Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е мястото на Патрол-ите...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

    ... щом може да кара без някой друго зъбно колело кутията - да не я мисля... Тия ламаринки ми се видяха съвсем мекички - някоя пластина натискаща или нещо такова ще е...... За сега няма да си отварям толкова работа, защото не знам кой може да цепне такава кутия и да я сглоби после без да и останат половината чаркулаци навън...... Ако чуя за в бъдеще някакъв шум или някакви други признаци - тогава ще я мисля.....

    Plamen_varna: щях да се обаждам днес за снимките, но не остана време.... ама искам и малко да досаждам няколко въпроса за Патрола, така че ще звънна тия дни ако е удобно.....

    а стария собственик сте го установили значи кой е....
    Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 19-12-07, 01:15. Причина: едит

    Коментар


    • #32
      До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

      имаш пълно съдействие все пак нали сме от "патрултаун"
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #33
        До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

        Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
        ...Сигурен съм че излишни части няма в скоростната кутия.... Но и цепенето и на този етап хич не ми се нрави........
        Не искам да съм лош пророк , но нищо чудно скоро да пуснеш тема ,,търся скоростна кутия".
        Обаждай се ако имаш някакви въпроси.
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #34
          До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
          Не искам да съм лош пророк , но нищо чудно скоро да пуснеш тема ,,търся скоростна кутия".
          Обаждай се ако имаш някакви въпроси.

          ами аз имам и друга, по-оптимистична теория. Поне на този етап съм спокоен.... и ще стискам палци да излезе както си го мисля.... Пък ако не - ще търсим скоростна кутия.... За сега скоростите се превключват тихо и меко и няма никакъв шум отдоле.....


          Днес да се похваля и се пробвах на първия си офроуд... за щастие все още съм жив и здрав...

          На връщане от Каварна реших да миня да видя моите клиенти с джипките от Кантарджиево... Те естествено не работят по това време и беше заключен портала... До тях имаше едно пътче към селото стръмно и снежно - викам си - коскоджамити Патрол, едно пътче няма му се опре.... Тръгнах по пътчето нагоре, включих двойното и се изкатерих в едни коловози от сняг и кал с лекота.. После тръгнах към селото по един път, както ми се видя - нормален черен път, затрупан от снег... Ама той бил нормален черен път много години преди да се пробвам аз днес... А днес беше зпушен всамия си край, където мястото беше точно колкото да се навре Патрола. От дясно канавка - долу-горе я смятах като за 4 преобръщания... От ляво - ограда, ама на равнището на очите ми. Напред - пътя свършва отвесно от друг път, може да се слеже пеш, но трудно в тоя сняг..... Остава само назад, ама не виждам нищо..... Мислих, мислих и реших да отворя двете врати отзад, да пусна седалките за да виждам.... Тръгнах полека назад - Патрола взе да се хлъзга към дерето.... Може да се каже че ми се омотаха червата някъде далеч в корема.... Въпреки всичко продължих внимателно назад..... Добре че имаше един възрастен човек да отвори една портичка към един двор малко по надолу, че след пет препотявания успях да направя маневра без да се свлека в дерето... На връщане имаше едно място дето джипката се наклони толкоз към дерето, колкото никой автомобил не може да се наклони.... Естествено изтръпнах, защото отдолу е хлъзгаво, кал и сняг, а аз съм с кални гуми..... Това място нямаше да се преобърна повече от 2 пъти по груби изчисления..... Чак после като минах се сетих че можеше да си сложа и колана.... Поне да остане някой здрава ръка ако се преобърна..... Умрях от страх де.... Ама после е голям кеф.... Осъзнавам че постъпката е изключително глупава, дето се наврях там без да знам терена и мястото..... и то сам.... Но си имам обичка вече за някои работи..... Жалко че не се снимах каква съм жалка картинка на края на пътя.... Ама пък ако види жена ми какво и правя с джипа... По добре да е с мен като правя такива опити, та да не ме кълне само после, ми да се страхуваме заедно.... Всъщност съм твърдо убеден, че няма да се занимавам с каране извън пътя....

          Коментар


          • #35
            До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

            Точно така се започва Я да видим това пътче, я да видим онова. После май имам нужда от лебедка
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #36
              До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

              а след като има лебедка....това
              Прикачени файлове
              898658335

              Коментар


              • #37
                До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                Първоначално публикуван от mitko y260 Преглед на мнение
                а след като има лебедка....това

                Или това ...

                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                  Не плашете човеко ,бе !
                  Чакаме и репортажи в скоро време
                  ПС Чава , къде си ме снимал?
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #39
                    До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    ПС Чава , къде си ме снимал?
                    по-скоро "Кога си го пребоядисал?"
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                      да им имам хигиенните навици на тия добитъци.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #41
                        До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                        Днес смених маслото на двигателя... Около 7 литра.... маслен, и горивен филтър по 19 лева парчето...... Въздушен филтър не успях да намеря, ще търся след празниците....... Сложих масло Мобил 10В40.... Защо, след като прочетох лоши отзиви за него и стария собственик упорито ми препоръча Тексако? Ами защото 2 години слагам от същото на Мерседеса и както споменах някъде по темите - Мерседеса е в перфектно състояние двигателя след 100 000 км почти минати само с такова масло..... Консултирах се и с момчетата при които сменям масло от години - казаха - важното е да е по-тъничко заради турбото.... Инак по тяхната книга го дават пълна синтетика... Но си спомних и съветите на Пламен тук във форума, че трябва да е поне 15в40.... Преди това четох и инструкцията на производителя, която казва че в температурен дипазон +30 град. -20 град може да се ползва 10В40...... Та така..... С новото масло показанието ми е малко под 4 на уреда за налягане, лампата гасне веднага, двигателят утихна и взе да мърка, сега се чува само свистенето на някакъв лагер.... Или е динамо или водна помпа - ще си каже скоро като сменя него ремък..... Сложих и някаква добавка на Лики Моли за дизелово гориво за да прочистя горивната система и веднага смених горивния филтър......
                        Някой ако ще си купува 6 или 8 цилиндров мотор да знае че боли при смяна на масло.....

                        Коментар


                        • #42
                          До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                          Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                          .... Някой ако ще си купува 6 или 8 цилиндров мотор да знае че боли при смяна на масло.....
                          Маслото за двигателя не е чак толкова страшно, да не кажа хич. Количеството масло на патрулския шестак е толкова, колкото и на 4-цилиндровия 2.5 дизел на Паджеро.

                          Но май виждам, че не си стигнал до смяна на маслата в мостовете (към 6 л. само в предния) и скоростната кутия (над 4 л) ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                            ааа, смених на скоростната кутия..... Останаха само на мостовете и на раздатката..... На предния мост ще боли явно пак.... Мисля на жена ми вместо подарък за коледа и нова година да и сменя маслата на мостовете... Хем скъп подарък... хем върши работа....

                            ПП
                            Малко ме притесни след като наляхме хубавия бистър мобил, че на щеката пак беше черничкко маслото.... Явно не са бързали със смените досегашните собственици и има много отлагания, или не са могли да изпомпат всичкото старомасло момците... Ама с помпичка го смучат... по-вероятно да е първото.....

                            Коментар


                            • #44
                              До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                              привет от един новобранец в този саит.Аз имам патрул дълга база от година и половина наложи се като любител на тази машина както предполагам и мн. от вас похарчих доста парички до като го приведа в безпроблемно състояние то не беше съединител, разпръсквачи,турбина която присаждах от НАВАРА ,гарнитура на глава,подгряващи свещи,лагери основни и биелни и други по дребни нещица. Сега вече всичко е ОК или поне така си мисля.Парадокса е че реших да го сменям,и се убедих че доста хора не могат да оценят предимството на обслужената машина и 13 000лв.за такъв GR 95г. им се виждат огромна сума. Сега сам в дилема продавам го или не кажете вие като ценители на GR дебела ли е цената Между другото ремонтите сам съм си ги извършвал и мога да кажа че сам станал спец от части мога да бъда полезен и на някои от вас или пък каде могат да се намерят части втора ръка за патрул в ВАРНА. Лека от мен и помнете МАШИНАТА НЕВЕЖЕСТВО НЕ ТЪРПИ
                              Човек се учи с много практика:D

                              Коментар


                              • #45
                                До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                                моя е по стар и с проблем но за под 14 не бих го дал всекиден го карам 1993 дълга база 2.8 нема клима

                                жената го мрази ) а аз секи ден ходя на работа с него в центъра на София )

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X