Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първото бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първото бъги

    Здравейте,от около 1 седмица разглеждам форума и все се каня да пиша...та искам да ви питам за първото ми бъги.Какъв двигател ще ми препоръчате,амортисьори,джанти,гуми и всички други части!Още не съм си харесал точно определена схема,такаче в скоро време трябва да поразгледам.
    Благодаря ви предварително

  • #2
    До: Първото бъги

    ако искаш да ти излезне ефтино от трабант трябват ти две предници сеидиняваш ги и оставяш двигатела отзат

    Коментар


    • #3
      До: Първото бъги

      Четох някъде,че става също с двигател от Шкода.Някой може ли да каже нещо по въпроса

      Коментар


      • #4
        До: Първото бъги

        става и с двигател от заз,костенурка, от всичко става.най-често ползват заз костенурка и шкода

        Коментар


        • #5
          До: Първото бъги

          и аз мисля да си правя бъги, засега издирвам кола-донор.
          според мен подходящи са двигатели 1.3 - 1.6 от vw - поло,голф; opel - кадет, астра, корса и др. коли с предно предаване заради по-компактната форма на двигателя със скоростната кутия и диференциала. двигателя естествено ще задвижва задните колела.
          подходящи са 12" джанти от атв със съответните гуми, но този вариант май е доста скъп

          Коментар


          • #6
            До: Първото бъги

            Аз пък мисля,че най-добрата концепция за донор за бъги е Ауди - двигателя ще е централно разположен и така разпределянето на масите на "возилото" ще са почти идеално балансирани.
            Само вижте големите "батковци" с бъгитата от Дакар и тям подобни ралита - централно разположеният двигател е закон божи.
            А стари 80-тки и 100-тици се намират на много изгодни цени

            Коментар


            • #7
              До: Първото бъги

              знаете ли долу-горе каква е цената на двигателя заедно със скоростната кутия и деферинцияла?

              Коментар


              • #8
                До: Първото бъги

                а помислихте ли за картера нее ли много ниско наи добре става от vw костенурка защото картера не виси или двигател от варбург

                Коментар


                • #9
                  До: Първото бъги

                  Цитат:
                  Мнение на Никола Русев
                  знаете ли долу-горе каква е цената на двигателя заедно със скоростната кутия и деферинцияла?



                  Както ги намериш... Аз преди няколко месеца продадох двигател на Ауди 200 турбо - 2200 кубика, 5 цилиндъра ( е с някой липси,като водна помпа, делко и такива дреболйки ) за 250 лева. Прецених, че е прекалено голям. Скоростната кутия си я оставих и сега си търся по-компактен мотор, но задължително около 150 коня (поне)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Първото бъги

                    направо се земи костенурка тя е на шаси само кастриш пускаш едни тръби за по голама остоичивост и тва е дасе занимаваш с рамки там никоя част няма да влезе от първия път а и шасито е по здраво от костенурка точно за 1 седмица става


                    Моля, обърнете внимание на правописа си! Не се разбира смисъла на това което пишете.
                    Последно редактирано от Yordan Kolev; 17-12-07, 19:27.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Първото бъги

                      не ти трабва толко голем двигател нмого ше стане тешко и няма да е проходимо
                      shyfx e праф или може и от варбург и тои е на шаси

                      Коментар


                      • #12
                        До: Първото бъги

                        колеги защо първо не четете ами давате направо мнения.
                        Последно редактирано от koko11; 17-12-07, 15:56.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Първото бъги

                          Първоначално публикуван от jordan-bg Преглед на мнение
                          и аз мисля да си правя бъги, засега издирвам кола-донор.
                          според мен подходящи са двигатели 1.3 - 1.6 от vw - поло,голф; opel - кадет, астра, корса и др. коли с предно предаване заради по-компактната форма на двигателя със скоростната кутия и диференциала. двигателя естествено ще задвижва задните колела.
                          подходящи са 12" джанти от атв със съответните гуми, но този вариант май е доста скъп
                          Колега, аз имам един изгнил "Ескорт" 1.3 Мотора си работи, само, че само на газ. Има някакъв дефект в карбуратора, но може да се оправи смятам. Ако искаш може да се кооперираме, и да направим едно "орташко" бъги.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Първото бъги

                            добре де а жигулув мотор нестава ли?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Първото бъги

                              Първоначално публикуван от shyfx Преглед на мнение
                              направо се земи костенурка тя е на шаси само кастриш пускаш едни тръби за по голама остоичивост и тва е дасе занимаваш с рамки там никоя част няма да влезе от първия път а и шасито е по здраво от костенурка точно за 1 седмица става






                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X