Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайпери и пушки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    зърррррррррррр, Втората Световна Война свърши, сега нещата са други, хората са други, врага е друг. вече няма битки, в които се хвърлт милиони тонове техника и милиони души и всичко се решава на ливадата, точност до 3м не върши работа на никой в днешно време. войните се водят от сравнително малки групи квалифицирани бойци / войници, пехотинци, зелни, черни, червени и др. барети и тн. / на вражеска територия с ограничени ресурси. най - лесно се елиминира вражески снайперист или ВИП с установката град но няма как тя да стигне на мястото зада атакува. затова хората измислят тези пушки и оптики. ясно е за всички, че 50 кал. не е най - доброто но за сега по - добро няма.

    драгуновия е добър за лов, като се има предвид цената, неговата и на боеприпасите, но само не си купувайте от тия дето са сглобявани у нас с рециклирани цеви и разни отпаднали от военни поръчки, трябва да е истинска, руска, по - стара
    drive alive

    Коментар


    • #32
      Да? Аз поне не съм чувал друга държава освен нашата да е унищожила общовойсковите си армии. Които се състоят основно от стрелкови дивизии, в които има полкове, в които има много батальони, в които още повече роти, а в тях много взводове, в които пък безкрайно много отделения, в които и служат въпросните снайперски винтовки ...
      Белгийците, след тях англичаните, израелтяните, а вече и всички останали даже се хвърлиха да изкарват някви измислени комплекти. Цевна кутия с крачета, пък цевта се била сменяла и според случая било ту нам си кво щурмово пукало, ту картечница - снайперска ... ъъъ ... не знам какво да го кажа. Всеки има право на онанизъм, демокрация е. Които ги пробваха вече се ужасиха от глупостта на инженерите и парламентите си. Американците и англичаните изобщо изхвърлиха свойте, Чуждестранния легион вие на умряло от ФН-овете ... За пореден път се оказа че света не започва от днес, че кабинетните малоумници са си кабинетни малоумници, че стъпкването на традиционната система от калибри и прекъсването на реда им води до обезоръжаване на частите и произвежда цинкови ковчези. Микроскопичните нестабилни калибри, и веднага след тях границата на стрелковите в напълно неизползваема като ръчно оръжие железария си е просто идиотизъм. Някакви хора са зяпали единствено комикси и дебилно кино, и са повярвали че живота наистина е такъв. Пък той не е, и войната не е ...
      А тая с шарените барети и чуждите територии, извинявай, ама ... Всяка територия е нечия. И партизанските войни постепенно преминават в пълномащабни общовойскови. Теорията не прощава. Тия приказки са казвани преди и след всяка голяма война в историята, после винаги се е случвало едно и също, и армиите не случайно съществуват от времето когато някой е измислил джобовете на дрехите, та до ден днешен. Във всички обществено-икономически системи и при всички нива на развитие на технологиите. Това което казваш е част от пропагандата, която трябва да ме направи щастлив че си нямам армия, а значи и държава. Можеш да ми го спестиш, не подценявай аудиторията. Една от трите нормиращи функции на класическата национална държава е именно армията, а не петима, макар и свръхкомандоси. Дори е без значение какво могат тактически, стратегически естествено не могат нищо, да не говорим за обществената страна на въпроса. Не слушай тия които ти казват това, те са ти истински врагове.

      Коментар


      • #33
        така гледат на въпроса там кадето съм ходил и говорил, не съм експерт, немога да давам оценки, не съм воювал, никога
        drive alive

        Коментар


        • #34
          Понеже виждам, че тук гъмжи от експерти, ще се радвам някой да отговори на няколко простички въпроса:
          1. От къде произлиза калибъра на ловното гладкоцевно оръжие?
          2. Как от купчина заредени калашници, можем да открием този който е с най-изчерпан ресурс, респективно и най-запазения без да произвеждаме изстрел?
          3. Какво е най-важно да се спази при хващането на полуложата при прецизен снайперов изстрел?

          Вероятно част от специалистите, ще бъдат много отегчени, но мисля че ще е интересно за хората с по-скромни претенции..

          Коментар


          • #35
            аз съм дилетант,но много искам ако организирате демонстрация на Сливница да погледам-само кажете кога
            Сузуки Самурай-старт от скрапа
            0885192667

            Коментар


            • #36
              Aз съм 100% дилетант , ама Вълчо каза , че това са въпроси за хора с по-скромни претенции , тъй че ще опитам: 1.Ако не се лъжа калибъра на гладкоцевното оръжие произлиза от теглото на сачмите в патрона-само не помня унции ли беше или ливри/либри/. 2.Ако ще избирам само с гледане - най-изчерпания ще е най - изтъркан около спусъка , затвора и др. места/респект. обратно за най-запазения/, а ако мога да ги държа без да гърмя , то най-износения ще е с най-мека пружина - и обратно. 3.Да не си слагаш палеца в-у цевта , щото ще ти пречи. Вълчо , кога ще обадиш верните отговори?

              Коментар


              • #37
                Явно спецовете са се отегчили затова давам отговорите:
                1. "Калибър" при гладкоцевното оръжие е четния брой на топчетата отлети от 1 фунт олово /0,453 кг./ които могат да се поберат в патронника и плътно да прилягат на стените.
                2. Взимаш патрон и вкарваш куршума в цевния срез, завърташ и гледаш резките... Тази цев която допуска куршума по-навътре е износена и обратно..
                3. При снайперова стрелба, пулсацията на кръвта в дланта дава огромни отклонения над 500 метра, затова трябва полуложата да се държи с ръкавица или някакъв парцал, който да поеме пулсовото изместване..

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от Volk
                  Понеже виждам, че тук гъмжи от експерти, ще се радвам някой да отговори на няколко простички въпроса:
                  1. От къде произлиза калибъра на ловното гладкоцевно оръжие?
                  2. Как от купчина заредени калашници, можем да открием този който е с най-изчерпан ресурс, респективно и най-запазения без да произвеждаме изстрел?
                  3. Какво е най-важно да се спази при хващането на полуложата при прецизен снайперов изстрел?

                  Вероятно част от специалистите, ще бъдат много отегчени, но мисля че ще е интересно за хората с по-скромни претенции..
                  Да, за мен ще е интересно.
                  Правя смирено крачка напред, че не ме е срам да питам, щото не се броя за експерт.

                  Калибъра на ловното гладкоцевно вече ясно от какво произлиза - от едни топчета, изляти от фунт олово.

                  От Калашници не разбирам, но ако се подходи аналогично, като при преглед на кое да е автоматично или полуавтоматично оръжие, аз лично бих гледал износването на цевта и на движещите части, увеличаване на хлабините над нормата и т.н. При Калашника в допълнение имаме и газова тръбичка - може би и там се гледа нещо... Ще бъда благодарен, ако споделиш опит.

                  А за прецизния снайперски... пак по аналогия - би трябвало най-вече хватът да е еднообразен. Не смятам, че изстрел от ръка, без опора би бил кой знае колко прецизен, тъй че аз лично предпочитам полуложата да е опряна върху стабилна опора, отколкото да я държа. Предпочитам да стабилизирам приклада с лявата. Не че съм много прецизен де, ама като съм самоук.
                  И за отговора на този въпрос предварително ти благодаря.

                  Коментар


                  • #39
                    Че съм и бавен, отгоре на всичкото...

                    Коментар


                    • #40
                      Сигурен съм, че ще се сетиш защо износването на цевта е най-силно при дулния срез!!

                      Коментар


                      • #41
                        При всички нарезни оръжия най-голямото износване е в зоната на дулния срез защото там се натрупва "шкурката" на куршума - прахта...

                        Коментар


                        • #42
                          Моята казарма беше малко по-различна и нямах много вземане-даване с калашници...

                          Но като се замисля, вероятно тия калпазани ги чистят през дулото, вместо през патронника, та оттам ли да е?

                          Иначе износването на нарезите според мен е би трябвало да е равномерно. Просто на дулото се вижда по-лесно, като сложиш куршума. (как не се сетих - тоя номер става и като се преценя Мосин-Наган, Манлихер и пр. дърти пушкала)

                          А да няма връзка с дулния пламък? Хъм... не ми се вярва...

                          Ще се наложи пак да те помоля за отговора. За който отново благодаря!

                          Коментар


                          • #43
                            Litle Joe, пусто винаги бързам, не те изчаках, но ми се струва, че и ти имаш какво интересно да кажеш, може и да не е за този форум, но някой ден може да се разходим из твоите ловни полета!

                            P.S. Моите са пусти, дето се вика аз си отглеждам лисиците, но с удоволствие гостувам при приятели..

                            Коментар


                            • #44
                              Странно. С просто око, като се погледне през стреляла цев по-замърсена е в началото на нарезите, откъм патронника...
                              Иначе е вярно, че в задната си част повечето куршуми не са покрити с ризница и от високата температура оловото се разпрашава по цевта.
                              Има логика да се отложи по-близо до дулния срез, защото при напускането на цевта на куршума, налягането рязко спада и къде да идат тия гадории, ако не близо до коронката на цевта.

                              Полезно беше за мен!

                              Коментар


                              • #45
                                Е, така ли се прави викторина?! Задаваш въпрос и бързаш сам да отговориш... Да не би да стоим постоянно пред мониторите.

                                За английската дивотия в калибъра на гладкоцевните знаят всички ловци, щото е изпитен въпрос. А калибърът на авиационните бомби какво представлява? ;-)

                                За износването на дулния срез се надявам да се майтапиш, защото изобщо не е това причината. Износването в огромната си степен е ерозийно и се дължи на високата скорост на изтичането на барутните газове. Няма механичен характер. Ерозията заобля ръбовете на нарезите и предизвиква умора на материала с изскачащи пукнатини - получават се язви.

                                Джо налучка верния отговор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X