Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайпери и пушки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Тогава не знам какво е, но не е бързомерец. Бързомереца е уж колиматор - нещо което прожектира светеща точка в безкрайността, която е съосна с осканалната линия.
    Балистичния изчислител е хубаво нещо, и лазерния далекомер е хубаво нещо. Едното е голямо и тежко и демаскира, другото само демаскира. Една от главните цели на военните снайперисти са чуждите снайперисти. Никой не е луд да използва такива предмети освен в Холивуд Снайперските двойки верно идват на мода, обаче аз поне не съм сигурен доколко са по-полезни от бързата смяна на позицията.
    А вариото сигурно става за бившите противотанкови пушки. Само че те нещо май не се прихващат. Не знам защо. Сещам се аргументи и за и против ...

    Коментар


    • #17
      последната мода е пушка 50 браунинг с дулен компенсатор /да не рита много/ с оптика като тази дето аз съм си сложил + човек за насочване с бинокъл с далекомер. това се налага от факта че с тази пушка се обстрелват бронирани цели прецизно на разстояние от 1500 до 2000+ метра. там заради корекциите е нужен далекомер, който да сработва бързо. не е нужно стрелеца и мерача да са едно и също място. проблема е че след изстрела тази пушка вдига такава дандания и прахоляк че позицията става явна за всички на километър наоколо, хубавото е че дистанцията от 2000 м дава възможност на екипа да се изтегли докато врага дойде достатъчно близо зада ги обстрелва с леко оръжие. така ги правят хората белите.

      бързомереца си е бързомерец, самоче образа е овеличен зада може да не отрепеш заложника вместо терориста на 200м и това да не отнема много време за целене.

      тези оптики /леополд 4.5 -14 варио/ са толкова търсени че се наложи да чакам почти година зада ми дойде ред да си я получа, при положение че почти в целия свят се продава само на венизирани институции. поръчах и бинокъл и бързомерец, но за бързомереца ми поискаха енд юзер от армията или полицията, а за бинокъла директно ми казаха че няма да стане защото цялата продукция била купена. иначе не са скъпи. бързомереца е 300$

      .... ми въоръжават се хората
      drive alive

      Коментар


      • #18
        Леле!))
        На 2 000 метра броня пробиват ПТУРСовете, руските танкови оръдия, противотанковите 100 и 130 мм. На два километра пльокалото 0,50 Браунинг ще ти разлее кафето ако е в пластмасова чашка. И ако го улучи.
        12,7х109 и 14,5х114 по-могат нещо, но все едно не това са боеприпасите с нужната балистика за работа на такива разстояния. То и простите флоберови патрончета изобщо казано са опасни на километър и половина. И на кутийките го пише, не само в рекламите на Гарет) Виж Драгунов кой знае защо никой не рекламира) Хем взе да струва 4 000 лева(((
        Надеждите за тия кютуци са че убиват през тухлени стени, живи плетове, прости бруствери. Виж на "Иван Вазов" в книжарницата на военното издателство, бойните устави са по-евтини и от най-евтиния билет за кино. Срещу Долф Лундгрен някой може и да праща виетнамци и руснаци да падат групово, обаче това е работа за дебили младша възраст. Щом усетят че някъде работи снайперист, веднага срещу него застава свой. Ако не успее да го намери веднага му пускат нещо, и като гръмне го халосват с минохвъргачка или ЗУ, що мислиш че всички са тъпи колкото американските режисьори.
        Полицейските снайперисти имат друга тактика, обаче там всичко е разчетено на безнаказаност. И все едно никой няма да разчита на такъв изстрел за отърване на заложник, то на 100 метра разсейването не винаги е допустимо. На 2 000 може да е много метри.
        Не четете съветски вестници преди лягане!)) Американските реклами са още по-глупави и лъжат повече)

        Коментар


        • #19
          по балистични данни 50 браунинг пробива стъклото на бронирана кола ниво Б7 на 1700м от първия път и групата му е 20 см ... нямах предвид че дупчи танкове

          това е което се търси на пазара, в днешно време никой не говори за драгуновия сериозно защото боеприпаса му не е актуален, иначе си е хубава пушка, но времето и е минало

          "опадачното" американско кино, създадено в условията на "загниващия капитализъм" винаги е било един от откритите източници за шпионаж
          drive alive

          Коментар


          • #20
            Защо снайперите не стрелят с куршуми дум-дум

            Коментар


            • #21
              Минало?)))
              Търси на "стрелково оръжие", "маневреност на оръжието". Средните калибри имат очевидно голямо пропагандно значение, но твърде съмнително тактическо. Нито НАТО, ниго някой друг си и помисля да сваля от въоръжение на снайперистите 7,62, не се хващай като пубертет на къса пола Нито пък някой закача Драгуновия, друг е въпроса че и той няма аналог. 9 мм и "Винторез"-а го заменят само в диверсионно-разузнавателните групи защото е безшумен а не защото може нещо повече. Все едно убива уверено и на километър, звука му се маскира от шума на боя, и си остава нормална самозарядна винтовка. Демек снайпериста може да води нормален бой в състава на отделението, и няма нужда от трима души да го пазят като мътеща квачка. Опитваш се да сравняваш несравними неща.
              Остави евтините холивудски пропаганди. Какъв шанс мислиш че има това в дуел с кой да е бордови мерач на обикновено БМП? То дори няма цял телевизор оптика отгоре над оръдието да му го счупи с първия изстрел. Зарежи гъзариите, войната си е война.

              "Дум-дум" е общото нарицателно за двойнодействащ куршум. Значи един път въздейства удара, и още един път какво да е друго. От това че куршума е с мек връх та като се сплеска да направи колкото може по-лоша рана, до експлозивен. Хубаво, ама обикновено такива конструкции на куршумите влошават балистиката им, което води до по-малка вероятност да улучи изобщо. Пък се смята че снайперистите трябва да улучват с всеки изстрел, и се набляга главно на това. Специалните снайперски патрони са по същество спортни. Прецизионни. Избират се еднакви гилзи, куршуми, дозирането на барута се прави по-точно. Общо взето това е. Да, и всички трябва да са съвсем еднакви.
              Не че няма какви да е езотики. Запалителни, пристрелочни. С друга корекция стават и бронебойни. Нищо не пречи да стрелят с трасиращи за сигнализация и целеуказване ...

              Коментар


              • #22
                по балистични данни 50 браунинг пробива стъклото на бронирана кола ниво Б7 на 1700м от първия път
                "Остарялия" боеприпас на Драгунов споменат в спора по тази тема при проведено изпитание направи на прах бронирано американско стъкло. Остана само статива и той кривичък. Боеприпасът беше стандартен боен!

                Справка Сергей Петров дето имаше идея да ги внася.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #23
                  Много теоретици на едно място,но за съжаление нито един практик.Доста се посмях,на 800 метра м/у очите например.Аз ще застана на 600 м и няма да ме уцели никой с никаква пушка,а да не говорим за м/у очите.GO GO GO взел си си страхотна пушка ,която за съжаление не влиза в употреба и наистина е тавана за нашата фауна.Ловувам с мой приятел на кози,който има като твоя Сауер.Ако има добри стрелци желаещи за облог нека пишат,но да си помислят какъв ще е залога от тяхна страна,аз съм готов.

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от inko
                    Много теоретици на едно място,но за съжаление нито един практик.Доста се посмях,на 800 метра м/у очите например.Аз ще застана на 600 м и няма да ме уцели никой с никаква пушка,а да не говорим за м/у очите.GO GO GO взел си си страхотна пушка ,която за съжаление не влиза в употреба и наистина е тавана за нашата фауна.Ловувам с мой приятел на кози,който има като твоя Сауер.Ако има добри стрелци желаещи за облог нека пишат,но да си помислят какъв ще е залога от тяхна страна,аз съм готов.
                    Недей така,че има и доста подготвени кадри....
                    П.с:а и нали не мислиш,че някой ще се вьрже на тази оферта...как ще оправдава разхода ти....
                    [url=http://www.cska.bg][img]http://img177.imageshack.us/img177/6862/cskafanbyxclusive6pi2.jpg[/img][/url]
                    [url=http://picbg.net/pic.php?u=25909CxnMQ&i=269917][img]http://picbg.net/u/25909/19427/thumbs/269917_fr.jpg[/img][/url]

                    Коментар


                    • #25
                      Аз ще застана на 600 м и няма да ме уцели никой с никаква пушка,а да не говорим за м/у очите.
                      Смело и бих казал силно необмислено изказване, като се има в предвид че повечето членове на този форум са под псевдоним. Доста интересни хора четат тук, не се хващайте на такива басове. Главата си е ваша разбира се, но все пак си я пазете може да ви потрябва...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        Белия от Бисттица ти ли си?
                        Да не би да пишеш в този форум??//

                        Коментар


                        • #27
                          Колеги, една лична молба - пишете "усъвършенстван", "упадъчен", "увеличение" и т.н. с буквата "У", така на нас по-старото поколение ще ни е по-лесно да ви разберем...

                          Предлагам да уредим на някое военно стрелбище стрелба с АРМЕЙСКИ снайперов Драгунов /от тези които "никой не взима насериозно"/, но не от тези реплики които се продават по магазините...

                          Вместо да излагаме на риск челата на нашите настоящи колеги и бъдещи приятели, предлагам да вземем няколко тикви или дини, да им нарисуваме очи, уста и чело и да пробваме на 600 или 800 метра...

                          Ако някой уреди "ВИНТОРЕЗ" ще е още по-интересно...

                          Някой може много да се изненада в класа на точност за обработка на цевите и боеприпасите, когато открие разликата между ловно /за хоби / и бойно /живот или смърт/ оръжие..

                          P.S. Теоретикът може и да не е изучавал аксонометрия!

                          Коментар


                          • #28
                            Бях решил да не пиша в тема, с толкова дилетантски изказвания и сериозност от ранга на "пистолетът е по-добър от револвера". Обаче не се сдържах.

                            Препоръчвам повече да се чете и по-малко да се пише за неща, които явно на никой от изказалите се не им е специалност. Темата в този й вид е безинтересна и клоняща към кръчмарски спор с елементи на облози.

                            Ако ще говорите за огледалото на затвора, собствената и резонансната честота на цевта и термичните деформации, вътрешни напрежения, технологии за обработката на дулните фаски и на нарезите, методи за прикрепване на затворната кутия към ложата и прецизни спускови механизми - тогава разговорът има смисъл. Обаче, ако нивото ще е "що е то снайпер/снайперист и има ли почва у нас" само си губите времето. Материята е твърде тънка и за да се дискутира са необходими на първо място основни, а на второ място - задълбочени познания.

                            Не искам да звуча високомерно, просто ви препоръчвам да не се излагате като се изказвате неподготвени. По написаното ми е ясно, че на всички тази област е от периферните и не са си направили труда да я изучат, но за сметка на това спорят.

                            Коментар


                            • #29
                              аз не твърдяа че съм професионалист и че знам как се правят оръжия /то у нас кой ли знае/ но поради някакви стечения на обстоятелствата съм съпричастен към търговията с тях и присъствам на повечето значими изложения, закрити и открити по темата из европа. ходил съм и в няколко завода по света за такива неща и познавам няколко души дето ги измислят. не съм снайперист, имам ловен билет но не съм и съвсем ловец, но съм стрелял по малко почти с всичко.

                              стефане, много искам да видя стрелба с драгунов на 1000м всички нормални хора казват че е безпредметно защото групата е около 3м .

                              ако някой иска да организираме една стрелба със снайперови пушки кажете, аз ще донеса мойта с целия боекомплект от 50 патрона и който иска може да среля.

                              а ако искате мога да се опитам да организирам нещо на полигона в сливница, но не обещавам
                              drive alive

                              Коментар


                              • #30
                                А какъв е смисъла да се обсъжда технологията на пушка, за която не е известно мястото под Слънцето?
                                Всички съвременни автомати с промеждутъчен патрон (щурмови карабини и прочее извратни класификации) улучват на 300-400 метра, дават заграден огън примерно на 600. Леките картечници станаха съвсем четки за зъби с малки изключения, и вършат няква работа примерно до 800. В такъв смисъл дългата 1 000 - 1500 метра тояга Драгунов напълно си върши работата - държи досадниците далече. С калпава партида патрони или с пориви на вятъра разсейването сигурно може да е повече от 3 метра, обаче без друго сковава когото трябва. И не трябват никакви специални мерки за маскиране на работата и. Има измислени какви ли не оръжия, и повечето не стават за нищо, тъкмо защото няма как да се докара смислена тактика за използването им. 50 калибровите пушки са общо взето едно от тях, ако става дума за армейско оръжие. В бойния ред на пехотата не заместват нито малките оръдия, нито гранатометите, нито картечниците, нито могат да се скрият. Разчета им е от поне двама души. Убиването на мазния пиян руски (виетнамски, китайски, арабски) генерал от достойния мъжествен морски пехотинец роден в кравеферма е малко вероятно с оръжие с вероятност за кво да е под 0,5 сигурно Като диверсионно средство къв да е ПТУРС ще свърши повече работа от по-далече.
                                Като леко противотанково средство сигурно може да свърши някаква работа в засади и прочее отчаяни действия. Обаче не съм сигурен доколко е смислено от снабдителна, учебна и други подобни гледни точки.
                                Не бъркай полицейското и армейското оръжие!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X