Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хитринка за лепене на пластмаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Колеги, дайте да видиме къде лепят брони/пласмаси че вчера един градски автобус "леко" ме подпря на един светофар отзад и ми счупи капака на Ситроена .
    Е да ви кажа не знаех че целия капак е от пласмаса - ама сега вече и вие знаете.

    Не е пострадал тежко, но има една пробойна - давайте адреси и телефони.

    Предварително мерси
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #17
      Вчера докато пътувах по околовръстното видях надпис: Лепене на брони и пластмаси! Фирмата се намира съвсем близо до кръстовището на околовръстното и Сливница (на Люлин) посока Горна Баня - отдясно... Но само мернах надписа, не ги знам и нямам идея какво и как правят!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        Булевард "Свети Наум", в равната част, десетина метра след светофара май на "милин камък", ако се спускаш от семинарията.
        "Житница", бившият гараж на такситата.

        Коментар


        • #19
          До: Хитринка за лепене на пластмаси

          В магазините на "Кондрат" има специални поялници за заваряване на пластмаса на доста изгодна цена.А наколегата със Ситроена да кажа че по добре да не си прави експеримента с пистолета за горещ въздух защото капака е от ABS материал.По добре ходи дати го залепят в сервиз.

          Коментар


          • #20
            До: Хитринка за лепене на пластмаси

            Този капак май е от стъклопласт. Ремонтират ги там където правят спойлери и тунинг.
            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

            Коментар


            • #21
              До: Хитринка за лепене на пластмаси

              Първоначално публикуван от danyel1972 Преглед на мнение
              А наколегата със Ситроена да кажа че по добре да не си прави експеримента с пистолета за горещ въздух защото капака е от ABS материал.По добре ходи дати го залепят в сервиз.
              Колегата със Ситроен-а вероятно вече си е решил проблема.
              Поста е от 2006г.
              ........................
              Иван Маринов
              CRF 250 X
              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

              Коментар


              • #22
                До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Та както нямах търпение да покарам, така и не успях да се сдържа да не прекантаря на едно "екстремче" и резултата май е ясен. Та новият заден калник струва 100-тина лв + изгубване на всички лепенки. Следното нещо, което направих беше да взема една метална мрежичка и един пОялник. Отне ми не повече от 30-тина минути да "вградя" мрежичката(лентичка по лентичка) и нито 1 лев. Слагам отрЯзаната мрежичка, държа отгоре пОялника и лека полека тя разтапя пластмасата и си остава като армировка. Не казвам, че е первектно, но гарантирам, че е ужасно здраво. Отгоре ще позамаскирам още малко с някой друг трик и съм готов. Пп. Само споделям начин да се спестЯт 100тина лева, без каквито и да е материали. Поздрави!



                Последно редактирано от viki terzieva; 17-06-11, 14:06. Причина: пОялник
                09 YZ290F Athena BB

                Коментар


                • #23
                  До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  И аз направих така, НО.. първата по лепкава кал която ще се натрупа там и заедно с друсането ще го пречупи отново.

                  Коментар


                  • #24
                    До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    И аз направих така, НО.. първата по лепкава кал която ще се натрупа там и заедно с друсането ще го пречупи отново.
                    По-добрият вариант е да се намаже със стъклопластови нишки и смола.

                    Коментар


                    • #25
                      До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Eх, развалихте ми кефа, че съм си го направил. Исках да си запазя лепенките, като се счупи пак - нов или друг начин. Поздрави!
                      09 YZ290F Athena BB

                      Коментар


                      • #26
                        До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Първоначално публикуван от nk_dimitrov Преглед на мнение
                        Eх, развалихте ми кефа, че съм си го направил. Исках да си запазя лепенките, като се счупи пак - нов или друг начин. Поздрави!
                        Не се коркай, наистина добре си го направил, но изглежда по-скоро като фиксирано. За да кара по-дълго трябва да се подсили/оребри/
                        Идеята за епоксидна смола не е добра-тя не хваща за пластмасата.
                        Най правилния начин е да се завари с пистолет за горещ въздух лента от същата пластмаса върху зоната с мрежата. Но заваряването на пластмаса си е тънка работа и си има своите чалъми. Така че по добре свали калника и отиди при майстор който заваря броните на колите. Успех!
                        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                        0894328706

                        Коментар


                        • #27
                          До: Хитринка за лепене на пластмаси

                          И аз чупих по същия начин калника , но едни пичове които лепят брони за коли ми го направиха за 10 лв. Доста добре се получи и най-важното е че е здраво .

                          Коментар


                          • #28
                            До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Първоначално публикуван от nk_dimitrov Преглед на мнение
                            Eх, развалихте ми кефа, че съм си го направил. Исках да си запазя лепенките, като се счупи пак - нов или друг начин. Поздрави!
                            Имаш някакъв шанс да го подсилиш от към невидимата страна с топъл силикон. Технологията обаче е малко необичайна и не знам дали ще стане с описване.

                            С обикновен пистолет се нанася топъл силикон върху лепеното и докато силикона е още горещ се нагрява внимателно с газова горелчица "pencil torch" както силикона така и калника до разтопяване на повърхностния слои и смесването "дифузия" на двете пластмаси. По този начин се понатрупва материал до получаването на желаната дебелина и ширина.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #29
                              До: Хитринка за лепене на пластмаси

                              Аз правя така-нагрявам мрежичката до червено с газова горелка,поставям на счупеното място и тя сама си потъва в пласмасата,после само заглаждам.

                              Коментар


                              • #30
                                До: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Първоначално публикуван от g-powerr Преглед на мнение
                                По-добрият вариант е да се намаже със стъклопластови нишки и смола.
                                Чета от самото начало тази тема и вече си мислех, че никой няма да го каже. Браво на колегата, че го сподели и за мен това е най-добрия начин за слепване. Също така мога да добавя, че има най-различни видове кит, някои са дори с тези прословути нишки. Лесни са за работа и после се шлифоват до блясък... Какво повече за почти без пари

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X