Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е мястото на Патрол-ите...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

    Красавец. Честито, и много да те слушка и да папка малко

    Коментар


    • #17
      До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

      Честит да ти е!
      Незабравяй да обърнеш шнорхела в обратна посока, поне що се отнася до гората.
      LZ1VMH

      Коментар


      • #18
        До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

        Абе и моята жена иска да ми вземе Патролчето.Чудна работа, тези жени взеха да се объркват нещо.
        Айде да ти е честито и от мене,

        Коментар


        • #19
          До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

          Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
          Честито и от мен!Днес те видях на светофара на "Пикадили-център"-правиш впечатление.
          Бях точно срещу теб, може би и ти си видял черния Патрул стоящ отсреща
          Сигурно съм те видял, аз сега се заглеждам по всички Патроли които виждам.... Видях по същото време и нагоре към ХЕИ имаше един дълга база GR, тунингован като за състезание с брони и лебедки и т.н..... мноого добре направен....

          Колкото до жените - има някаква мода явно такава - всеки втори джип/сув го шофира жена... Няма лошо, да си го кара из града, аз си имам едно голфче за всеки ден..... Съботата и Неделята ще го взимам за гори и планини... Ако има ентусиасти за леки разходки може да заформим нещо... Ама леки, че нямам експириънс и колата не я чувствам още....

          Коментар


          • #20
            До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

            Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
            Ми явно във Варна.....
            Обзаведохме се с Нисан Патрол GR 1994, 2.8 климатик, шнорхел, някаква доработка на охлаждането с ел.вентилатори и гуми като на трактор Беларус (предполагам са за кал).
            Първи впечатления....: Голям, ръбат, шумен и люлее като параход..... Второ впечатление - чудесна машина.... На асфалта с тия гуми се чува като валяк...ако слуша, по-натам ще има и гуми..... До края на седмицата ще има и снимки, но аз нали съм фотограф-човек, трябва се представя с нещо по специално.... Джипът официално е на жена ми, казах и че не е тоя тип джип, който обикновено една жена би искала да шофира, но тя държеше на този. Сега го гледа с широко отворени очи и казва че прилича на тир без прицеп... Но е бойна жена и ще се научи.... Утре като го поразгледам ще подосаждам с малко въпроси. Лека вечер на всички!

            А, щях да забравя - пали от четвърт оборот....
            Честито колега-голям красавец-безаварийно каране

            Коментар


            • #21
              До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

              Благодаря на всички за пожеланията, да ви се връща многократно...

              Да започна и с въпросите, мисля че няма нужда да отварям нова тема за да запитам: защо се сменят толкова твърдо скоростите? Втора влиза най-трудно, но и другите не влизат така мекичко както до сега съм свикнал на другите си автомобили. Дали е проблем на съединителя ( не ми се вярва) или на лостовата система (нямам идея какво представлява) или е сложено кофти масло на кутията.... Предишният собственик каза,че скоро е сменял всички масла и филтри включително на скоростна и раздатъчна кутия, та се чудя дали все пак да не се застраховам като ги сменя отново. Всъщност двигателното задължително ще го сменя тези дни, а за трансмисионното ще се почудя още малко и ще чуя малко съвети, защото не се съмнявам в коректността на стария собственик, а се оказа че и за сервиза където е обслужвана колата има само добри отзиви....


              И още един въпрос, при неравности, като се заклати наляво надясно джипа, се чува едно почукване, сякаш нещо виси свободно и се удря някъде... Преглеждах бегло отдолу но не се вижда..... Тия дни ще я заведа на канал да погледна, но някой ако се сеща нещо...


              И последен въпрос за сега - всички ли GR-и имат отопление отделно за задните седалки...?

              Коментар


              • #22
                До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                За скоростите проблемът е вероятно в масло за смяна или неподходящо такова... или по-голям... няма никакви лостови системи там... Ако са синхронизатори обичайно е да има проблеми с хъркане предимно на трета а не на втора...

                Почукването при разклащане на купето най-вероятно са тампони на купето... типичен проблем на тези Нисани...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                  Хм, там е работата че скоростите не хъркат. Просто втора от време на време не иска да влиза или влиза трудно, и най-вече когато я използвам в низходящ ред, след 3-та... КОгато ускорявам влиза без проблем.... Не помага "напомпване" на съединителя, от което съдя че не е от него. Като първа стъпка ще сменя маслото, а ако след това има проблем, вече ще го мисля..... Ще пусна търсачката да видя дали се е дискутирало какво е правилното масло за скоростната кутия на Патрола...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                    Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                    Хм, там е работата че скоростите не хъркат. Просто втора от време на време не иска да влиза или влиза трудно, и най-вече когато я използвам в низходящ ред, след 3-та... КОгато ускорявам влиза без проблем.... Не помага "напомпване" на съединителя, от което съдя че не е от него. Като първа стъпка ще сменя маслото, а ако след това има проблем, вече ще го мисля..... Ще пусна търсачката да видя дали се е дискутирало какво е правилното масло за скоростната кутия на Патрола...
                    Колега, аз имах абсолютно същия проблем с моето Роки. А също и, че при по-големи натоварвания, втора скорост изключваше - примерно при спускане по по-голям наклон на моторна спирачка. Оказа се, че това е често срещан проблем при Рокитата - развива се гайката на основния вал след 5-тата скорост. Тази гайка държи целия пакет. След като я затегнахме - проблемите изчезнаха. Сега 2-ра скорост влиза и при студен мотор при превклюване от 3 на 2 (преди беше невъзможно).
                    Може да се ориентираш дали имаш подобен проблем и по хода на лоста при подаване на газ и отнемане - при мен при развита гайка - лоста се поклащаше 15 см напред назад. Сега - не повече от 5 см.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                      Малко продължение по темата със скоростната кутия..... Днес отидох при моя мастър, поддържа ми колите от много години и съм доволен. Като отвихме пробката на скоростната кутия от там каква боза изтече, направо гнъс.... На всичко отгоре като го пуснаха в легена - шуптеше също като боза... А стария собственик твърдеше, че всичко е сменено.... Та сложихме масло Мобил с както си пишеше в компютъра спецификации.... Междудругото като отвиха пробката и изпадаха едни ламаринки от дупката.... Мастъра каза че са части от някакъв лагер.... За сега ще стискаме палци да не са важни части... Скоростна кутия на този етап не ми се цепи, дано да няма друг етап.... В момента скоростите се включват като на Мерседес, няма шумове, няма нищо.....
                      Чукането, което се чуваше при поклащане се оказа че е от задните амортисьори, от десния... но така или иначе се сменят по два..... Някой ако знае какви трябва да сложа и не го мързи - да ми напише.. Иначе ще ровя да търся във форума и нета.... В бързината като са ги сменяли навремето, на единия даже прахозащитната капачка не са сложили......
                      И още един проблем открихме - като са слагали шнорхела са изместили компресора на климатика да не опира, но е така сложен, че няма съосие между неговата шайба и другите.... Откачихме ремъка, ще се мъдри на пролет.... Като цяло е в добро състояние машината... Само тия ламаринкли ме притесняват от скоростната и не знам какво да правя.,.....

                      Коментар


                      • #26
                        До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                        Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                        Малко продължение по темата със скоростната кутия..... Днес отидох при моя мастър, поддържа ми колите от много години и съм доволен. Като отвихме пробката на скоростната кутия от там каква боза изтече, направо гнъс.... На всичко отгоре като го пуснаха в легена - шуптеше също като боза... А стария собственик твърдеше, че всичко е сменено.... Та сложихме масло Мобил с както си пишеше в компютъра спецификации.... Между другото като отвиха пробката и изпадаха едни ламаринки от дупката.... Мастъра каза че са части от някакъв лагер.... За сега ще стискаме палци да не са важни части... Скоростна кутия на този етап не ми се цепи, дано да няма друг етап.... В момента скоростите се включват като на Мерседес, няма шумове, няма нищо.....
                        Чукането, което се чуваше при поклащане се оказа че е от задните амортисьори, от десния... но така или иначе се сменят по два..... Някой ако знае какви трябва да сложа и не го мързи - да ми напише.. Иначе ще ровя да търся във форума и нета.... В бързината като са ги сменяли навремето, на единия даже прахозащитната капачка не са сложили......
                        .... Като цяло е в добро състояние машината... Само тия ламаринкли ме притесняват от скоростната и не знам какво да правя.,.....
                        Предоверяването на предишни собственици може да струва скъпо. Включително и в случаи, когато са казали истината (защо - виж темата за стягането на моя Патрул).
                        Затова, най-добре да се сменят абсолютно всички масла, в т.ч. и в диференциалите. По-добре да направиш излишен разход за 100 или 200 лв, отколкото да си спестиш тия пари и след това да дадеш в пъти повече за ремонти, които е можело да се избегнат ...

                        Да не те мързи, ами вземи и поразгледай това ръководство за Патрул (на руски е). Там си пише включително и това, какви трябва да са амортисьорите.

                        Нямам никакви претенции да разбирам от скоростни кутии, но не мисля, че в тях има излишни ламаринки, без които да си карат дълго и безпроблемно. Ако са "части от някакъв лагер", то значи, че имаш в скоростната кутия лагер, който вероятно не работи, както трябва. На мен това не ми звучи добре ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                          Това ръководство го тегля в момента, мерси много за което... (това че е на руски е +, щото съм си половин казак)
                          Сигурен съм че излишни части няма в скоростната кутия.... Но и цепенето и на този етап хич не ми се нрави.... Ще събирам акъли и ще реша какво да правя... Колкото до смяна на маслата - абсолютно всичко се сменя... И спирачното, и хидравличното дори... Ама по етапно... Че боли глава и макар `жипката да е на жената, може да има семеен конфронтизъм по въпросите за финансирането на реновативната дейност ....
                          Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 18-12-07, 19:26. Причина: edit

                          Коментар


                          • #28
                            До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                            Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                            ... Но и цепенето и на този етап хич не ми се нрави.... Ще събирам акъли и ще реша какво да правя...
                            Въпросът е дали имаш избор? Защото по принцип е напълно възможно положението да е такова, че един ремонт сега може да спести по-скъпоструващ ремонт (или даже търсене на друга скоростна кутия) на по-късен етап. Неприятен факт е това, че подобни проблеми нямат навик да минават от само себе си ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Въпросът е дали имаш избор? Защото по принцип е напълно възможно положението да е такова, че един ремонт сега може да спести по-скъпоструващ ремонт (или даже търсене на друга скоростна кутия) на по-късен етап. Неприятен факт е това, че подобни проблеми нямат навик да минават от само себе си ...
                              +1
                              При тези автомобили навременната профилактика е задължителна!
                              Ремонтите не са за подценяване, като цена, време и добър майстор и момента на изненада е решаващ в доста случаи.
                              Съмняваш ли се в нещо, провери го навреме!
                              VARADERO SD2

                              Коментар


                              • #30
                                До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                                Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                                Малко продължение по темата със скоростната кутия..... Днес отидох при моя мастър, поддържа ми колите от много години и съм доволен. Като отвихме пробката на скоростната кутия от там каква боза изтече, направо гнъс.... На всичко отгоре като го пуснаха в легена - шуптеше също като боза... А стария собственик твърдеше, че всичко е сменено.... Та сложихме масло Мобил с както си пишеше в компютъра спецификации.... Междудругото като отвиха пробката и изпадаха едни ламаринки от дупката.... Мастъра каза че са части от някакъв лагер.... За сега ще стискаме палци да не са важни части... Скоростна кутия на този етап не ми се цепи, дано да няма друг етап.... В момента скоростите се включват като на Мерседес, няма шумове, няма нищо.....
                                Чукането, което се чуваше при поклащане се оказа че е от задните амортисьори, от десния... но така или иначе се сменят по два..... Някой ако знае какви трябва да сложа и не го мързи - да ми напише.. Иначе ще ровя да търся във форума и нета.... В бързината като са ги сменяли навремето, на единия даже прахозащитната капачка не са сложили......
                                И още един проблем открихме - като са слагали шнорхела са изместили компресора на климатика да не опира, но е така сложен, че няма съосие между неговата шайба и другите.... Откачихме ремъка, ще се мъдри на пролет.... Като цяло е в добро състояние машината... Само тия ламаринкли ме притесняват от скоростната и не знам какво да правя.,.....

                                съвсем спокойно можеш да си кръстиш джипа "водолаз" или "калкан".
                                по името на предишния собственик или по професионалното му занимание.

                                за поддръжката на колата отговаря предимно собственика й.

                                амортисьорите се сменят или с нещо оригинално или с някакъв тунинг.

                                за скоростната кутия не се притеснявай, там нама какво да изпадне, но имай в предвид че и без две-три зъбни колела, колата ще е в движение.
                                все пак е нисан патрул.

                                между другото: - ако нещо ти изпадне от колата се върни и си го вземи, защото е скъпо да ти го даде някой друг.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X