха казали че тогава започвал и да надува маркучите (ставал твърд), но сега след 1 час каране го погледнах и беше мек. Някой знае ли защо ми пада нивото и дали с това е свързано и слабото парно?
            Grand Cherokee WJ 3.1

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с парно на WJ

              Първоначално публикуван от ivdibi Преглед на мнение
              Ще попитам тук за да не отварям нова тема....
              Днес забелязах, че за две седмици съм изгубил половин литър антифриз (преди 2 сед. ми светна че няма и сипах 1/2..днес пак светна). Бяха ми казали, че за 3.1тд е лошо като почнел да "горял" антифриз, но ми бяха казали че тогава започвал и да надува маркучите (ставал твърд), но сега след 1 час каране го погледнах и беше мек. Някой знае ли защо ми пада нивото и дали с това е свързано и слабото парно?
              Имаш два варианта за слабо парно: 1- необезвоздушено правилно система и имаш въздушна възглавница, която се разкарва при високите обороти на ДВГ/ движение по магистрала......
              2- губиш антифриз от някъде, и се появява т1
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с парно на WJ

                Виж си гумените съединения,аз моите ги смених всички лятото,че си бяха утишли,както и водната помпа.
                TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с парно на WJ

                  В почивните дни си направих профилактика на джипката.Та значи парното беше слабо от термостата,едната точкова заварка се беше скъсала и си висеше на постоянно полуотворен.Замяна с нов към 50 лв е и парното е на шест.
                  Беше ми изгорял и предният ляв габарит,егати борбата беше да разбера от къде се сменя.Адски тъпо е направено,разглобяваш три болта по окачването и после юнашки натискаш със широка отверка на извадиш и три ябълковидни фиксатора и вадиш целия фар,американска работаЗа колегите които са решили да си вземат резервни къси и дълги да знаят,че са някакъв американски стандарт B3H със собствен цокъл.
                  TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                  Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                  Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                  Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с парно на WJ

                    Още след празниците ще отида някаде да сменят помпа,трермостат и каквито уплатнения трабва....дано се оправят нещата.
                    Мерси за съвета!
                    Grand Cherokee WJ 3.1

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X