Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 67

Тема: Снайпери и пушки

Място
    ПЕЩЕРА
    Публикации
    245
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

Цитат Мнение на Zigzauer
    Аз имам кон но о6те не сам станал авджия, оба4е имам такава идея, да си купя карабина и да ида на лов за диви кози, хубавото на коня е 4е като ги види6 от единия баир на другия, и убие6 не6то не ходи6 пе6, така си го представям тоя лов с кон, аз не държа да обивам важна е разходката
    Ако имаш възможност си вземи Зауер с калибар 30-06 или 300 win.magnum,от по-голям калибар няма нужда.Задължително оптиката да е варио.Щом ще ходиш за кози ти трябват леки куршуми до 10 .6 грама,препоръчвам Hirtenberger или Norma.

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Защо пренебрегна 308 Win !?

P.S. Както знаеш Sauer 30-06 е версия light и съответно е с алуминева цевна кутия, което означава че като падне от коня с него ще разбие винтовете на монтажа на оптиката и с това ще приключи историята на хубавата пушка...Трябва нещо яко приятелю, старо и традиционно!

Място
    ПЕЩЕРА
    Публикации
    245
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

Цитат Мнение на Volk
    Защо пренебрегна 308 Win !?

P.S. Както знаеш Sauer 30-06 е версия light и съответно е с алуминева цевна кутия, което означава че като падне от коня с него ще разбие винтовете на монтажа на оптиката и с това ще приключи историята на хубавата пушка...Трябва нещо яко приятелю, старо и традиционно!
    Приятелю стига с тоя кон.308 Win също не е лошо,но 30-06 е по добър с изключение на това ,че са му по-скъпи мунициите.Разликата м/у двата калибара е :308 Win е 7.62/54 ,а 30-06 е 7.62/63 с цели 9 мм. е по-дълга гилзата и съответно повече барут и по-голяма Кдж. енергия при поражение.За кратко ще ти кажа историята на 30-06,това е калибър 30 и влиза в употреба 1906 г. от там идва и цялото наименование.Как ти се струва като възраст.

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Влиза 1903, а 1906 е модификацията, която става масова..
    Морално стар боеприпас, най-масовия, почти изравнен по кинетична енергия със 308 цата, която е значително по-малка, а основното им добро и на двата калибъра е многообразието на мунициите..
    Аз също съм фен на 30-06, а също и на Norma, която с Blaser прави групиране в 3 см. на 100 метра..

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

аз имам карабина sauer 300 win mag с оптика leopold 4.5 - 14 варио и милдот с осветление. пушката е невероятна. стрелял съм много с останалите калибри за които говорите. всички си имат предимства и недостатъци, отнесено към нашите условия. този калибър е горната граница според мен за българия, в крайна сметка тук няма носорози

но ако трябва да се стреля от кон с тази пушка ми се струва малко неудобно, отката е чувствителен и като цяло е тежка

купих си такава пушка защото ме интересува дисциплината по спортна стрелба бенч рест, не заради ловните и характеристики
    drive alive

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Това е горната граница на пушките...
    Пушката наистина е страхотна, но...../всяка истина в изречението започва след приставката "но" /, 14 кратното увеличение е разработено за хората с пари, които не ползват пушките си..
    1. Вариообектива ВИНАГИ създава луфтове след няколко хиляди изстрела..
    2. Германските снайпери от войната са имали увеличение 2,5 пъти, защото това се е считало достатъчно за снайперист /който за разлика от ловеца не цели елен от 200 метра, а трябва да те удари между очите от 800 метра/, началника на Берлинската школа за снайперисти е единствения който е ползвал 10 кратно увеличение, което е причина да бъде застрелян в Сталинград от руския снайперист Зайцев след като е забелязал големия кръг на лещата...
    3. Не калибъра е определящ, а кинетичната енергия и вида на куршума..

P.S. Иначе комбинацията ти е супер, внимавай че този модел е чувствителен на страничен удар в предната част на полуложата, чупи се "ухото"..

Място
    София
    Публикации
    1,254
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране

Цитат Мнение на Volk
    2. Германските снайпери от войната са имали увеличение 2,5 пъти, защото това се е считало достатъчно за снайперист /който за разлика от ловеца не цели елен от 200 метра, а трябва да те удари между очите от 800 метра/, началника на Берлинската школа за снайперисти е единствения който е ползвал 10 кратно увеличение, което е причина да бъде застрелян в Сталинград от руския снайперист Зайцев след като е забелязал големия кръг на лещата...
    3. Не калибъра е определящ, а кинетичната енергия и вида на куршума..
    Хмм ...
    Руския ПСО-1 е с 4 кратно увеличение ... но не бих казал, че лещите му са големи ... разбира се с нарастване на увеличението светлинните загуби също нарастват и трябва да се увеличи диаметъра ...

Кинетичната енергия е пропорционална на скороста и теглото ... теглото зависи от калибъра - за нарезното оръжие има предел на дължината на куршума спрямо калибъра ... (скороста - във всички случаи от заряда ... )
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

аз както казах не съм любител на това да обстрелвам животните в гората.

цялата история е друга. едни приятели искаха много да ме направят ловец, а аз не си давах зор, но те уредиха нещата и взех билет. после ми казаха че толкова труд са хвърлили за това и просто ако не си купя пушка няма да ми проговорят повече. а аз реших че като ще е пушка ще е истинска и така

оптиката си я харесах на изложението IWA в германия и в последствие се оказа на много приемлива цена /2 пъти под сваровски/. това за луфта са митове, стрелял съм с пушка 50ти кал. на няколко хиляди истрела със същата оптика и нямаше луфт, а цевта беше на края на ресурса си. немските и руските снайперисти са стреляли с каквото са им дали, тогава те са били пионери

300 Win. Mag. като място в света оеприпасите е доста под средата по голямост и мощност. 338 Lap. Mag. се приема за условна среда, от там нататък следват неща като 416 ригби и завършват с 600 тиранозавър, но това е извратено
    drive alive

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

O.K. няма да споря, но ще се радвам да ми посочиш армейски снайпер /независимо какво производство / с вариообектив...

derhunter е офлайн Старши участник | ТО || OM |
    | news || Организатор |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    5,797
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране

Е те такова животно няма

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

не е пред мен каталога, но мога да ви донеса плакат

армейски снайпер 308 Win с варио също и 50ти кал. с още по - голямо варио

е разбира се не е точно армейски, а е за така модерните антитерористични части ... ама то май е все едно

хората са напред, ние спим
    drive alive

Публикации
    8,472
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Ха - ха - ха!!
    Ти ми оправи настроението за няколко дни напред!

1. Не знаех, че специализираното оборудване за спецчастите се продава по каталог / или така са ти казали от ВИП Трейдинг!?/..

2. Общото между армейския и снайпера на спецчастите е колкото между вълка и кучето /особенно болонката /!!

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

ВИП трейдинг са назад с материята на тази тема, ако искаш ще седнем някой път да си говорим на по бира на тази тема защото има много да се каже пък ме мързи да пиша.

иначе антитерористичните части в момента, а и преди са за горе долу на едно ниво с диверсионните, като подготовка, но първите поради кнюктурата получават повече пари и съответно по - добро обучение, по - съвременни оръжия и тн.

оптиката за обикновенния военен снайперист се търси да е евтина, защото на фронта живее с войника, а той не живее много и да е проста зада може за по - малко време и пари да се научат повече да я ползват

абе те нормлния бързомерец за М16 и подобните му го направиха с варио та какво остава за другите ...
    drive alive

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Вариото вече не е толкова скъпо. Проблема е съвсем друг. Колкото по-голямо е увеличението, толкова по-тесен е ъгъла на виждане. Когато е тесен и увеличението е голямо не може да се стреля по движещи се цели. За военните снайперисти е просто безсмислен.
    За това дето му викаш диверсионен, айде да кажем, ще води наблюдение с квото му трябва увеличение, все едно е малко вероятно да стреля. Обаче пък това е тежко и прави цялата пушка майка плаче.
    А какво е варио на бързомереца нямам идея:)) Това е вид примитивен колиматор, какво да му се мени?

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

ами бързомерците вече имат овеличение, този който съм виждал е 3 пъти и си има варио, имало и някакви дето овеличавали 5 пъти.

тенденцията във въоръжението е да се ползват все по - тежки калибри, което се налага заради нарастващата степен да бронировка на всичко, а при снайперите се овеличава дстанцията, от която действат, защото калибрите го позволяват. така се налага да имаш оптика с голямо овеличение зада стреляш надалеч, но пък когато целта е по - близо ти пречи, затова има варио. иначе обикновено снайперистите си имат някой да ги насочва с бинокъл с далекомер, в по - специалните случаи и уред за мерене на вятъра. нови технологии, какво да се прави
    drive alive

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Тогава не знам какво е, но не е бързомерец. Бързомереца е уж колиматор - нещо което прожектира светеща точка в безкрайността, която е съосна с осканалната линия.
    Балистичния изчислител е хубаво нещо, и лазерния далекомер е хубаво нещо. Едното е голямо и тежко и демаскира, другото само демаскира. Една от главните цели на военните снайперисти са чуждите снайперисти. Никой не е луд да използва такива предмети освен в Холивуд Снайперските двойки верно идват на мода, обаче аз поне не съм сигурен доколко са по-полезни от бързата смяна на позицията.
    А вариото сигурно става за бившите противотанкови пушки. Само че те нещо май не се прихващат. Не знам защо. Сещам се аргументи и за и против ...

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

последната мода е пушка 50 браунинг с дулен компенсатор /да не рита много/ с оптика като тази дето аз съм си сложил + човек за насочване с бинокъл с далекомер. това се налага от факта че с тази пушка се обстрелват бронирани цели прецизно на разстояние от 1500 до 2000+ метра. там заради корекциите е нужен далекомер, който да сработва бързо. не е нужно стрелеца и мерача да са едно и също място. проблема е че след изстрела тази пушка вдига такава дандания и прахоляк че позицията става явна за всички на километър наоколо, хубавото е че дистанцията от 2000 м дава възможност на екипа да се изтегли докато врага дойде достатъчно близо зада ги обстрелва с леко оръжие. така ги правят хората белите.

бързомереца си е бързомерец, самоче образа е овеличен зада може да не отрепеш заложника вместо терориста на 200м и това да не отнема много време за целене.

тези оптики /леополд 4.5 -14 варио/ са толкова търсени че се наложи да чакам почти година зада ми дойде ред да си я получа, при положение че почти в целия свят се продава само на венизирани институции. поръчах и бинокъл и бързомерец, но за бързомереца ми поискаха енд юзер от армията или полицията, а за бинокъла директно ми казаха че няма да стане защото цялата продукция била купена. иначе не са скъпи. бързомереца е 300$

.... ми въоръжават се хората
    drive alive

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Леле!:)))
    На 2 000 метра броня пробиват ПТУРСовете, руските танкови оръдия, противотанковите 100 и 130 мм. На два километра пльокалото 0,50 Браунинг ще ти разлее кафето ако е в пластмасова чашка. И ако го улучи.
    12,7х109 и 14,5х114 по-могат нещо, но все едно не това са боеприпасите с нужната балистика за работа на такива разстояния. То и простите флоберови патрончета изобщо казано са опасни на километър и половина. И на кутийките го пише, не само в рекламите на Гарет:)) Виж Драгунов кой знае защо никой не рекламира:)) Хем взе да струва 4 000 лева(((
    Надеждите за тия кютуци са че убиват през тухлени стени, живи плетове, прости бруствери. Виж на "Иван Вазов" в книжарницата на военното издателство, бойните устави са по-евтини и от най-евтиния билет за кино. Срещу Долф Лундгрен някой може и да праща виетнамци и руснаци да падат групово, обаче това е работа за дебили младша възраст. Щом усетят че някъде работи снайперист, веднага срещу него застава свой. Ако не успее да го намери веднага му пускат нещо, и като гръмне го халосват с минохвъргачка или ЗУ, що мислиш че всички са тъпи колкото американските режисьори.
    Полицейските снайперисти имат друга тактика, обаче там всичко е разчетено на безнаказаност. И все едно никой няма да разчита на такъв изстрел за отърване на заложник, то на 100 метра разсейването не винаги е допустимо. На 2 000 може да е много метри.
    Не четете съветски вестници преди лягане!:))) Американските реклами са още по-глупави и лъжат повече:))

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

по балистични данни 50 браунинг пробива стъклото на бронирана кола ниво Б7 на 1700м от първия път и групата му е 20 см ... нямах предвид че дупчи танкове

това е което се търси на пазара, в днешно време никой не говори за драгуновия сериозно защото боеприпаса му не е актуален, иначе си е хубава пушка, но времето и е минало

"опадачното" американско кино, създадено в условията на "загниващия капитализъм" винаги е било един от откритите източници за шпионаж
    drive alive

Място
    гр. София
    Публикации
    656
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране

Защо снайперите не стрелят с куршуми дум-дум

Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми