Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

    здравейте на всички от форума!
    от няколко седмици чета усърдно, но днес реших и да попитам
    та решил съм да сменям моя Cherokee 2.5TD (98ми набор) и мисля да си взема нещо ново, но мога да отделя само към 50-55 000 лева (което автоматично изключва новото чероки (не либерти/компас и др.п.) а и командъра - страшен фен съм на марката но просто нямам 100 000 за нов JEEP )
    колебая се между следните няколко "джипки" (направо да си го кажа паркетници - а доскоро толкова ги мразих и им се смеех, а сега и аз до тях опрях...):

    - Chevrolet Captiva - 2.0 дизел, ръчни скорости (само веднъж съм карал автоматик и ми беше кофти си спомням ) - основното предимство е цената (с данъчния кредит), но пък приятели ме разубеждават (а други ме убеждават) понеже била сглобявана в корея(русия?);

    - Nissan Quasqai - пак 2.0. дизел, пак с ръчка. хареса ми на външен вид (особено таблото), но пък нямаха в момента тестов автомобил да го пробвам... не ми хареса че е доста по-тесен/малък от каптивата

    - VW Tiguan - излиза февруари някъде и пак е в този ценови клас. никакви впечатления нямам, само че и той ще е мъничък ми се струва...

    ами това са 3те алтернативи върху които се колебая (ако някой се сети за нещо, което съм пропуснал, моля да ме допълни ). основно ще си ползвам колата в софийските задръствания (няма как, налага се да се работи ), за пътуване сф-русе (сравнително редовно) и (по-скоро по изключение) на неравен/черен път. исками се да е нещо здраво (карам малко "невнимателно" да се изразя по-меко ), дизелово с ръчни скорости и големичко (по-комфорно вози, пък и някак си свикнах с джипа - хич няма да споменавам колко ми е кофти, че ще го продавам ).

    та това е постановката. ще съм благодарен за всчко мнение по темата

  • #2
    До: какво да избера между...

    Каптивата да я сглобяват в Русия?!! Не знам, не знам!! Ако не се лъжа то те с Опел Антара са близначета!!
    Засега за каптивата има доста добри мнения!!
    А Хюндай Тусон не влиза ли в цената?
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      До: какво да избера между...

      аз бях твърдо убеден, че каптивата се сглобява в корея (така ме увериха и от няколко от дилърите), но преди 2-3 дни един приятел ме бъзна, че ги сглобявали в русия - в заводите на форд.... изглеждаше много убедителен, но така или иначе няма как да проверя, така че го приемам като поредния "слух"... иначе и аз попаднах на доста положителни мнения за каптива (особено ДЕДО БОРЕ от форумите на dir.bg), но пък за нисана нищо не открих... за тигуана пък няма и как да има мнения (освен ревюта)...

      забравих да спомена за антарата - гледах я заедно с каптивата - като характеристики за 1 към 1, само дето антарата няма възможност за дан.кредит и е по-малка ("по-спортна" според дилъра) от каптивата (а и да си призная не съм кой-знае колко очарован от опел като марка - имал съм 2). така че опела отпадна още на първо гледане (даже не го покарах)
      за хюндай не можах да проверя - докато стигна до там вече беше затворено... мисля, обаче, че влиза в цената - само не знам какво идва със средния клас оборудване и колко местен е.

      П.С. често-често споменавам за дан.кредит, понеже реално погледнато ако се използва колата ти излиза с ок.10 000 по-евтина. не са малко пари - мога да включа някоя и друга екстра за тези пари

      П.П.С. от екстрите, които не идват със средния клас оборудване (към него съм се насочил заради цената) съм решил и да се "поглезя" с едни ксенонови фарове. мисля ще са полезни...

      Коментар


      • #4
        До: какво да избера между...

        Първоначално публикуван от VoiD Преглед на мнение

        за хюндай не можах да проверя - докато стигна до там вече беше затворено... мисля, обаче, че влиза в цената - само не знам какво идва със средния клас оборудване и колко местен е.
        За Тусона мисля, че не се предлага 6+1! Санта фе то да, но отива към 31-32 хил. евро с ДДС! Но е доста по-голям от Каптивата!! Но като гледам, май Каптивата е най подходяща! Не знам за Кия - Спортейджа или Сорентото! Също не са лош вариант!!
        А в заводите на Форд в Русия се сглобява само Фокус!!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          До: какво да избера между...

          За Санта Фе проверявах преди около два месеца 7 местен с някакви глезотийки по него 55000
          И освен дан.кредит и 20% остатъчна стоиност ако е на лизинг.
          Туксон имах 55000 беше с всички екстри и никак нее малък като кола продадох го на един приятел и засега 120000 няма проблеми ,масла филтри и нафта

          Коментар


          • #6
            До: какво да избера между...

            страната на произход /сглобяване/ не може да се скрие - най-малкото на повечето детайли под капака ще пише...

            ако една кола е сглобена в Корея това си е атестат за качество - единствено японците успяват да постигнат по-високо качество на сглобката...

            моят съвет е да не се хвърляш на чисто нова, а да се огледаш за 2-3 годишна с малък пробег и добро /да не кажа отлично/ състояние... например в официалните вносители периодично се появяват такива екземпляри... Пролетта за малко изпуснах един паркетник на 3г 60,000км в идеално състояние за 40% от цената на ново... Кола на оперативен лизинг, поддържана 100% при дилъра и с нея бяха возили един "C.E.O." /или по нашенски Изпълнителен Директор/
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: какво да избера между...

              сега, поред на номерата :
              - КИА не съм гледал изобщо, понеже един приятел имаше и едвам усля да я продаде (не се сещам какъв точно модел беше, но мисля че беше соренто ). та той изобщо не беше доволен от марката като цяло - чести повреди, много чакане за ремонт/части, кофти возия (пак казвам - аз не съм я пробвал понеже я беше продал вече, само казвам от какво се оплакваше той, а все пак е имал/карал доста повече коли от мен, така че съм склонен да му се доверя за КИА);

              - Туксон - тъкмо снощи четох в едно списание (4Х4 мисля че беше) сравнителни тестове между различни 4х4 коли и в класа на туксона бяха сложили кашкай, рав4 и още една, но не се сещам в момента. та туксона го бяха сложили на последно място (на първо беше кашкая, но със съвсем малко пред рав4), а асвен това ми се струва малко малък, така че по-скоро отивам към СантаФе

              - СантаФе - излиза напред в класацията щом може да се използва дан.кредит (лизанинга не го разглеждам като възможност, понеже въпреки отстъпките все пак си остава твърде скъпа "екстра" поне за мен), а и на външен вид също ми хвана окото , т.е. ще го огледам/тествам по-подробно (сега по празниците съм си запланувал отпуска, така че ще намина още веднъж да огледам всички потенциални кандидати ). който е имал/карал такова да сподели впечатления? особено ме интересува дали са здрави като цяло и в частност ходовата част. освен това как стои въпроса със сервиза (в смисъл чака ли се много за части, ремонт)?

              @ТЕДО
              аз погледнах двигателя на каптивата, но изобщо не се сетих да разгледам дали пише по някои от частите къде е сглобявана колата (то и не се виждаше самия двигател, понеже е закрит с онези "модерните" пластмасови капаци само с дупка за маслото...) все пак след по-старателна проверка установих със сигурност, че шевролет не се сгобяват (и не са се сглобявали изобщо) в русия, а само в корея, така че този "минус" отпада
              а за почти новата кола - баща ми също такива предположения изказва... разработена била, добре поддържана, по-евтина... може да поогледам и за такива варианти, но това ще е най-рано след празниците понеже тогава ще пътувам за русе, а там едва ли ще има такива коли. но пък от друга страна да седна в съвсем новичка кола... чувството е друго някак си...

              Коментар


              • #8
                До: какво да избера между...

                Да ти кажа и аз се двоумях между Каптива, Митсубиши, Нисан, Хюндай /нови/. Спрях се на Каптива, дори я поръчах 2.0 D с ръчни скорости, най-висок клас обурудване с люк, цена 56 000 лв. с ДДС с 12% отстъпка. Чаках един месец, автомобила дойде, взех фактура и тръгнах да плащам, и тогава минах покрай Балкан стар, видях JEEP GRAND CHEROKEE 3.0 D на 2 години. Обадих се на колегата Соти/ninja_1/ и той каза това е JEEP-а. Това е от мен. Успех с избора и късмет.

                Коментар


                • #9
                  До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                  Шевролети се правят в Русия,но не каптива,а нива.Но чак пък в заводите на Форд- ей това вече е прекалено.Така,че твоят "убедителен приятел" да види във форума една тема,която показваше кой кой е в автомобилния бизнес.Според мен от корейските машини единствено Хюндай заслужава внимание/и то сериозно/.Моето мнение е,че каптивите ще станат като рекстъните-преди няколко години прекалено актуални,а сега собствениците им се чудят как да се освободят от тях.Това с колите от дилърите на по 2+ години и мен започна да ме вълнува.Последните ми 2 коли са магазински,но омръзват.Имаше статия,че влюбването трае не повече от 3 години така,че не може една кола да не ти писне преди този срок,все пак е купчина желязо,малко кабели и кофти софтуер.

                  Коментар


                  • #10
                    До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                    Извинявам се за офтопика, ама ника void не е ли използван вече- http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=2965, или се допуска същият, но с разлика в символите
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Извинявам се за офтопика, ама ника void не е ли използван вече- http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=2965, или се допуска същият, но с разлика в символите
                      Колегата Куздов е прав. И на мен ми направи впечатление, че новият колега е със ника на Добри от Бургас. Дано да го смени или някакъв друг символ да добави, иначе ще се оплетем, а може утре да се появи още един kolonal, но с главно К или Венци Петров, но с Ф накрая и...

                      Коментар


                      • #12
                        До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                        Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                        Колегата Куздов е прав. И на мен ми направи впечатление, че новият колега е със ника на Добри от Бургас. Дано да го смени или някакъв друг символ да добави, иначе ще се оплетем, а може утре да се появи още един kolonal, но с главно К или Венци Петров, но с Ф накрая и...
                        Търсим решение.

                        Коментар


                        • #13
                          До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                          @miler
                          за JEEP две мнения не може да има - перфектната кола е според мен, но за съжаление не мога да си я позволя - чисто нова струва 100 000 лева (не с всички екстри) - много го гледах и на автосалона в софия и на изложението в пловдив (заедно с командъра, а и новото чероки, което ще излезе 2008 също не изглежда никак зле), но си оставам само с гледането в пловдив огледах (че ми и хареса ) и DODGE NITRO - вярно, че го водят по нисък клас от гранда, но пък ми допадна като цяло (обаче при цена за нов от 80 000 лева остава доста над възможностите ми )...
                          а можеш ли да споделиш впечатления от твоята каптива? доволен ли си (ако ДА, защо, ако НЕ - пак защо ) аз съм се спрял на абсолютно същия модел...

                          @ivan ivanov
                          леле... за сефте чувам за шеви нива даже го разгледах в нета. нещо не ме грабна да си призная (много лекичък изглежда, а и двигателя ми се струва малко малък).
                          а колкото до каптивите - гледам че вече доста актуални са станали - само тази сутрин на път за офиса видях 3-4, в това число и една патрулка (а може би просто до сега не съм се заглеждал ). а какво е станало с рекстъните? защо сега се чудят как да се отърват от тях? (не съм се интересувал въобще, а и никой не ми обърна внимание на тях когато събирах първоначално мнения за нова кола).
                          а за омръзването - не карам чак токова много, така че няма как да ми омръзне толкова бързо . с черокито сме заедно от около 2.5-3 години и още си ме кефи

                          @kuzdov и следващите
                          съжалявам за ника. не знаех че има подобен (линка, който си дал не ми се отваря). регистрирах се така, понеже и в други форуми използвам същия, но няма проблеми да го сменя - ща се наложи обаче някой от модераторите/админите да ми помогне малко, понеже не намирам опция за смяна на ник .
                          специално се извинявам на Добри от Бургас (когото не познавам) - не умишлено съм регистрирал подобен на твоя ник

                          Коментар


                          • #14
                            До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                            [quote=VoiD;271012]@miler
                            за JEEP две мнения не може да има - перфектната кола е според мен, но за съжаление не мога да си я позволя - чисто нова струва 100 000 лева (не с всички екстри) - много го гледах и на автосалона в софия и на изложението в пловдив (заедно с командъра, а и новото чероки, което ще излезе 2008 също не изглежда никак зле), но си оставам само с гледането в пловдив огледах (че ми и хареса ) и DODGE NITRO - вярно, че го водят по нисък клас от гранда, но пък ми допадна като цяло (обаче при цена за нов от 80 000 лева остава доста над възможностите ми )...
                            а можеш ли да споделиш впечатления от твоята каптива? доволен ли си (ако ДА, защо, ако НЕ - пак защо ) аз съм се спрял на абсолютно същия модел...

                            Не си ме разбрал. Отказах се от Каптивата и взех GRAND-а, не е нов, на 2 г.

                            Коментар


                            • #15
                              До: какво да избера между Chevrolet Captiva, Nissan Quasqai, VW Tiguan

                              Ето и мойе 50ст. от гореизброените единствено бих се замислил за Нисана, за никоя от другите не бих си и помислил!
                              Това си е лично мое мнение, чисто емоциолнално и не подкрепено с факти

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X