Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

    Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
    Миналата година смених маслото в задния диф.с 85w90.Мисля, че е лсд,но не съм слагал никакви добавки.До ден днешен не се е променило нищо в работата на дифа,изминал съм над 15000км. До сега обаче не съм сменял маслото в скоростите.Знам със сигурност че се налива моторно масло 10/40, но съм озадачен,защото оня ден се наложи да сваля кардана и от скоростите протече масло с червен цвят.Да не би да има специално за скорости двигателно масло,защото не съм виждал червено моторно масло?Става въпрос заОФА-94г.-бензин
    Някой полуидот преди теб е сипал трансмисионно. Сменяй го възможно най-скоро с нормално двигателно. Дано няма сериозни поражения по скоростите.....
    no signature no problems

    Коментар


    • #32
      От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

      Не се бях замислял за тоя вариант,но е напълно резонен.Интересното в случая е,че така карам колата вече 6-та година с това масло и слава богу нищо не се е случило,но тия дни го сменям.Благодаря за светкането!

      Коментар


      • #33
        От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        Може ли накрая някой от колегите които са си сменили маслото на задният диф . със истинското и правилното да напише точно и ясно : марка, вискозитетен кпас, и спецификациите от гърба на бутилката. Или да снимате една бутилка, защото аз така и не разбрах кое е това правилно масло. Тук във Варна където и да попитам за диф. масло за ЛСД диференциал ме гледат като извънземен. Проверявах каталозите на повечето известни марки ,но никъде не срещнах масло на което пише че е за ЛСД диферинциал. Та ако може помагайте с конкретна информация.
        Благодаря.
        понеже не си споменал година и двигател, давам ти пример за Фронтера 2.5 ТД '96-'98
        Двигател - полусинтетика 10w40
        Ск. Кутия - синтетика 5w40
        Трансферна кутия - синтетика 5w40
        Заден диф - GL 5, SAE 80W90 LS
        Преден диф - SAE 75W90 или SAE 80W90

        Конкретно за задния диф - ако е шпер, задължително масло предназначено за шперове. Ако не е шпер, може и обиновено масло да му сложиш.
        поздрави, Антон

        Коментар


        • #34
          От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

          Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
          ......

          Конкретно за задния диф - ако е шпер, задължително масло предназначено за шперове. Ако не е шпер, може и обиновено масло да му сложиш.
          поздрави, Антон.......
          Антоне , от времето когато колегата е питал за маслата , до сега сигурно вече е сменил един варел масло . Във Варна отдавна вече има Кастрол 75W140 за диференциал с LSD.
          ... а какво значи "шпер" ?
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

            Навсякъде има 85w140 LS, но е двойно по-скъпо от минералното. Препоръката е GL 5, SAE 80W90 LS, избора си остава за потребителя

            Коментар


            • #36
              От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

              Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
              Навсякъде има 85w140 LS, но е двойно по-скъпо от минералното. Препоръката е GL 5, SAE 80W90 LS, избора си остава за потребителя
              Ако забелязваш говорим за 75W140 а не 85W140 ( едното е минерално, другото не, ма това сигурно в твоите каталози го пише ) а това каква е препоръката всички я знаем, въпорса е че общо в подфорума сме изминали поне милион километра и мнениеята са само положителни. Ако се слага 80W90 трябва да се слага отделно и добавка за ЛСД. Шпера е в БМВ форума тук си има термини.

              п.с. Аутодатата всички я имаме.
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                докато ровичках по маслата, попадах и на 75W90 синтетично, което според мен е по-добър вариант на 80W90, както и по-евтин компромисен вариант на 75W140. маслото може и да няма добавка LS - продава се и отделно - по горе го има, аз си го купих.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #38
                  От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                  Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
                  Навсякъде има 85w140 LS, но е двойно по-скъпо от минералното. Препоръката е GL 5, SAE 80W90 LS, избора си остава за потребителя
                  Aлтернативен вариант: Tutella W140. Има го в магазините за Фиат Ивеко! 10-тина лв. за литър. Втора година карам в задния диф с такова.
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                    Аз обичам да правя колкото се може по малко неща по колата //джипа//.И все ми се струва че задния диференциал ми е много важна част.Затова си сипвам масло което отговаря на натоварването там.А масла от 10 лв ме плашат.Лично мнение.Всеки слага каквото му душа иска.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Ако забелязваш говорим за 75W140 а не 85W140 ( едното е минерално, другото не, ма това сигурно в твоите каталози го пише ) а това каква е препоръката всички я знаем, въпорса е че общо в подфорума сме изминали поне милион километра и мнениеята са само положителни. Ако се слага 80W90 трябва да се слага отделно и добавка за ЛСД. Шпера е в БМВ форума тук си има термини.

                      п.с. Аутодатата всички я имаме.
                      правописна грешка, за 75w140 говорех и аз
                      мисълта ми беше , че си има минерално 80W90 LS , без допълнителни добавки. А за обикновеното масло + добавка за LS съм скептично настроен ... ако беше толкова лесно, нямаше да ги има другите продукти.

                      Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                      Aлтернативен вариант: Tutella W140. Има го в магазините за Фиат Ивеко! 10-тина лв. за литър. Втора година карам в задния диф с такова.
                      това ми изглежда доста евтино ... най-вероятно е минералното масло за диференциали на камиони. Разликата със синтетичното 75W140 е доста голяма.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                        Точно такова е Тутелата, каквото казваш. Което не пречи да си върши работата добре нищо, че е 3-4 пъти по-евтино от синтетиката.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                          Не казвам, че не става, но това е за отворен диференциал, не за LSD. Евтиния вариант за LSD си остава минералното SAE 80W90, API GL-5, LS
                          Друг е въпроса дали след толкова години и километри, заводския LSD все още функционира и има смисъл от специално масло...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                            Ей накарахте ме да пиша пак след толкова време!
                            Някъде по напред съм писал че преди 50 000 км налях едно гръцко масло със вискозитетен индекс SAE 90 LS. Марката е CYCLON .
                            Отвсякъде е минерално и струваше 12лв литъра. Диференциала не се е счупил, нито си е променил звука. Не грее, не тресе. И ЛСДто си работи при необходимост!
                            Пак казвам че всеки си знае джоба , но цената не е гаранция за качество. Мисля че примерът със моето масло го доказва.

                            По скоро бих искал да разискваме какво е толкова специалното и вършебното на тая присадка дето я има за ЛСДтата и какво точно прави тя!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                              Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
                              Не казвам, че не става, но това е за отворен диференциал, не за LSD. Евтиния вариант за LSD си остава минералното SAE 80W90, API GL-5, LS
                              Друг е въпроса дали след толкова години и километри, заводския LSD все още функционира и има смисъл от специално масло...
                              На етикета на Тутелата пише - за Limited Slip differentials Не твърдя, че е по-добро или дори равно по качества на синтетиката, но досега никой не е заявил обратното, а се ползва от доста колеги.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво е правилното масло за мостове на фронтера?

                                задния диференциал събира под 2л и маслото се сменя на максимум на 2 години - не мога да разбера, защо трябва да спестиш 20-30 лв за тия 2 години и да не си сипеш синтетично ?!?
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X