Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

    Благодаря колега-това обяснява всичко.. Значи ще търся от по новите Рейнджове или Диско 3.

    Коментар


    • До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

      Може да се огледаш и за джанти от БМВ - централния отвор и другото съвпада, но трябва да се сравнява конкретна джанта - БМВ са с гайки на резба М12-т.е може да е трудно да се целят шпилките като ги монтираш също да се види дали гайките от диското ще легнат добре на джантите ... а и да са по-здравички щото 3-ката си тежи .. :-)

      успех
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

        Да и аз точно за това си търся нещо което си е измислено за Диското,че да няма проблеми... Благодаря ви колеги за помощта.

        Коментар


        • Варианти за джанти на Диско 2 ?

          Имам сериозна дилема какви джанти да ползвам на Диското. Проблемът е, че оригиналните LR джанти са с ЕТ57 за 8"-овите и ЕТ52 за 7"-овите, което тотално обезмисля по-широките мостове на Д2. От друга стана вариантите с bolt pattern 5х120мм са значително ограничени като избор. След доста мъдруване и четене стигнах до следните варианти:
          1. Оригинални джанти + фланци 30мм (поръчка на фланци, цена?)
          2. "Модулар"-и с ЕТ25 (поръчка от Англия или Италия, цена около 100лв/бр. без ДДС и транспорт)
          3. Преходни фланци към по-популярен bolt pattern (например 5х139.7) и джанти по избор (пак поръчка на фланци - къде?)
          4. Една интересна опция - стандартни стоманени джанти за BMW 5-та серия с ЕТ20 - има ги налични в БГ на 15, 16 и 17", широки 7 и 8", при цена около 130 лв/бр. Тук обаче стои въпросът - достатъчно здрави ли са за да носят Диското на 32-ки???

          Разбира се, трябва и да се "отърва" от оригиналните 18-ки на Диското (на кой въобще му е хрумнало да комплектова джипка с цели мостове с 18-ки )

          Ще се радвам да прочета мнения по въпроса, както и други предложения, за които не съм се сетил.

          П.П. Все пак се търси решение, което да е относително "бюджетно", т.е. цени на джанти над 300 лв/бр. са по-скоро "нежелателни"
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: Варианти за джанти на Диско 2 ?

            Като че ли вариант 1) е най-разумен, но пък си с 18-ки, тогава си за 2) щото тъй или иначе ще взимаш нови джанти а цената на комплекта фланци е съпоставима с тази на комплект модуларки ... а и 3) не е за пренебрегване - ще си решиш дилемата за в бъдеще, но пък едва ли ще сменяш всеки сезон джантите... незнам човече :-) ...

            Аз най-накрая, просто си взех фланци от падок и съм си доволен - алуминиеви, HUB-centric, използват се с нормалните гайки ... никави проблеми с тях...

            А за 4) - имах 2-ри комплект гуми, които бях направил с железни джанти от BMW, 16-ки ЕТ+32 (на старо са по 30-40лв бройката), но не е удачен вариянт - особенно в комбинация с фланците - изнасят твърде много в страни и леко опират във веждите при артикулации ... освен това и дупките на самите джанти са правени за болтовете на БМВ-тата т.е. М12 а на Ровъра са М14х1.5, и гайките не влизат добре - 6-7 оборота само и дори не се показват от горната им страна ... не че не държи, но е малко на магия работата ...
            е, може и да си ги разпробиеш (ако знаеш какво правиш) освен това са и с по-голям централен отвор - т.е. ще ти трябват дистанционни втулки а повечето са или пластмасови (изкарват 1 сваляне/качване на гумите и са аут ) или скъпи ...
            Тъй или иначе за железни джанти ще трябва да си търсиш и гайки ... (няма значение дали от бмв или модулари) аз си взех чак от щатския ебей (на старо) 32 гайки (от шевролет накакъв) щото тук ми искаха средно по 3лв на гайка та се оказа че са си сериозно перо особенно в комбинация с тъпите втулки ...

            В същност какъв размер гуми си намислил за взимаш? Аз като си търсех, не можах да си намеря никъде железни 16ки/7J щото 8J идват твърде широки за 235/85 (такива ми бяха гумите)...

            успех
            LR Disco II, Td5

            Коментар


            • От: Варианти за джанти на Диско 2 ?

              Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
              В същност какъв размер гуми си намислил за взимаш? Аз като си търсех, не можах да си намеря никъде железни 16ки/7J щото 8J идват твърде широки за 235/85 (такива ми бяха гумите)...
              Гумите и те са дилема...
              За мойте разбирания правилният размер е 235/85 или 265/75. Да, ама искам Duratrac. А него го няма в тия размери - има го в 245/75. Така че, или ще се примирявам с по-малкия размер, или ще трябва да се примиря с КМ2.

              Мен изскачането настрани не ме плаши - дори го търся умишлено (днес пак имах "случка" с един нервак, който ми се натресе в задната гума на Паджерото), пък ако трябва, ще режа калници и ще слагам уширители.
              Единственото, което ме притеснява в БМВ-ейските джанти е механичната им здравина. С другите им тънкости знам как да се оправя. Все пак, може би Модулар-ите са най-вярното решение.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Варианти за джанти на Диско 2 ?

                Единственото, което ме притеснява в БМВ-ейските джанти е механичната им здравина. С другите им тънкости знам как да се оправя. Все пак, може би Модулар-ите са най-вярното решение.
                Има защо, моите бяха почти същите:



                - само им сравни 'дупките' с на една модуларка като тази




                Трябва да отбележа, че не мръднаха на наколкото разходки из Плана/Лозен, но ми бяха все в акъла и ги мислех - сигурно си зависи и от конкретните джанти - май ги има всякакви - Ако ти се занимава, най-добре е по някава спецификация да сравняваш - на коя джанта точно колко kg и дават и т.н. ... но си нямам на идея от къде ще намериш такава информация и колко ще е достоверна ...

                Другото което се сещам е, че не намерих никави впечатления/отзиви по англоезичните форуми на хора ползвали джанти от БМВ на Д2/ може и да е заради солените глоби на запад, но по-вероятно е да е просто защото риска не си струва икономията на $100/$200 ...
                LR Disco II, Td5

                Коментар


                • От: Варианти за джанти на Диско 2 ?

                  Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                  Другото което се сещам е, че не намерих никави впечатления/отзиви по англоезичните форуми на хора ползвали джанти от БМВ на Д2/ може и да е заради солените глоби на запад, но по-вероятно е да е просто защото риска не си струва икономията на $100/$200 ...
                  Аз намерих... Както може да се очаква - мнения в двете крайности.
                  И не е заради глобите. Просто в UK модулари има и в кварталната бакалия, дето се вика. А до тях - ZU/Mach5. Няма какво да се чудят.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • Съвет за джанти за Диско 1

                    Здравейте на всички,

                    Колеги моля дайте съвет какви джанти и от къде мога да намеря такива за Диско1,като целта е да ги изкарам възможно най-навън.Да си призная не съм толкова компетентен по този въпрос с Етето.
                    За фланците всичко е ок,но ми се иска да го разкеча повече.Понеже сега правя едно такова и съм му тунинговал веждите на калниците се получава малко грозно като гумите стоят навътре.Целта естественно е да не са някакви страшни пари.А ако някой има за продан още по-добре.

                    Коментар


                    • От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                      Не намерих по-подходяща тема от тази да се оплача от гайките за алуминиеви джанти на Диското.

                      Спуках гума, сефте за близо три години, и при опит да я сменя с резервната, срещнах як отпор от гайките. Знаете, че имат едни неръждаеми калпачета и на пръв поглед изглеждат лъскавки. Обаче водата явно е влизала между неръждавейката и ръждясващата основна част, ръждясало е яко и се е подуло. До към 28мм. Оригиналният ключ влиза след бой, но се усуква на осморка при опит да ги развия. Камък 27 не ще да влезе. Някак за два часа блъскане успях. После ползвах гайките от стойката на резервната. Вече в къщи първосигнално изкормих капачката, но ръждивата гайка вече е 26мм а и гледката под капачката е доста обезоръжаваща. Следващата такава сложих на едно желязо и след внимателно блъскане с чука и изтръскване на ръждата я докарах пак до 27. Предстои да я омажа или с вд, или с нещо подобно тънко, пък да видим колко ще живее.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5458123Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5458125
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Не намерих по-подходяща тема от тази да се оплача от гайките за алуминиеви джанти на Диското...
                        Това е плод на "хубостите" дето ръсят последните две зими по пътищата. Аз днес си играх с мойте гайки (не са оригиналните, щото съм с модулари, а обикновени, поцинковани), на които това им беше втората зима. Не бяха корозирали, но бяха покрити с плътен и много здрав слой гадост. Киснах ги по двайсетина минути в "микс" от разни препарати за почистване на метали, после ги остъргах и излъсках оригиналната повърхност. Цинковия слой не е нарушен, но на места е почернял, като след фосфатиране. Това, което свалих от тях беше кафяво и със здравина на добре свързал теракол.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от Насов
                          Moите на модуларите ги взех лятото и сега за покрити с чудесен слой ръжда, чак се втрещявам... не бяха поцинковани, а черни и не са карани в киша от чистен сняг...
                          Поцинковането е евтино, 1лв/кг. Спестява доста ядове в неподходящ момент.Става и с медна грес или друга хубаво полепваща смазка, но е нетрайно.

                          Коментар


                          • От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                            Колеги един въпрос към знаещите.
                            Видях в "Падок" че се продавам модулари 16х10 с -32мм офсет. Какъв минимален размер гуми могат да се качат на такива джанти.
                            Благодаря.
                            "Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

                            Коментар


                            • От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                              Първоначално публикуван от Vilkata Преглед на мнение
                              Колеги един въпрос към знаещите.
                              Видях в "Падок" че се продавам модулари 16х10 с -32мм офсет. Какъв минимален размер гуми могат да се качат на такива джанти.
                              Благодаря.
                              Върни се в началото на темата, пост №64 !!!

                              Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                              Напълно достатъчно е. ЕТ или оффсета е +8, което значи, че е с 25мм. по изнесена от оригиналната джанта на модела. Предназначена е за гуми с диаметър до 33" и ширина до 11,5. Спокойто можеш да вкараш гуми с размер 285/75/16. Гумите за които пишеш са с диаметър 32" , само че 235/85/16 са по тесни от 265/75/16. И двата размера си влизат без проблем.
                              Модуларките 10х6 и 10х15 са с офсет -32 и са предназначени за по-големи гуми от 33". Повече инфо при Девън 4х4
                              http://www.devon4x4.com/products_a/c...-wheels/0.html
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • От: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

                                Благодаря за отговора
                                "Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X