Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заедно да направим картата още по точна

    Драги приятели. Искам да споделя една идея на Венцислав Петров, която не знам защо не ми е хрумвала досега. Идеята е свързана с това че много от траковете които ми изпращате са изместени на някъде поради недостатъците на техниката и технологията която ползваме за записване. Идеята е аз да обединя всички тракове които имам и по този начин да получа една усреднена, перфектно вярна информация за пътищата и съответно да имаме още по точна карта. Ето няколко картинки какво излиза след обединяване на много тракове на екрана:












    Както забелязвате веднага се вижда как някои от пътищата са по края на „снопа” и при позициониране на ГПС-а в другата посока е силно вероятно да получим някоя грешка от типа „преизчислявам”.

    При този метод има само 2 изисквания за записване на траковете. Едното е да е изключен Lock On Road, а второто да не е “сейвнат” трака с функцията “Save tracklog” на ръчните GPS-си, защото там се изтриват по голямата част от точките и трака става на дълги прави линии. При изключен “Lock On Road” е добре да изключите и автоматичното прекалкулиране на маршрут, ако ползвате маршрутузиране, за да избегнете излишни „прекалкулирания”.

    Що се отнася до обяснение кой участък от трака какъв път е (за offroad картата) най добре е да се отреже новото парче трак и да се преименува на примерно 4М, 4м1, 4м2 и т.н.т. Цифрите след 4м са за да ги приеме MapSource защото не може да има 2 трака със едно и също име.

    Всички които изпращат тракове отговарящи на горните изисквания ще получават новите версии безплатно!

    Изпращайте тракове БЕЗ „LOCK ON ROAD” и без „SAVE” на karta mаjmunkа offroad-bulgaria toсhhka cоm

    БЛАГОДАРЯ!
    Последно редактирано от OFRM_Team; 23-06-15, 15:58.

  • #2
    До: Заедно да направим картата още по точна

    Имаш ли някакви изисквания от къде да са траковете или ще преначертаеш цялата карта из основи?

    Коментар


    • #3
      До: Заедно да направим картата още по точна

      Не, но най ценни са тракове до по затънтените места в България.

      Коментар


      • #4
        До: Заедно да направим картата още по точна

        Също и тракове по улиците на градове биха били от голяма полза.

        Коментар


        • #5
          До: Заедно да направим картата още по точна

          Събине здравей, в тази връзка да те попитам има ли смисъл да пускам записани тракове от nuvi 7... , защото в този апарат нама опция за изключване на "lock on road" - т.е. винаги е в този режим, просто е предназначен предимно за автомобилна навигация, а записа на тракове става автоматично! ?
          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

          Коментар


          • #6
            До: Заедно да направим картата още по точна

            Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
            Събине здравей, в тази връзка да те попитам има ли смисъл да пускам записани тракове от nuvi 7... , защото в този апарат нама опция за изключване на "lock on road" - т.е. винаги е в този режим, просто е предназначен предимно за автомобилна навигация, а записа на тракове става автоматично! ?
            В никакъв случай, защото тракове с Lock On Road ще затвърдяват старият път като уж супер верен, а реално може да не е така.

            Коментар


            • #7
              До: Заедно да направим картата още по точна

              Искам да се включа с тракове от софийските улици. Трябва ли да е разделен трака по улици, или примерно да направя един лог от целодневно каране и да ти го изпратя така?
              Ако искаш изпрати ми на мейла инструкций как точно да бъде генериран лога и го почвам

              kiril_miloshev при яхуу точка ком

              Коментар


              • #8
                До: Заедно да направим картата още по точна

                Първоначално публикуван от kiromn Преглед на мнение
                Искам да се включа с тракове от софийските улици. Трябва ли да е разделен трака по улици, или примерно да направя един лог от целодневно каране и да ти го изпратя така?
                Ако искаш изпрати ми на мейла инструкций как точно да бъде генериран лога и го почвам

                kiril_miloshev при яхуу точка ком
                Колега, просто прочети внимателно първия пост на Събин в темата. В него се съдържа цялата инструкция какво точно да направиш. От голямо значение е и какъв ГПС позваш.
                Другия начин е просто днес да запишеш един трак на някоя улица, като поне го минеш 2 пъти - в права и обратна посока, ако може и по няколко пъти. Махаш паразитните точки(получени при стоене на МПС+ГПС на едно място или др.), даваш му някакво име(ако не е нов офроудовски трак, където се дава направо 4m, B-, Am и т.н.), даваш някои пояснения в мейла, към който прикачваш файла или файловете(с разширение gdb или gpx, сейфани чрез програмата мапсорс) и ги пращаш. Ако всичко е ОК или нещо не е наред, вероятно Събин или човек от екипа ще ти върне отговор в обратен мейл. ...Ми, това е!(поне според мен). Не очаквай, че някой ще ти изпраща инструкции по мейла, когато всичко го има във форума.
                Mitsubishi L200 DobbleCab

                KTM XC 450 RW 2009
                KTM 350 SX 2011

                Коментар


                • #9
                  До: Заедно да направим картата още по точна

                  Извинявам се, ако въпроса е глупав, може би нещо не ми е ясно. Как да записваме траковете, ако не със "save tracklog"? Как да запиша повече от един трак на GPS-a, без да прехвърлям на лаптоп, ако не използвам функцията save track?
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    До: Заедно да направим картата още по точна

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Извинявам се, ако въпроса е глупав, може би нещо не ми е ясно. Как да записваме траковете, ако не със "save tracklog"? Как да запиша повече от един трак на GPS-a, без да прехвърлям на лаптоп, ако не използвам функцията save track?
                    GPS-ът си записва така или иначе в Active log, така че няма нужда да използваш въпросната функция, която орязва трака, защото го "натъпква" в лимита от 500 точки.
                    Естествено, Active Log-ът записва докато има свободна памет. После трябва да свалиш данните на РС.

                    Ако обаче си с 60 CSX, той си има една хубава функция в Track -> Setup -> Data card setup. Активираш Log Track to Data Card и GPS-ът започва да ти пише Active log-a И на SD картата в gpx файлове. Те са достъпни като включиш GPS към РС в режим USB mass storage.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Заедно да направим картата още по точна

                      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                      Извинявам се, ако въпроса е глупав, може би нещо не ми е ясно. Как да записваме траковете, ако не със "save tracklog"? Как да запиша повече от един трак на GPS-a, без да прехвърлям на лаптоп, ако не използвам функцията save track?
                      Понеже не знам с какъв ГПС си, споделям какво означава това за моя 60CSx:
                      - функцията Track Log - вдясно от нея на екрана имам 2 възможности - on или off, съответно поставям точката на on;
                      -
                      под този ред на екрана имам прозорец, в който в проценти(сега например ми пише 5%) и пълзящо затъмняване на прозорчето отляво надясно се изобразява до каква степен съм използвал възможността си от запаметяване на всичките си 3000 точки на ГПС-то;
                      -
                      Отдолу, под прозорчето, имам 4 бр. функционални "бутона" - Setup, Clear, Save и TracBack;
                      Указанията на Събин, а именно "...второто да не е “сейвнат” трака с функцията “Save tracklog”", се отнасят именно до използването на тази функция. Простичко - текущия (и отразен в проценти в прозореца) TrackLog ДА НЕ СЕ сейфа с функцията Save, т.к. се губи голяма част от информацията, изразена в загубата на точки от трака.

                      Друго - не се заблуждавайте, че TrackLog-а ви съдържа САМО 1 бр. трак - това не е така. Напр. - в момента в моя 5% (незапаметен с функцията Save) TrackLog се съдържат 5 трака от днес, т.к. днес просто съм имал 5 движения по различно време из София и през одстаналото време съм изключвал ГПС-а.

                      Като се прибера в къщи(или на лаптопа на друго място) - просто свалям ТЕКУЩИЯ
                      TrackLog(незапаметен) в мапсораса и си го записвам там. След което на ГПС-а с функционалния бутон (под "прозореца") Clear изтривам текущия и прехвърлен вече в мапсорса TrackLog и си освобождавам място за следващ запис.

                      По мое налюдение - тези 3000 точки ми стигат за около 400-500 км. смесен (он-роуд и офф-роуд) TrackLog, след което, разбира се, трябва да "изпразня" съдържанието на "прозорчето" в някой комп или друга памет.

                      Дано не съм бил прекалено подробен с горните обяснения, но те са изцяло мое наблюдение, което означава, че може и нещо по-добро като решение да съществува, пък аз да не го знам..., но нали затова пишем тук.
                      Mitsubishi L200 DobbleCab

                      KTM XC 450 RW 2009
                      KTM 350 SX 2011

                      Коментар


                      • #12
                        До: Заедно да направим картата още по точна

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        GPS-ът си записва така или иначе в Active log, така че няма нужда да използваш въпросната функция, която орязва трака, защото го "натъпква" в лимита от 500 точки.
                        Естествено, Active Log-ът записва докато има свободна памет. После трябва да свалиш данните на РС.

                        Ако обаче си с 60 CSX, той си има една хубава функция в Track -> Setup -> Data card setup. Активираш Log Track to Data Card и GPS-ът започва да ти пише Active log-a И на SD картата в gpx файлове. Те са достъпни като включиш GPS към РС в режим USB mass storage.
                        ...Докато го напиша моето съчинение, то Виктор вече обяснил всичко още по-просто!
                        Mitsubishi L200 DobbleCab

                        KTM XC 450 RW 2009
                        KTM 350 SX 2011

                        Коментар


                        • #13
                          До: Заедно да направим картата още по точна

                          Благодаря за разяснението, основното което исках да попитам е: улица по улица ли трябва да свалям на отделни логове или мога целия ми дневен маршрут да изпратя като един лог. (след като махна частите където мпс-то е спряло)?
                          Legend HCX ползвам

                          Коментар


                          • #14
                            До: Заедно да направим картата още по точна

                            Първоначално публикуван от kiromn Преглед на мнение
                            Благодаря за разяснението, основното което исках да попитам е: улица по улица ли трябва да свалям на отделни логове или мога целия ми дневен маршрут да изпратя като един лог. (след като махна частите където мпс-то е спряло)?
                            Legend HCX ползвам

                            НЕ, Нищо не махай, целият трак за деня ми изпращате без да го пипате, аз го добавям в базата и готово.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Заедно да направим картата още по точна

                              Здравейте, пробвах да изпратя няколко трака на посочения мейл, но ми се връща. Друг адрес ли да използвам?
                              Светът на Владо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X