Драги приятели. Искам да споделя една идея на Венцислав Петров, която не знам защо не ми е хрумвала досега. Идеята е свързана с това че много от траковете които ми изпращате са изместени на някъде поради недостатъците на техниката и технологията която ползваме за записване. Идеята е аз да обединя всички тракове които имам и по този начин да получа една усреднена, перфектно вярна информация за пътищата и съответно да имаме още по точна карта. Ето няколко картинки какво излиза след обединяване на много тракове на екрана:
Както забелязвате веднага се вижда как някои от пътищата са по края на „снопа” и при позициониране на ГПС-а в другата посока е силно вероятно да получим някоя грешка от типа „преизчислявам”.
При този метод има само 2 изисквания за записване на траковете. Едното е да е изключен Lock On Road, а второто да не е “сейвнат” трака с функцията “Save tracklog” на ръчните GPS-си, защото там се изтриват по голямата част от точките и трака става на дълги прави линии. При изключен “Lock On Road” е добре да изключите и автоматичното прекалкулиране на маршрут, ако ползвате маршрутузиране, за да избегнете излишни „прекалкулирания”.
Що се отнася до обяснение кой участък от трака какъв път е (за offroad картата) най добре е да се отреже новото парче трак и да се преименува на примерно 4М, 4м1, 4м2 и т.н.т. Цифрите след 4м са за да ги приеме MapSource защото не може да има 2 трака със едно и също име.
Всички които изпращат тракове отговарящи на горните изисквания ще получават новите версии безплатно!
Изпращайте тракове БЕЗ „LOCK ON ROAD” и без „SAVE” на karta mаjmunkа offroad-bulgaria toсhhka cоm
БЛАГОДАРЯ!
Както забелязвате веднага се вижда как някои от пътищата са по края на „снопа” и при позициониране на ГПС-а в другата посока е силно вероятно да получим някоя грешка от типа „преизчислявам”.
При този метод има само 2 изисквания за записване на траковете. Едното е да е изключен Lock On Road, а второто да не е “сейвнат” трака с функцията “Save tracklog” на ръчните GPS-си, защото там се изтриват по голямата част от точките и трака става на дълги прави линии. При изключен “Lock On Road” е добре да изключите и автоматичното прекалкулиране на маршрут, ако ползвате маршрутузиране, за да избегнете излишни „прекалкулирания”.
Що се отнася до обяснение кой участък от трака какъв път е (за offroad картата) най добре е да се отреже новото парче трак и да се преименува на примерно 4М, 4м1, 4м2 и т.н.т. Цифрите след 4м са за да ги приеме MapSource защото не може да има 2 трака със едно и също име.
Всички които изпращат тракове отговарящи на горните изисквания ще получават новите версии безплатно!
Изпращайте тракове БЕЗ „LOCK ON ROAD” и без „SAVE” на karta mаjmunkа offroad-bulgaria toсhhka cоm
БЛАГОДАРЯ!
Коментар