Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хитринка за лепене на пластмаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хитринка за лепене на пластмаси

    Незнам как си оправяте счупените пластмасови калници и др. но мислия да ви споделя една хитринка.
    1. Взимате си един поялник с плоска глава
    2. Нарязвате на лентички метална мрежа (като за комари)
    3. С поялника притискате лентичките с мрежа върху пукнатината ( пукнатината трябва да остане в средата на мрежата) докато пласмасата немине през мрежата или по друг начин казано вкарате мрежата в пластмаста
    4. Важно веднага след това да натиснета мрежата с отверка или нещо друго докато истине пластмасата
    5. За по здраво лепете отдвете страни
    Според мен така става достатъчно здраво но не вечно
    Неприатно е ако се чупи многократно на едно и също място. Но и тогава има лек
    Успех
    Ако някой знае по добър начин нека сподели.

  • #2
    По-добрият начин е заварка с пистолет за нагрят въздух. Армировката с мрежата не пречи да се направи след това.

    Коментар


    • #3
      Не мога да не противореча на мосю льо фюрер тоя път. Ако го направиш както трябва с поялника и мрежата е доста по- здраво. Не е като да не ми се е налагало....

      Коментар


      • #4
        Армировката дава добра якост на опън, но не и на натиск, следователно едната компонента при огъването я няма и при повторен удар, двете чела на пукнатината просто ще се приплъзнат едно над друго. Да не говоря, че тя изобщо не може да окаже съпротивление срещ усилието на срязване и пукнатината ще се разпространи без проблем и нататък.

        Затова, по-важна е заварката, а мрежата е да компенсира замърсяванията и неточностите при операцията.

        Коментар


        • #5
          днес дадох да ми залепят долните вежди на бронята.казаха ми че ще използват такава техниология.като са готови ще споделя опита.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #6
            Ммм ... Това с мрежата за армиране е съвсем правилна битова технология. И оплавянето после с топлия пистолет си е също правилно. Само дупчица с малка бургийка в края на пукнатината трябва, за спиране на напрежението.
            А изобщо казано тоя полиетилен високо налягане се заварява.

            Коментар


            • #7
              На места които са по-скрити от погледа мможе да се ползва една друга технология: от двете страни на пукнатината се пробиват симетрично дупчици през които после се прекарват и се стягат от тия пластмасовите опашчици за вързване.
              Дупчицата на края на пукнатината е задължителна.
              Разправят че ставало много здраво.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Димитър
                На места които са по-скрити от погледа мможе да се ползва една друга технология: от двете страни на пукнатината се пробиват симетрично дупчици през които после се прекарват и се стягат от тия пластмасовите опашчици за вързване.
                Дупчицата на края на пукнатината е задължителна.
                Разправят че ставало много здраво.
                Тази технология работи перфектно, но тя е повече за ремонт по преме на състезание или преход.

                Коментар


                • #9
                  Свинските опашки са само за временно ползване, докато стигнеш да заварката. Пробвал съм се да мина тънко, обаче се късат или разтварят. Има и доста здрави, но размерът им иска бая дупка и не си струва.

                  Дупченено на върха на пукнатината се прави, за да резсее фронта на разпространение и естествено e задължителен, независимо дали ще му минеш и една заварка, за да разплавиш края и съвсем да я тушираш.

                  Отделно, заваряването е по-евтиния, технологичен и бърз ремонт. Който няма пистолет, все ще има познат, който да му услужи.

                  Коментар


                  • #10
                    Не бе, аз казвах за истинско заваряване. Голяма машина, електрод и всичко тържествено и смрадливо. Тук-таме нали има табелки "ремонт на брони", те имат.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Не бе, аз казвах за истинско заваряване. Голяма машина, електрод и всичко тържествено и смрадливо. Тук-таме нали има табелки "ремонт на брони", те имат.
                      Да бе
                      Нали и аз съм работил в сервиз - Професионална техника - Бош (Зеления сушоар - идва стандартно с 5 накрайника) ... така се работи в 95% от сервизите за "заваряване" (запояване) на брони ...
                      Продават се електроди, ама са скъпи - затова взимаш една друга броня, дето е на много парчета и от нея си решеш ...
                      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                      Коментар


                      • #12
                        Кво значи истинско заваряване? А неистинско? "Електрод" викат в магазините на пръчките добавъчен материал. А пък като няма "електроди" си режеш парче ПВН и си готов. Кефи ме презумпцията за термопласти и волтова дъга...

                        Единственото електрическо заваряване, което знам е високочестотното, обаче то не става за ремонтни работи.

                        От опит знам, че при грамотна подготовка на челата, при следващо счупване в областта, пукнатината минава от другаде.

                        Коментар


                        • #13
                          Как става лепенето с пистолет за горещ въздух ?

                          Коментар


                          • #14
                            Много интересна и полезна тема! Ама защо я виждам чак сега...

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Ivailo Yotsov
                              Как става лепенето с пистолет за горещ въздух ?
                              Не е много сложно - скосяваш краищата на пукнатината и загряваш докато започне локално да се топи, като същевременно подаваш допьлнотелен материал.

                              Желателно е да го правиш от нежидимата страна ако няма да се китва и боядисва.

                              Взимай една потрошена броня от кола и потренирай
                              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X