Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

    Някой знае ли какъв е офсета на оригиналните стоманени джанти на ЛР Диско1,защото нищо не мога да открия в нета?

    Благодаря предварително!

    Никой ли няма идея?
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-06-09, 12:52.
    M.P.

  • #2
    До: Офсет на ЛР Диско джанти

    Плюсови са със сигурност, поне +10.

    Коментар


    • #3
      До: Офсет на ЛР Диско джанти

      To това ясно ама ми трябва с точност защото гледах едни Black modulars ,които са +8.
      Та искам да видя дали си струва гимнастиката.Мерси все пак.
      M.P.

      Коментар


      • #4
        До: Офсет на ЛР Диско джанти

        Ако ти идват на добра цена, защо не? При всички положения, стандартната е с по-голям плюс.

        Коментар


        • #5
          До: Офсет на ЛР Диско джанти

          Е да де ама ако разликата е прекалено малка няма сми.Затова ми трябва инфото.Иначе джантите на Диското са изключително здрави като конструкция.
          M.P.

          Коментар


          • #6
            До: Офсет на ЛР Диско джанти

            Оригиналните са +15, като на Дифендър. Тези ,за които говориш са хубави, но за всеки случай иди да ги измериш(оригиналните).
            Последно редактирано от Виктор Мечкаров; 14-12-07, 18:24.

            Коментар


            • #7
              До: Офсет на ЛР Диско джанти

              Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
              Е да де ама ако разликата е прекалено малка няма сми.Затова ми трябва инфото.Иначе джантите на Диското са изключително здрави като конструкция.
              Какви гуми искаш да сложиш? Почти всички джанти годни за оффроуд за Диско и Дифендър с ширина 7" са с ЕТ +8 , а тези с ширина 8" са с ЕТ+5. Единствено MACH-5 са по-изнесени, но те вече май не се произвеждат. Не съм сигурен, че ти трябва повече. При мен с джанта 8х16 ЕТ+5 и гуми 285/75/16 (33х11,2/16) всичко е перфектно. Надявам се , че не си решил да слагаш 35-ци (а и едва ли имаш място за това).

              Коментар


              • #8
                До: Офсет на ЛР Диско джанти

                Ето как стоят джантите , за които говориш на Рейндж Ровър. Тези са Силвър модулар, но само боята им е различна.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Офсет на ЛР Диско джанти

                  Aluminium Rim CW 8x16 ET+5
                  Aluminium Rim CW 8x16 ET+5 5x165,1 for Defender Discovery1

                  CW Aluminium wheel 8x16, 6x139, offset+5

                  На моите и на алуминиевите и на стоманените щампата е 16х7"JH2 офсета утре ще ти го премеря и ще пиша/ джантите са стандартни/
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Офсет на ЛР Диско джанти

                    Ето това измерих днес от стоманената джанта.Може да има разлика от
                    +/-1мм.от грешка в меренето.

                    п.п защо не се обединят всички мнения за джантите на L.R DISCOVERY и DEFENDER .
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-08-09, 14:32.
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Офсет на ЛР Диско джанти

                      Според горната схема ЕТ-то излиза 35мм положително.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        До: Офсет на ЛР Диско джанти

                        Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                        Според горната схема ЕТ-то излиза 35мм положително.
                        Мисля, че стоманените джанти за Дифендър са с около +33, знам че фланците , които се предлагат за модела са 30 мм, така че напълно е възможно да е така.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Офсет на ЛР Диско джанти

                          И още за стоманената джанта на L.R.DISCOVERY и гайката за тази джанта, направих опит да я стегна и с гайката за алуминиевата
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-06-09, 12:52.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Офсет на ЛР Диско джанти

                            И сега малко снимки и за една от щтатните като модел алуминиеви джанти. Офсета е същия като на стоманената теглото предстои да го премеря, и гайката на алуминиевата джанта в сравнение стази на стоманената.

                            http://www.alloywheels.com/Fitment_Guide/Land_Rover

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:666.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5325388
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-12-11, 10:22. Причина: Таблицата
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Окачване и джанти,за Диско 1 и Рейндж Класик

                              Еха, от твоите "уста"...

                              Много отдавна си диря аз джанти, вече няколко комплекта ми се изсулиха под носа, но ако взема тези смятам ще си е стувало чакането.

                              Как смяташ, за моите 235/85-ци дали ще са доволно изнесени? Моите джанти не са ли +10? Тези +8 или -8 са? Щото аз това ЕТ8 не го схващам напълно...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X