Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

    Може ли накрая някой от колегите които са си сменили маслото на задният диф . със истинското и правилното да напише точно и ясно : марка, вискозитетен кпас, и спецификациите от гърба на бутилката. Или да снимате една бутилка, защото аз така и не разбрах кое е това правилно масло. Тук във Варна където и да попитам за диф. масло за ЛСД диференциал ме гледат като извънземен. Проверявах каталозите на повечето известни марки ,но никъде не срещнах масло на което пише че е за ЛСД диферинциал. Та ако може помагайте с конкретна информация.
    Благодаря.
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

  • #2
    До: Мостове на Фронтера?

    Аз в момента ползвам Valvoline DuraBlend GL-5 LS 75W-90 - полусинтетика, около 25 лв литъра.

    Коментар


    • #3
      До: Мостове на Фронтера?

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      Може ли накрая някой от колегите които са си сменили маслото на задният диф . със истинското и правилното да напише точно и ясно : марка, вискозитетен кпас, и спецификациите от гърба на бутилката. Или да снимате една бутилка, защото аз така и не разбрах кое е това правилно масло. Тук във Варна където и да попитам за диф. масло за ЛСД диференциал ме гледат като извънземен. Проверявах каталозите на повечето известни марки ,но никъде не срещнах масло на което пише че е за ЛСД диферинциал. Та ако може помагайте с конкретна информация.
      Благодаря.
      Маслото е 85W140 BP GL5 и е с добавка за LSD.Aз съм с такова-един от малкото случаи евтино и качествено.Не пиша цена да не става ненужна реклама.Маслото е супер-лични наблюдения.

      Коментар


      • #4
        До: Мостове на Фронтера?

        аз навсякъде съм с кастрол
        преден диф 1л 80w90 22лв литъра
        скорости 4.5л 10w40 синтетика 18лв литъра
        заден диф 2.2л 75w140 38лв литъра

        общо към 200 лв за всичко
        на шишето със маслото за задният диф пишe че е одобрено от BMW за шпер диференциали каквита се водят и тези на фронтерата
        това е по ново масло от преди 4-5 години съществува и затова навсякъде по каталозите дават 85w90 с добавка за LSD
        всъшност в това масло добавката си е вътре и не е нужно да се добавя допълнително
        за мен това е правилното масло
        BMW X6

        Коментар


        • #5
          До: Мостове на Фронтера?

          Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
          аз навсякъде съм с кастрол
          преден диф 1л 80w90 22лв литъра
          скорости 4.5л 10w40 синтетика 18лв литъра
          заден диф 2.2л 75w140 38лв литъра

          общо към 200 лв за всичко
          на шишето със маслото за задният диф пишe че е одобрено от BMW за шпер диференциали каквита се водят и тези на фронтерата
          това е по ново масло от преди 4-5 години съществува и затова навсякъде по каталозите дават 85w90 с добавка за LSD
          всъшност в това масло добавката си е вътре и не е нужно да се добавя допълнително
          за мен това е правилното масло
          Това,което си описал,незнам по съвпадение ли е или не но аз съм със същата марка и вискозитети!За мен са правилните!Но всеки има лични наблюдения и приоритети!..

          Коментар


          • #6
            До: Мостове на Фронтера?

            Ето това сложих аз
            И това 75W140
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от fanatic; 18-12-07, 11:54.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              До: Мостове на Фронтера?

              Първоначално публикуван от ised21 Преглед на мнение
              Ето това сложих аз
              Дано да си го сложил на правилното място защото това масло може да ти спретне голяма веселба/не ти го пожелавам колега/!....

              Коментар


              • #8
                До: Мостове на Фронтера?

                това масло е добро за предният диф
                BMW X6

                Коментар


                • #9
                  До: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  Може ли накрая някой от колегите които са си сменили маслото на задният диф . със истинското и правилното да напише точно и ясно : марка, вискозитетен кпас, и спецификациите от гърба на бутилката. Или да снимате една бутилка, защото аз така и не разбрах кое е това правилно масло. Тук във Варна където и да попитам за диф. масло за ЛСД диференциал ме гледат като извънземен. Проверявах каталозите на повечето известни марки ,но никъде не срещнах масло на което пише че е за ЛСД диферинциал. Та ако може помагайте с конкретна информация.
                  Благодаря.

                  В предния и задния диф трябва да е 75W140 за хипоидни предавки (каквото и да означава) А ако не можеш да намериш масло с добавка за ЛСД можеш да си я купиш отделно само добавката. Ей в тази тема има доста писано, прочети я внимателно.

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...5%ED+%E4%E8%F4

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                    A маслата в дифовете и ск.кутия на колко километра се сменят?
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                      И ти ли, Бруте ....? На СК на Фронтера- на 30-40 К (Според User's manuala), на диф - на 60 К, или на 2 години, което дойде първо....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                        Истината френд е че до сега не съм сменял на кола масло в дифове и скорости.Преди да им направя 20000 км. и продавам...
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                          Ами да попитам и аз
                          Моята фронтера е на 80000 км и като я взех смених само двигателното масло и не знам дали другите са сменяни. Може ли някой сервиз да разбере или направо да ги сменям всичките.

                          Мерси предварително.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                            Няма как да се разбере дали маслото в скоростите или дифовете е сменяно, може ако имаш сервизна книжка и й вярваш. На моята Фронти като дойде от Германия имаше разни табелки вързани тук там с тел под предния капак и на тях пишеше сменено масло ДВГ еди си кога, сменен Ангренажен ремък еди си кога ама и това е съмнително.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                              Първоначално публикуван от TheJack Преглед на мнение
                              Ами да попитам и аз
                              Моята фронтера е на 80000 км и като я взех смених само двигателното масло и не знам дали другите са сменяни. Може ли някой сервиз да разбере или направо да ги сменям всичките. Мерси предварително.
                              Сменяй наред, че не си струва за 50-100 лева да прецакаш диф за 3600... Даже като го сменяш, хвърли едно око да видиш колко стружки ще излязат. Ако са малко добре, но ако маслото е като сребърен феролит..... Очаквай изненади....
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X