Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Емо, аз пробвах по друг начин, докато Стефан не ми отвори очите.
    Прави се така:
    Вдига се джипа по средата, така, че да се вдигнат и двете колела над коловозите. Буташ настрани джипа-да падне от джека, и при приземяването си гумите са извън коловоза. Пробвах го само веднъж, на не много дълбок коловоз, и сработи.

    Никога не е лошо да имаш и колан с тресчотка в джипа де.
    Това го знам,Коле!
    ...Самоче нали ме виждаш на снимките,колко съм як! ...Та при мен си трябва тресчотка!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #62
      От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

      То не се иска сила бе. Джипа е толкова нестабилен като е вдигнат с мост във въздуха, че и дете ще може да го лашне настрани.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #63
        От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        То не се иска сила бе. Джипа е толкова нестабилен като е вдигнат с мост във въздуха, че и дете ще може да го лашне настрани.
        ...Е всичко разваляш! ...Знам бе Коле,ама в тази ситуация,така съм направил! ...Здраве да е!
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #64
          От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          Незнам за тези компекти за изтегляне,но да Ви покажа,аз как се спасих на няколко пъти вече!
          ...Не казвам,че е правилно,но само така успях да се спася от засядането в дълбоки коловози и тактика работи безгрешно,макар и с известен риск от изкривяване на джека! ....Все пак е идея при кризистна ситуация!
          Като е по-удачно тресчотката да е далеч от джипката,даже бих казал,на другият край,въпреки че аз не съм направил така!
          Щом си излязъл и си продължил ..... поздравления.
          Важното е да се измъкнеш невредим......крика ще издържи .

          Коментар


          • #65
            От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Емо, аз пробвах по друг начин, докато Стефан не ми отвори очите.
            Прави се така:
            Вдига се джипа по средата, така, че да се вдигнат и двете колела над коловозите. Буташ настрани джипа-да падне от джека, и при приземяването си гумите са извън коловоза. Пробвах го само веднъж, на не много дълбок коловоз, и сработи.

            Никога не е лошо да имаш и колан с тресчотка в джипа де.
            Това с колана не е лош вариант (стига да има къде да го вържеш), даже и да е без тресчотка. Че джипът, като го вдигаш в средата, става много нестабилен и понякога пада настрани преждевременно или не в правилната посока.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #66
              От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Това с колана не е лош вариант (стига да има къде да го вържеш), даже и да е без тресчотка. Че джипът, като го вдигаш в средата, става много нестабилен и понякога пада настрани преждевременно или не в правилната посока.
              Точно такава беше ситуацията....но от снимките не се вижда! ...Наклона е към дерето и затова и тресчотката е близо до джипката,за да мога да компенсирам наклона....А накрая го бутнах,както каза Колето,но не исках да влизам в подробности!
              ...Отделно джипката ми имаше големи ходове,което ме принуди да я вдигам наистина много и без колана нямаше как да стане,понеже крика започваше да се гъне,а както виждате и отдолу беше страшна кал.....абе само романтики!
              А колана е 15 метров и ми беше предостатъчен за мой късмет,закъсах в гората и то от келешлък,но поне се оправих сам и се прибрах невредим!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #67
                От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                Наскоро попаднах в сходна като Емо ситуация. Само че действахме по друг начин, след вдигането нахвърлихме камъни под гумите и си излезе без проблем.За съжаление бяхме само двама/с колегата Янко/ и нямаше кой да снима.
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • #68
                  От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                  Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                  Наскоро попаднах в сходна като Емо ситуация. Само че действахме по друг начин, след вдигането нахвърлихме камъни под гумите и си излезе без проблем.За съжаление бяхме само двама/с колегата Янко/ и нямаше кой да снима.
                  Това е добър вариант,но при мен нямаше камъни! ....Иначе е в пъти по-лесен вариант и го препоръчвам,ако има възможност!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                    Както някой каза освен за вдигане може да се ползва и за дърпане, в това клипче се вижда добре:



                    Ако се върже с полиспаст ще се намали усилието, а има ли вариант да се върже така че да се удължи хода на дърпането, в смисъл при един метър крик джипа да мине 1,5-2м.?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      Има ли вариант да се върже така че да се удължи хода на дърпането, в смисъл при един метър крик джипа да мине 1,5-2м.?
                      Има, но тогава усилието ще е по-голямо.
                      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                      Walter Rohrl
                      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                        Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                        Има, но тогава усилието ще е по-голямо.
                        И как?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                          Полиспаста на джека, единия край на въжето/колана на дърво или неподвижен предмет, другия на джипа. За метър джек джипа минава два метра, но необходимото усилие е двойно.
                          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                          Walter Rohrl
                          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                            Полиспаста на джека, единия край на въжето/колана на дърво или неподвижен предмет, другия на джипа. За метър джек джипа минава два метра, но необходимото усилие е двойно.
                            Хммм...
                            Сигурен ли си?
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #74
                              От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                              Аз съм ползвал джека така неведнъж. Това е универсален инструмент и много полезен. Не съм фен на лебедките. На парахода няма да сложа. Да караш на лебедка е все едно да оправяш жена си с вибратор.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                                Е как точно става номера не разбрах.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X