Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българският език

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Българският език

    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
    =======================================================
    Съждения относно треската в моето око и гредата в окото на Велио, или обратно(обърквам се...)
    Уважаеми колега,
    записките, които предложих в сайта са писани за по-невзискателна компания: обикновено 4-5 пенсионера край скарата с риба-бира.
    Извинения към тези, чиито високи изисквания към подобни описания съм накърнил.
    Моето поприще са инженерните науки. Там трудно понасям "обиди"! Ако искаш - хайде на "тепиха"!
    Признавам, че не съм чел А.Тойнби. Кая се. Ще го направя.
    Наблюдение и съпоставка:
    1. Изискваш хората да са взискателни към езика си, а пишеш за "невзискателна компания". Това плод на възможност или невъзможност е?
    2. Сайтът, доколкото знам, не е за кулинарни удоволствия на "4-5 пенсионера".
    3. Извиненията са белег на възпитание и добър тон, но по същество не са нужни никому. Особено на този, към който са насочени.
    4. Не виждам как съм те обидил, а и модераторите също.
    5. Нима ме каниш да се обиждаме на някакъв въображаем "инженерен тепих"!? Това пък що за светоусещане е?
    И още нещо - правилно е да се напише "вельо", а не "ВелИО". 3 грешки в 5 букви "си е цифра" /въпреки, че е правилно да се каже "си е число"/ Инженерно казано - 60% брак в правописа. Множко е, а нали за езикова култура си говорим тъдява.
    Последно редактирано от velio; 16-12-07, 16:07.

    Коментар


    • #32
      До: Българският език

      Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
      ...правилно е да се напише "вельо", а не "ВелИО". 3 грешки в 5 букви "си е цифра" /въпреки, че е правилно да се каже "си е число"/ Инженерно казано - 60% брак в правописа. Множко е, а нали за езикова култура си говорим тъдява.
      Колега velio, няма да Ви обяснявам защо е прието, собствените имена да се изписват с главна буква, но явно имам пропуски и в смятането, защото в задачката за изписване на Велъо, не мога да открия повече от една грешка. По-скоро откривам желание за "заяждане"... което, вЕрвайте ми (да използвам любимия израз на съименника на Симеон), не е желателно!
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #33
        До: Българският език

        А пък аз уважаеми колеги бих попитал, защо когато някой повдигне въпрос относно правописа, веднага се започва диспут около неговия и на опонента му такъв? Не е ли добре, хората по-можещи да помислят и евентуално да "ударят по едно рамо" на портала, тъй че ако можем да подобрим нивото...? Знам че все се хващам за най-трудното ама поне да бихме опитали евентуално?
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          До: Българският език

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          А пък аз уважаеми колеги бих попитал, защо когато някой повдигне въпрос относно правописа, веднага се започва диспут около неговия и на опонента му такъв? Не е ли добре, хората по-можещи да помислят и евентуално да "ударят по едно рамо" на портала, тъй че ако можем да подобрим нивото...? Знам че все се хващам за най-трудното ама поне да бихме опитали евентуално?
          Схващането ми е, че когато някой реши да вдига нечие ниво е добре първо да измери своето. А и по-благо изказване на препоръките ми се вижда за по-уместно спрямо останалите съфорумници. Аз самият съм учил граматика до 8 клас включително и твърдя, че доста над средното ниво съм я научил.

          Коментар


          • #35
            До: Българският език

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            Колега velio, няма да Ви обяснявам защо е прието, собствените имена да се изписват с главна буква, но явно имам пропуски и в смятането, защото в задачката за изписване на Велъо, не мога да открия повече от една грешка. По-скоро откривам желание за "заяждане"... което, вЕрвайте ми (да използвам любимия израз на съименника на Симеон), не е желателно!
            Колега giorgio,
            velio е моят ник. Собственото ми име не е Вельо, нито пък Велио. Ако прочетеш внимателно ще видиш, че Симеон не е написал Вельо, както ти твърдиш, а "Велио". Сега ти предлагам отново да провериш своите "пропуски и в смятането", както се изразяваш, защото "вервайте ми" /любимият израз на Симеон/ по-добре е 3 пъти да премериш, отколкото 1 да отрежеш.

            Коментар


            • #36
              До: Българският език

              Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
              Схващането ми е, че когато някой реши да вдига нечие ниво е добре първо да измери своето. А и по-благо изказване на препоръките ми се вижда за по-уместно.
              Така да бъде! Но ако тук нивото се вдигне до това с което вие двамата спорите, аз ще съм много щастлив... Но това явно едва ли ще стане, тъй че поне вие двамата ако си стиснете ръцете ще е отличен резултат
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #37
                До: Българският език

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                А пък аз уважаеми колеги бих попитал, защо когато някой повдигне въпрос относно правописа, веднага се започва диспут около неговия и на опонента му такъв? Не е ли добре, хората по-можещи да помислят и евентуално да "ударят по едно рамо" на портала, тъй че ако можем да подобрим нивото...? Знам че все се хващам за най-трудното ама поне да бихме опитали евентуално?
                Защото по всички правила на лингвистичните и правописни войни в интернет, във ВСЯКО съобщение трябва да има поне по една грешка - иначе опонентите няма да има за какво да се хванат....

                Коментар


                • #38
                  До: Българският език

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Така да бъде! Но ако тук нивото се вдигне до това с което вие двамата спорите, аз ще съм много щастлив... Но това явно едва ли ще стане, тъй че поне вие двамата ако си стиснете ръцете ще е отличен резултат
                  Аз пръв ръкавица не съм хвърлял, та затова не ми се налага и ръка да подавам. Що се отнася до мен - прекратявам този дебат с непроменено отношение към участниците в него.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Българският език

                    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                    Колега giorgio,
                    velio е моят ник. Собственото ми име не е Вельо, нито пък Велио. Ако прочетеш внимателно ще видиш, че Симеон не е написал Вельо, както ти твърдиш, а "Велио". Сега ти предлагам отново да провериш своите "пропуски и в смятането", както се изразяваш, защото "вервайте ми" /любимият израз на Симеон/ по-добре е 3 пъти да премериш, отколкото 1 да отрежеш.
                    ======================================================
                    "Как хорошо меряли! Зачем резать?!"

                    Коментар


                    • #40
                      До: Българският език

                      Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                      Аз пръв ръкавица не съм хвърлял, та затова не ми се налага и ръка да подавам. Що се отнася до мен - прекратявам този дебат с непроменено отношение към участниците в него.
                      ==================================================
                      Хиляди извинения! Милль пардон! Тези имена на латиница ми е трудно да разчитам: дали от английски: Вейлиъ? От немски:Фалио...
                      По-разбирам на кирилица.
                      Да спрем,а?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Българският език

                        Мда. А едно време поне в радиото имаше цензура. Та поне откровенно неграмотните да не тровят публиката. Сега види се задължително условие да си журналюга е да си напълно неграмотен. Не става дума даже за елементарната обща култура.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Българският език

                          прошу прощения,коллеги.
                          трудно вникнуть в тонкости спора,но спасибо за болгарский язык,что он есть и мы можем понимать друг друга без
                          "кириллизатора"
                          не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Българският език

                            А нету спора. Как и языка уже. Падонковский из ЖЖ - изящная словесность и высочайший стиль в рускам правапесанием, по сравнению с тем, что нынче не только в подворотне у нас. Официально - тоже. Хотя так, как говорять теперь - раньше не было даже в анеков про милиционеров и идиотов. Давно затмило. Полный песдец и бесконечное уродство. Елочка Людоедка уже в напряге. Ее не понимають. Слишком много слов толкает.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Българският език

                              Гледам българския не ви е проблем ,ще можете ли да ми разшифровате това :

                              Днес, 19:43
                              monocross
                              Младши участник
                              Дата на включване: Dec 2007
                              Публикации: 1
                              Точки (при гласуване): 0


                              До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?
                              може ли дами насо4и те как ви лагери на коляновиа вал оти миг смениха но пак мина 2-3 месеца и пак имам 6ум двигтела маистороо каза це стругарги правил лагерите за ямаха ХТ 600
                              много преди старта...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Българският език

                                Нещо гъгне та не разбрах всичко, ма май не му работели фаровете ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X