Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За резонаторите ...

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: За резонаторите ...

    Здравеите колеги. Имам кавазаки кдх125, което закупих с резонатор от кдх250. Иска ми се да изкарам още малко мощност от двигателя понеже сам 100кила и мотора умалява в калта. А пък в тази криза нещо немога да го продам( много желаещи но го искат за без пари) . Та въпроса ми е искам да му сложа една генерацийка резонатор и заглусхител. Харесал съм на pro circuit. Проблема ми е ,че генерацията е за кавазаки кх125. Ще има ли желания от мен резултат или просто ще дам 300-350лв за лъскави резонатор и заглушител? А да забравих да спомена предстои ми смяна на буталото и от такова със 2 сегмента съм харесал едно спортно с един сегмент http://cgi.ebay.com/Kawasaki-KDX125-...item45f72b6c1d . Какво ви е мнението какъв резултат да очаквам?

    Коментар


    • #62
      От: За резонаторите ...

      Колега на kdx125 каквото и да правиш, за твоите 100 кила няма да намериш решение. Просто ти трябва 250
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #63
        От: За резонаторите ...

        Ами за моите 100 килца знам,че тормозя кдх-а, обаче един чист крос 125сс ми пасва идеално като мощност. Затова идята ми е с една генерация и едно спортно бутало и малко джетинг на карба да вдигна малко мощността на кдх-а. Верно от 26к.с няма да мога да достигна 42к.с на чистия крос. Но и едни 34-36к.с мисля ,че ще ми бъдат добре

        Коментар


        • #64
          От: За резонаторите ...

          Толкова няма да стигнеш,дори се съмнявам да ти вдигнат и 1-2 коня тези резонатори и заглушители. Мога да ти гарантирам, че моторът ще върви по-добре с тях и новото бутало - може би по-рязък, по-бързо ще влиза в обороти, няма да го има това "чудене" типично за 125-тиците, но ...конски сили едва ли ще вдигне, поне над заводските..
          Последно редактирано от viki terzieva; 11-12-10, 08:52.

          Коментар


          • #65
            От: За резонаторите ...

            Първоначално публикуван от mottorista Преглед на мнение
            бате_бойко напиши скайп или телефон за да се свържем. Моя скайп е gangstera1223
            Колега писах ти на скайпа,но вече няколко дни минаха а все още не си ме добавил
            ако вече не те интересува резонатора кажи за да знам,понеже и друг колега от форума проявява интерес към него.
            Поздрави

            Коментар


            • #66
              От: За резонаторите ...

              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
              Ами за моите 100 килца знам,че тормозя кдх-а, обаче един чист крос 125сс ми пасва идеално като мощност. Затова идята ми е с една генерация и едно спортно бутало и малко джетинг на карба да вдигна малко мощността на кдх-а. Верно от 26к.с няма да мога да достигна 42к.с на чистия крос. Но и едни 34-36к.с мисля ,че ще ми бъдат добре
              Така да кажа какво се получи. Тъй като резонатор за кдх125 неможах да намеря, а ми изпадна един от хонда црм250 на фирмата ДЕП и заглушител на ФМФ и цената ме устройваше ги закупих. Кривките на оригиналния заглушител бяха почти идентични с на този от ЦРМ-а е все пак се наложи да го дам на маистор на гърнета с, който се разбрахме да го напасне без да променя конусите. След няколко разреза по оригиналните шевове и леко извъртане тук там, за да пасне идеално вчера го монтирах. Първото, което ми направи впечатление е коренно различния звук на двигателя. Тъй като немога да карам в момента и близките 4 месеца един приятел го тества. И по думите му е останал очарован от резултата. При рязко подаване на газ го няма това зачудване, моторчето е станало доста по рязко, като не е загубило способността си да върви добре по баирите и в по ниски обороти. Към края на февруари ако машинката не си е сменила собственика ще дам инфо и как и се е оразило смяната на буталото от такова с два сегмента, с друго с един и джетинг на карбуратора.

              Коментар


              • #67
                От: За резонаторите ...

                Браво!
                За такава подробна тема относно мотора си заслужава да отвориш нова тема специално по въпроса.
                За много хора ще представлява интерес.

                Поздрави,

                Коментар


                • #68
                  От: За резонаторите ...

                  Здравейте колеги, незнам дали е тук мястото да пиша за това но ми трябват тампоните които държат резонатора за рамата (незнам как се казват).
                  Моите ги разпробх и ги направих с болчета и гайки и ми се струва, че моторът вибрира повече след промята.

                  Коментар


                  • #69
                    От: За резонаторите ...

                    намерих ги тези тампони но ми казаха че са по 40лв. което направо ме разби

                    Коментар


                    • #70
                      От: За резонаторите ...

                      Здравейте колеги. Аз карам кх 250 генерацията ми е ФМФ и имам 2-3 вдлъбнатини на резонатора и бих искал да ми кажете има ли това голямо значение за вървенето и ако да ако може да ми дадете телефон на човек който се занимава с изправяне на резонатори понеже в момента нямам пари за нов защото си е доста скъп. Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • #71
                        От: За резонаторите ...

                        Една идея как сами да си направите гайдата, след като сте я изчислили с някоя от програмките:

                        Коментар


                        • #72
                          От: За резонаторите ...

                          Тоя си направи реактивен двигател , поръчковите резонатори се правят от много заварени елементи.







                          Последно редактирано от motor_men; 06-01-15, 11:25. Причина: снимки
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #73
                            От: За резонаторите ...

                            А някой да има идея тапите за резонатора, че искам да дам на стругар да ми изработи тапи за резонатора и да си го изправям че на всяко излизане го кривя, нали съм си аматьор. Търсих по нета но не намирам нещо като чертеж или схема.
                            Който оцелее ще закусва!

                            Коментар


                            • #74
                              От: За резонаторите ...

                              Има ли човек, който може да оправи тая гайда?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2766.jpg
Прегледи:1
Размер:236.8 КБ
ID:5661110
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2767.jpg
Прегледи:1
Размер:240.8 КБ
ID:5661111
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2768.jpg
Прегледи:1
Размер:164.6 КБ
ID:5661112
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2769.jpg
Прегледи:1
Размер:201.6 КБ
ID:5661113

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X