Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

    Дава сигнализация за авариен режим и намалява мощността му...
    От време на време само.....
    От софтуера на двигателя ли се оправя.......
    [I][SIZE=1]...системен администратор-винаги има начин...:)[/SIZE][/I]

  • #2
    До: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

    Първоначално публикуван от rpkn Преглед на мнение
    Дава сигнализация за авариен режим и намалява мощността му...
    От време на време само.....
    От софтуера на двигателя ли се оправя.......
    Имам същия проблем със същата кола!! Вече 40-50 хил. км.! Аз го гася, изчаквам 20-30 сек. паля и всичко се оправя!! И така до следващия път! Могат да минат и 100 км. и 2 хил. км. до следващия път! При диагностика нищо не дава!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      До: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Имам същия проблем със същата кола!! Вече 40-50 хил. км.! Аз го гася, изчаквам 20-30 сек. паля и всичко се оправя!! И така до следващия път! Могат да минат и 100 км. и 2 хил. км. до следващия път! При диагностика нищо не дава!

      ....Казаха ми, че има нов софтуер за тези машини и чрез него това се гасяло/оправяло/, но не всички сервизи разполагат и с него и с квалифицирани кадри от този род....
      [I][SIZE=1]...системен администратор-винаги има начин...:)[/SIZE][/I]

      Коментар


      • #4
        До: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

        Не е от софтуер. Обикновено проблемът се появява като се зацапа и започне да заяжда механизмът който управлява лопатките на променливата геометрия на турбото. На диагностиката, обикновено като грешка показва проблем с клапан N75. Във форумите за Фолксваген и Ауди има информация за отстраняването на проблема.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          До: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Не е от софтуер. Обикновено проблемът се появява като се зацапа и започне да заяжда механизмът който управлява лопатките на променливата геометрия на турбото. На диагностиката, обикновено като грешка показва проблем с клапан N75. Във форумите за Фолксваген и Ауди има информация за отстраняването на проблема.
          Забравих да упомена нещо: чисто ново турбо, сменено преди няма и месец и същата работа.....
          [I][SIZE=1]...системен администратор-винаги има начин...:)[/SIZE][/I]

          Коментар


          • #6
            До: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

            ние имаме същия проблем но колата е бензинова.а друго искам да питамза дизелов шаран същия модел:не иска да включва скоростите.по точно имаме само първа и втора и до там...дали е сериозен проблем или нещо е замръзнало.ако някои знае нещо моля да сподели

            Коментар


            • #7
              До: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

              Първоначално публикуван от geriroshkova Преглед на мнение
              ние имаме същия проблем но колата е бензинова.а друго искам да питамза дизелов шаран същия модел:не иска да включва скоростите.по точно имаме само първа и втора и до там...дали е сериозен проблем или нещо е замръзнало.ако някои знае нещо моля да сподели
              здравеите и аз от скоро карам шаран тди още го купих и се прибирам за моят град и на влизане на пьрвото крьстовище - сьщия проблем включи на пета -свободна и до там подивях звьннах на продавача да не би да не е гледал маслото в кутията -тои се закле че всичко е ок дори ми сьдеиства като звьня на маистора си и ми обяснява по телефона от кое може да е проблема --в последствие се оказа прав--- но по телефона не можа повече да направи нищо . Дрьпнахме колата и на другия ден от мнението на три (специалиста) до които се консултирах стана ясно че предстои сваляне на кутия на току што купената кола По голяма случаиност една моя позната сьштият ден като и се оплаках ми даде адреса на четвьрти маистор като го похвали че си разбирал от работата ----инеме изльга---този беше бог -ЦЕЛИЯТ ПРОБЛЕМ СЕ ОКАЗА ОТ ЕДНО МАЛКО ИГЛЕННО ЛАГЕРЧЕ В МЕХАНИЗМА ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ КОИТО Е ОТГОРЕ НА СК.КУТИЯ ДЬРЖАТ ГО 4 БОЛТА И СЕ СВАЛЯ БЕЗ ДА СЕ СВАЛЯ КУТИЯТА А ОТ ГОРЕ ПРЕЗ ДВИГАТЕЛЯ ПОД АКУМУЛАТОРА ЗА 2 ЧАСА БЯХ ГОТОВ тези кутии били фордови и там често давали дефект това лагерче беше изгнило явно от пароструика като са я мили е влизало вода ДАНО СЬМ ВИ ОТ ПОЛЗА И СЕ ПАЗЕТЕ ОТ ПИШМАН МАИСТОРИ ЧЕ Е ПЬЛНО С ТАКИВА СПОСОБНИ СТЕГНАТА КОЛА С МАЛЬК ПРОБЛЕМ ДА И РАЗКАЖАТ ИГРАТА-ДА Я ОКИПАЗЯТ

              Коментар


              • #8
                От: До: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

                Здравейте,проблема ми е че колата не загрява и не подържа температура а смених термостата.

                Коментар


                • #9
                  От: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

                  Това е TDI, ще загрее нЕкъде към месец Май. Тези са си така. За да загрява му трябва натоварване на мотора–демек да му се дава газ. На празен ход хептен трудно загрява, а в сегашните студове е невъзможно. Особено ако му пуснеш парното вътре, то взима малкото излишна топлина която отделя мотора. Тази особеност на тези мотори е известна откакто съществуват и затова в някои от тези коли има заводски монтирани подгревни свещи в охладителната система, които да загряват директно антифриза. Те се слагат на влизащия в радиатора за парното тръбопровод(или при изхода му от цилиндровата глава). На тези автомобили и алтернатора е по-мощен обикновенно 120А, за да може да захрани свещите. Има ефект, подобрява парното в известна степен, но не може да реши проблема и да поддържа работната температура. Затова в много такива автомобили се монтират разни допълнителни отоплители на антифриза, работещи на дизелово гориво. Викат им "водни печки". Имат си таймери, дистанционни и други глезотии, та могат да осигурят доста по-добър комфорт откъм отопление през зимните месеци. Освен това са полезни и за мотора. Скъпи са когато са нови но се намират и втора употреба на сносни цени(дори тук във Форума има няколко оферти за по около 400лв).
                  Все пак на първо четене, можеш да си провериш дали имаш подгревни свещи в антифриза и дали работят. Може да са изгорели, а може и управлението им да не сработва. Ако тези неща са наред, или се примиряваш или си търсиш печка.
                  При мен едната кола е със свещи в антифриза(от Германия), а другата е италианка и няма. Разлика има и се колебая за допълнителна печка на "италианката". Карам предимно германската, и за да ми е топло давам повечко газ.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Затова в много такива автомобили се монтират разни допълнителни отоплители на антифриза, работещи на дизелово гориво. Викат им "водни печки". Имат си таймери, дистанционни и други глезотии, та могат да осигурят доста по-добър комфорт откъм отопление през зимните месеци.
                    Съгласен съм с всичко написано от Цецо и един съвет: Ако печката е монтирана фабрично и "случайно" не са ти дали дистанционно, вероятността да разбереш, че я има, е да уцелиш случайно едно копче на таблото с невзрачно означение (поне при мен е така) или да видиш табелка на моторния кош (ако я има). Другото е сериозно взиране или четене.
                    При мене (Touran) загряване без печка се постига с каране на тип-троник, за да държи над 2300-2500 оборота, но за студен двигател си е кофти работа. Веднъж спусках от Боровец (без печка) и се стоплих на Щъркелово гнездо. Ако не подгряват седалките, си кочан...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #11
                      От: Vw Sharan 1,9 TDI 110 к.с.

                      На шарана печката е фабрична и няма дистанционно,включва се автоматично под 3 градуса,на моя изгоря свеща в най големия студ и след 1 час обикаляне градско стрелката на температурата не мръдна
                      Seat Alhambra TDI
                      Kawasaki KVF650
                      Honda CRF250X
                      Suzuki Vitara

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X