Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: гуми паджеро

    Първоначално публикуван от AcTePuKc Преглед на мнение
    с този размер ще му стоят малко като подарени ще стане мн ниско и няма да има голям смисъл.то даже и на по старото паджеро не му стоят добре такива гуми.сега съм със BFG MUD-terain в размер 33-10.5-15 и джипа изглежда добре и се повдигна малко,но и в размер 31-10.5-15 пак е добре.от по тясна гума нчма смисъл.поне това е моето мнение.ето и как изглежда джипката
    Гледам, че е 2.5. Как върви с 33-ките, че много хора ме убеждават, че са му големички на тоя мотор
    Y61

    Коментар


    • #32
      До: гуми паджеро

      Първоначално публикуван от sashko Преглед на мнение
      Гледам, че е 2.5. Как върви с 33-ките, че много хора ме убеждават, че са му големички на тоя мотор
      На мотора не са му големи. Върти си ги добре. Големи са за арките на калниците, ако смяташ да се чекнеш повечко. И също така идват възголеми и най-вече възтежки за тампоните на горните носачи отпред и за тези на задните носачи - искат полиуретанче. Обикновените издъхват за 1000-2000 км, ако са читави.
      Единственият сериозен недостатък на 4d56 (2.5 мотора) е невъзможността да се поддържа висока скорост за продължително време. Размер на гумите до 33" не му пречи, стига да е в добро здраве. Все пак на книга въртящият му момент е с 5Nm повече от този на 3.0 V6
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #33
        До: Гуми Паджеро

        абе да си призная,мъчи се малко моторчето.пък даже и си похапва повечко.като го вкарам в калта докато не влезе в обороти все едно нещо го дърпа на зад.обаче така и така ги купих тия гуми ,пък са и на далавера ще ги доизтъркам,а следващите ще са 31-ци
        0883325028,0897568196

        Коментар


        • #34
          До: гуми паджеро

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          На мотора не са му големи. Върти си ги добре. Големи са за арките на калниците, ако смяташ да се чекнеш повечко. И също така идват възголеми и най-вече възтежки за тампоните на горните носачи отпред и за тези на задните носачи - искат полиуретанче. Обикновените издъхват за 1000-2000 км, ако са читави.
          Единственият сериозен недостатък на 4d56 (2.5 мотора) е невъзможността да се поддържа висока скорост за продължително време. Размер на гумите до 33" не му пречи, стига да е в добро здраве. Все пак на книга въртящият му момент е с 5Nm повече от този на 3.0 V6
          На абсолютно същото мнение съм и аз, но все пак реших да попитам. Астерикс ги търкаля и ми беше интересно неговото мнение първа ръка
          Y61

          Коментар


          • #35
            До: Гуми Паджеро

            Здравейте, имам въпрос свързан с темата, а той е:
            на джанта 7J стават ли гуми 265-70-15 или ще са широки???
            NISSAN PATROL GR

            OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

            Коментар


            • #36
              До: гуми паджеро

              Първоначално публикуван от AcTePuKc Преглед на мнение
              с този размер ще му стоят малко като подарени ще стане мн ниско и няма да има голям смисъл.то даже и на по старото паджеро не му стоят добре такива гуми.сега съм със BFG MUD-terain в размер 33-10.5-15 и джипа изглежда добре и се повдигна малко,но и в размер 31-10.5-15 пак е добре.от по тясна гума нчма смисъл.поне това е моето мнение.ето и как изглежда джипката
              Колега от темите за гумите и от участници с много по дълъг стаж от мен в този форум съм прочел много. Преди време и мен ме терзаеше същия проблем и го реших не до там сполучливо, но нали ви е ясно че пълно щастие няма. Паджеро 2 ако не е пипано не може да се слагат 33-ки. Ако не разпъваш, ако не знам какво, аз тази джипка съм я взел да я карам в трудни условия, а не да стои на витрина и да я показвам, така че 33-ките ги изключваме. За размера 215/80/15, това един от оригиналните размери на Паджерото, така че ако няма разшерители на калниците си стои много добре даже, а и за снега е по проходимо. За 31-ци да може но.........
              Весело посрещане на новата година.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #37
                До: гуми паджеро

                Първоначално публикуван от laary Преглед на мнение
                Както го разбирам колегата търси нискобюджетни гуми, затова прилагам линк на Украински много добри за парите си естествено. Дано съм полезен и на други колеги!Весели празници
                Колеги внимавайте този линк е с Троянски кон.
                Модераторите да проверят този Лари.
                Последно редактирано от Паджеровод; 31-12-09, 09:48. Причина: премахнах заразения линк от цитата
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #38
                  До: Гуми Паджеро

                  С 2.5 мотор съм и сложих 31-ци, стана куц кон, е вярно повдигна се малко, но за сметка на вървене и горене.
                  Разхода се вдигна с около 2-3 литра.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Гуми Паджеро

                    265-70-15 стои добре на 7J
                    [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

                    Коментар


                    • #40
                      До: гуми паджеро

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Колеги внимавайте този линк е с Троянски кон.
                      Модераторите да проверят този Лари.
                      Предполагам, че laary е дал този линк без зла умисъл, може да не е имал работеща антивирусна. Редно е да каже той защо го е направил.
                      Akо не сте сигурни в антивирусната си, не отваряйте линкове, които завършват на ***pif!
                      Тук ставаше дума за този троянец JS:Illredir-B

                      Коментар


                      • #41
                        До: Гуми Паджеро

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        С 2.5 мотор съм и сложих 31-ци, стана куц кон, е вярно повдигна се малко, но за сметка на вървене и горене.
                        Разхода се вдигна с около 2-3 литра.
                        Айде стига с тия легенди. Ако колата ти е станала "куц кон" с 31", значи ти се налага сериозен оглед на всичко дето е в коша (това е също щатен размер за П2!). Същото важи и за разхода - при мен между лека гума 30" и регенерат 32" разлика в града и извън пътя няма, а на дълго е около 1л. при 100км/ч.

                        Направете си труда да си замерите реална скорост с гуми по-малки от 30" - ще останете доста изненадани (показанието на скоростомера е реално с 32" )
                        С 30" в София тръгвам почти винаги на 2-ра и за да се държа с потока карам почти непрекъснато на 4-та или 5-та - това не ми е разбирането за "нормално" поведение. Та затова вчера пак си сложих 32-ките.
                        А извън пътя с гуми под 30" (че дори и с тях!) диференциала прави трети коловоз, през повечето време.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #42
                          До: Гуми Паджеро

                          Димо,
                          Твоето Паджеро върви прекрасно!

                          Както и да го погледнем максималният размер гуми зависи от стила на кране. За да се запази динамиката в разумни граници размерите също трябва да са разумни. За заводски размер приемаме 30.5 инчова гума. От там нататък - 31- не се усеща разлика. 32-ка - усеща се, разхода подскача малко. 33-ка - тук вече разликата е доста осезаема, разхода също е нагорес 1-3 литра. Карал съм бензиново 150 к.с. с всички изброени по-горе размери. Оптималният вариант за мен е 32, след това е 31.

                          Дочев - провери си окачването. 33-ки опират малко. Карането с тях със заводско окачване е допустимо стига да е в собро състояние.
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #43
                            До: гуми паджеро

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Предполагам, че laary е дал този линк без зла умисъл, може да не е имал работеща антивирусна. Редно е да каже той защо го е направил.
                            Akо не сте сигурни в антивирусната си, не отваряйте линкове, които завършват на ***pif!
                            Тук ставаше дума за този троянец JS:Illredir-B
                            Нямах никакво намерение да причиня беда на някого просто моята антивирусна не е реагирала.Линка го дадох защото гумите са нови и на много добри пари,не им правя реклама (просто един колега ми сподели, че редовно пазарува оттам и е много доволен).
                            Извинявам се още веднъж , ако съм причинил неудобство на някого!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Гуми Паджеро

                              Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                              Димо,
                              Твоето Паджеро върви прекрасно!

                              Както и да го погледнем максималният размер гуми зависи от стила на кране. За да се запази динамиката в разумни граници размерите също трябва да са разумни. За заводски размер приемаме 30.5 инчова гума. От там нататък - 31- не се усеща разлика. 32-ка - усеща се, разхода подскача малко. 33-ка - тук вече разликата е доста осезаема, разхода също е нагорес 1-3 литра. Карал съм бензиново 150 к.с. с всички изброени по-горе размери. Оптималният вариант за мен е 32, след това е 31.
                              Жоро, ти го кара с малките гуми. С 32" разликата във вървежа е почти незабележима - единствено при потегляне на стръмен баир се развърта малко по-бавно. Ако си спомняш, тогава ти казах, че искам да видя как ще е разхода с малките - ами писал съм го горе - след два цели резервоара в града разликата е в рамките на статистическата грешка. Разлика се появява при по-високи скорости, но пак не е такава, че да ме убеди в нещо.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Гуми Паджеро

                                относно размерите бях с 33/10.5/15 BFG Mud скоро купих едни 16" с гуми 245/70/16 и другите ги оставих за разходки .С 15" ми гори 12-13.Струваше мми се доста.При смяната на гумите ми стана интересни и какво да видя.BFG Mud-32кг.(това с джантат),а 16" 21кг(пак с джантите).Според мене това са големи разлики и е възможно едно 2,5 литрово моторче да се товари и да гори повече.сега не мога да го засега,но когато това стане ще пиша.
                                Поздрави!!!
                                0883325028,0897568196

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X