Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CB-radio в Пловдив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CB-radio в Пловдив

    Имали хора в Пловдив, който ползват cb-radio-та ако има и имат желание да пишат .
    Последно редактирано от Pacific; 22-01-11, 16:50.

  • #2
    От: cb-radio в Пловдив

    Има колега. Аз съм "Колаборатор" и ползвам си би от много години. Ако имаш желание обади ми се и да се разберем да се чуем по радиото, ако имаш такава техника. Бъди жив и здрав !!!
    [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
    [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

    Коментар


    • #3
      От: cb-radio в Пловдив

      още един ентусиаст - до станцията съм в събота - отвреме-навреме, и в неделя - почти сигурно.
      о889 3оо 455 Венелин съм

      Коментар


      • #4
        От: cb-radio в Пловдив

        И при мен във Враца е тихичко,добре че от тук минава пътя за ферибот Оряхово та от време на време се чувам с някой колега.
        Последно редактирано от Pacific; 22-01-11, 16:50.

        Коментар


        • #5
          От: cb-radio в Пловдив

          Колеги хайде да се разберем за някакъв час / от ? - до ? часа / в събота или неделя и да се опитаме да се свържем и да възро-
          дим традициите на си би-то в Пловдив. Ще бъде много вълнуващо ще видите. И съм сигурен, че и други ще се присъединят, за-
          щото някога бяхме много........
          [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
          [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

          Коментар


          • #6
            От: cb-radio в Пловдив

            Здравей Вени1!!! Много съжалявам, че не можахме да осъществим връзката в неделя. Не знам защо така се получи, но не ста-
            на. За мен: 1/ радиостанция - Алан-87, на изхода регулируема мощщост от 0 до 10 вата, работя на макс. мощност. Проверих, всичко това се издухва на вън - има излъчване.
            2/ имам 240 канала, 6 ленти по 40 конола - всичко работи.
            3/ регулатор на КСВ-то за максимално излъчване - работи.
            4/ антена на покрива на блока, в момента автомобилна, Алан от хубавите, 5/8 ланда, работеща. Старата ми беше голяма 6 мет
            рова пак 5/8 ланда, но вятъра преди години ми я бутна и още не съм се наканил пак да я вдигна, но и това ще стане.
            Как стоя нещата при тебе??? Не мога да си обясня защо не се получи връзката.
            Ако имащ желание и възможност обади се да се видим по на едно кафе, да си побъблим и да видим как да осъществим връзката. От мен за сега толкова, Бъди жив и здрав и БЕЗАВАРИЙНО....................
            [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
            [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

            Коментар


            • #7
              От: cb-radio в Пловдив

              Здравей.
              При мен не се чу нищичко, ама нищичко на 25, на 18 и на 9-ти.
              Някакви руснаци слушах, турски - колкото искаш - предполагам тираджии, но с теб не се чухме, уви.
              Станцийката в джипа е Драгон - не помня точния модел, излъчва, КСВ ~1.5, но факта, че резултата е нулев, предполага неизбежността на кафето
              Ще се уговорим и ще се видим - с удоволствие.

              Доскоро.

              Коментар


              • #8
                От: cb-radio в Пловдив

                Здравей Венелите, радвам се, че ми отговори толкова бързо. Въртах по коналите ив 6-те мрежи. Чух доста хора от близо и далеч,
                но тебе не можах да те чуя. След като се чухме стоях на станцията около 45 минути, но уви връзката не стана. Наистина има нужда от кафе връзка. Прочетох,че Фалкон предлага да се видим в сряда, но къде и в колко не уточнява. Остава евентуално ут-
                ре да се уточним за сряда, ако разбира се имаш такава възможтост. Само една молба - предупреждавайте от по-рано за да наг-
                лася разходката на дамашните си любимци. Бъди жив и здрав и БЕЗАВАРИЙНО..........................
                [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
                [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

                Коментар


                • #9
                  От: cb-radio в Пловдив

                  Здравей Венко, какво става, не се обаждаш за кафе среща. В неделя съм свободен, ако и ти си свободен и имаш желание може
                  да врътнеш една шайба и да си организираме едно кафенце. Бъди жив и здрав и БЕЗАВАРИЙНО...................
                  [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
                  [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

                  Коментар


                  • #10
                    От: cb-radio в Пловдив

                    Здравей Paciti, какво става с тебе защо не пишеш? Как можем да се свържем? Отдавна никой не съм чувал в ефира, а имам голямо желание да се
                    чуя с някого, защото съм стар сибиджия и тръпката още не ме е оставила. Риши, звъни, давай да се свързваме!
                    Бъди жив и здрав и БЕЗАВАРИЙНО.....................
                    [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
                    [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

                    Коментар


                    • #11
                      От: cb-radio в Пловдив

                      Ползвам 25–ти канал с тир съм, но съм повече по пътищата. Ако може да ме светнете по въпроса за усилвател от къде може да се намери ? В момента се чувам с колеги до 20 км . Разбрах че има усилватели достигащи 100 вата. Неразбирам много но разликата от 4 до 100 трябва да е доста км. ползвам Мидланд алан 100 +. благодаря предварително за помоща. Пък може и да се чуем някой ден

                      Коментар


                      • #12
                        От: cb-radio в Пловдив

                        Здравей Ранга! Радвам се,че си писал. Обикновено мнаго тираджии ползват такива радиостанции. Особено са полезни когато си на път. Нали знаеш всичко се случва. Можеш да поискаш помощ, полезна информация и др. Не знам каква антена използуваш, защото много зависи от нея каква връзка ще направиш - на какво разстояние и колко ще е добра. Най важното е КСВ-то на антената да бъде възможно най-близко до 1, тогава и с 4 вата мощност можеш да направиш връзка на големи разстояния. За това първо трябва да се измери КСВ-то на антената ти. Второ, дължината на връзката зависи много и от атмасверните условия, защото тези радиостанции използват отразената вълна от йоносверата. Най-хубаво е ясното и слънчево време за такава радиовръзка. Има различни видове усилватели на АМ и ФМ, а има и комбинирани и на двете. Мощностите са различни от 5, 20, 50, 75, 100, 150 и 200 вата на транзистори, съществуват и по-големи, но те вече са лампови и много обемисти
                        Имай предвид, че усилвателя играе малка роля при лоша антена, защото тя не може да излъчи допълнителната мощност от усилвателя. Ако искаш ми се обади - координатите ми ги има в подписа, мога да ти дам много полезни съвети.
                        За да не ставам многословен за сега ти желая всичко най-хубаво, умната по пътищата и БЕЗАВАРИЙНО!!!!!
                        [B]НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ ЩО НЕ ГАСНЕ !!![/B]
                        [B]0899-43-23-58[SIGPIC][/SIGPIC][/B]

                        Коментар


                        • #13
                          От: cb-radio в Пловдив

                          Здравейте,до преди 2 години си говорихме около 30 човека на 30 канал в Пловдив,за съжаление не остана никой,даже си свалихме антените,и аз бях с хоризонтален дипол 6 метра,сега обаче немога да си намеря йосанката,жената я е забутала някъде,дал съм заявка да я намери и ще се чуем,вени и той е готов...!
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: cb-radio в Пловдив

                            Мда, с твоята помош и с големи благодарности.
                            За 4 дни ослушване - по изминалите празници, успях да чуя все пак българска реч - на 25 канал - камионджии бяха, мене не ме чуха, не разбрах и къде бяха..
                            Но не е безнадеждно положението - щом освен руснаци, румънци, турци в ефира се чу и български ..

                            Коментар


                            • #15
                              От: cb-radio в Пловдив

                              Колеги, извинявам се че повдигам стара тема, но скоро ще си взимам CB радиостанция и се интересувам на какво разстояние мога да разчитам за сигурна връзка в Пловдив. Става въпрос за всички сезони и за разрешената мощност - 4W мисля беше. Възможно ли е да се се осъществи връзка от Тракия (където живея) до Смирненски да речем без проблеми. Антените ще са на около 5-6м височина над земята.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X