Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хитринка за лепене на пластмаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хитринка за лепене на пластмаси

    Аз чух че с канаколит и хлябна сода става бетон,и естествено пробвах първият път не се получи но следващите опити бяха успешни.
    Та как се прави:капваш по малко лепилце на 2те заготовки и ги залепяш една с друга,след това поръсваш със содата отгоре пукнатината и издухваш останалото поле повтаряш процедурата лепило , сода , издухване и така 2-3 пъти,след което изтъркваш със шкурка до тоолкова че почти да не се забелязва каде е било лепено и гаранция че там където сте лепили нама да мръдне!Изпробвано тествано и потвърдено

    Коментар


    • #32
      От: Хитринка за лепене на пластмаси

      Пропуснал си да напишеш , че преди това трябва хубаво да се почисти и надере мястото. Например с едра шкуртка. И въпреки това към някои пластмаси цианакрилатните лепила не залепват добре. Ако има постоянни вибрации в спуканото място повечето разновидности на каноконлита + содата не работят. Не са гъвкави след изсъхване и някои видове петролни продукти го разяждат. За сметка на това все по рядко се срещат такива като бакелита от едно време дето да не разбират от жега. Та термичното лепене май си е за предпочитане.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #33
        От: Хитринка за лепене на пластмаси

        Преди много години лепех пластмасов калник, като заливах пукнатината с епоксидна смола и после "наръсвах" върху нея гранули пластмаса...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #34
          От: Хитринка за лепене на пластмаси

          Разбира се че трябва да се поисти добре преди всички процедури.Аз преди си лепях скутера с капчица и сода и въешеше работа.Докато го продадох де...сега незнам как е но при мен не мръдна

          Коментар


          • #35
            От: Хитринка за лепене на пластмаси

            Няма смола, която да хване за ПВН, от което се правят кросовите калници, влакнест кит също. Единственият шанс е запояване с горещ въздух и евентуално добавъчен материал. Със смоли и лепила само цапате пластмасата. В най добрия случай ще имате калник за гледане но не и за каране.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              От: Хитринка за лепене на пластмаси

              Всъщност калника на КТМ-а, даден по нагоре е направен от РР, поне така е написано на него ...ако има някакво значение въобще.
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #37
                От: Хитринка за лепене на пластмаси

                Някой лепил ли е пластмаси с хлороформ?
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #38
                  От: Хитринка за лепене на пластмаси

                  Хлороформът става само за полистирол.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    Най бързо става дихлоретан или етил ацетат .Намира се в химическите магазини. Кофти,че са големи разфасовки .Мокриш двете повърхности бързо притискаш. Внимавайте,че е летливо и отровничко.Обаче най -добре става термично.

                    Сетих се за черноморската обиколка на Димо и приятели. И как турското майсторче му о...ка ветроупорния щит. Това щеше да стане мн. добре със дихлоретан.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 17-06-11, 14:10.
                    Мъжете не порастват само сменят ИГРАЧКИТЕ.
                    HONDA VARADERO 1000

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хитринка за лепене на пластмаси

                      И аз да кажа, как се справям с тези проблеми.Първо с шкурка пришкурявам двата детаила по половин сант да падне боята до пластмаса.После с щтипки прекрепям едно към друго детаилите и с поялник по мощничък,,аз използвах 60вата" минавам по цепката леко не много дълбоко да нагрея материала и след това от двете страни претопявам и омазвам материала.Така после повтарям и от другата страна кудето е нужно добавам пластмаса от близък до материала вид и заглаждам.После щкуря влакнест кит щкуря и подготвям за боядисване.
                      Дано съм помогнал на някой,благодаря и на колегите за тяхните идеи.
                      Най ми е хубаво да ми е хубаво като ми е хубаво ми е наи хубаво:lol::lol:
                      Кирил Георгиев 0877570315

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хитринка за лепене на пластмаси

                        Първоначално публикуван от Ice_Boy_84 Преглед на мнение
                        И аз да кажа, как се справям с тези проблеми.Първо с шкурка пришкурявам двата детаила по половин сант да падне боята до пластмаса.После с щтипки прекрепям едно към друго детаилите и с поялник по мощничък,,аз използвах 60вата" минавам по цепката леко не много дълбоко да нагрея материала и след това от двете страни претопявам и омазвам материала.Така после повтарям и от другата страна кудето е нужно добавам пластмаса от близък до материала вид и заглаждам.После щкуря влакнест кит щкуря и подготвям за боядисване.
                        Дано съм помогнал на някой,благодаря и на колегите за тяхните идеи.
                        Аз правя абсолютно същата процедура и при мен става много успешно!
                        Yamaha WR 200

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хитринка за лепене на пластмаси

                          Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                          Да бе
                          Нали и аз съм работил в сервиз - Професионална техника - Бош (Зеления сушоар - идва стандартно с 5 накрайника) ... така се работи в 95% от сервизите за "заваряване" (запояване) на брони ...
                          Продават се електроди, ама са скъпи - затова взимаш една друга броня, дето е на много парчета и от нея си решеш ...
                          Евтините електроди са намотани на макара и се продават в института по заваряване. От там си купихме поялник на който има помпа за подаване под налягане на разтопения добавъчен материал през спец тефлонова дюза. Предполагам, че цената на големия поялник няма да Ви хареса, но на нас ни върши прекрасна работа. На този поялник му викат екструдер. Не се занимаваме с услуги за ремонти на частни лица или фирми, така, че не ме питайте дали мога да Ви залепя нещо. Института се намира в дружба при спортното училище. предлагат и специализирани ръчни инструменти за подготовка на заварката.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хитринка за лепене на пластмаси

                            Малко да подредя темата с един по-изчерпателен пост. Нищо че е стара тема - счупените пластмаси винаги са част от ежедневието и за коли и за мотори, и за всякакви битови или професионални детайли.
                            Първо ще Ви обясня какво да НЕ правите.
                            -Забравете идеята за мазане и цапане с топъл силикон. Причината е че след залепването с него почти унищожаваме шанса за здрава и качествена заварка. Детайла сте го паснали, намазали сте, застинало е всичко като трябва..... напича го слънцето и той се размеква пак и язък ви за труда. В последствие при опит за заварка не може на 100 процента да се изчисти топлият силикон. При загряване в областта на заварката дори и най-малката трошица топъл силикон се разлива, тръгва по пукнатината между детайла и добавъчния материал (незнайно защо наречен електрод) и всъщност получаваме ектрод който е отделен от материала с тънък филм силикон и не държи нищо. И като казвам че не може да се изчисти - вярвайте че е така.
                            -Нагрята мрежичка, впита в материала върши някаква работа при детайли без вибрация или интензивна употреба. Закрепя счупеното, но каквото и да мажете и боядисвате след това - винаги пука и въпреки че не допуска пукнатината да се разтвори, тя мърда и вибрира и след като китнете и боядисате - след изестно време ще видите отново пукнатина в боята на същото място. Мрежата е метал, детайла е пластмаса - впити са в едно, но имат различно температурно разширение и затова остава така наречената "жива пукнатина" През лятото раздува, през зимата свива, мърда, и ви пука кита и боята. Освен това металната мрежичка е от тънки телчета и гние бързо.
                            - Дупчене и свински опашки ще ви свършат работа ако трябва просто да се приберете след инцидент, или както някой каза по-горе между етапите в състезание, но тогава може и планки, и тел и всичко е позволено в името на състезанието. Колкото по-малко дупчите, толкова по-лесно после ще се възстанови, понеже като се отремонтира счупеното, ще искате и дупките да ги няма, нали?
                            - Поялник и замазване на материала едно върху друго - не става абсолютно нищо. ( с единични случайни изключения) Поялник се ползва само точково, за да държи детайла сглобен по време на "заварката"
                            - Заварка на пластмасата. Така се казва понеже технологията е като на оксижен. Ползва се пистолет за горещ въздух с много тънък накрайник - макс 4-5мм диаметър. Накрайника трябва да има страничен отвор да издухване на излишният горещ въздух, че иначе пистолета се саморазтопява. Топят се едновременно и на еднаква температура двете стени на пукнатината и добавъчният материал. Всичко се случва в една точка - както при оксижена само че не с пламък, а с топъл въздух. Различните материали се обработват на различни температури в диапазон приблизително 380 - 500 градуса. Има материали които изискват по-висока температура, за което се ползват специални или модифицирани пистолети. Има разбира се и екструдерни пистолети, но те се ползват само в промишлеността за заваряване на дебелостенни детайли и нямат приложение при брони, калници и др. Материала за заварка трябва да е същият като детайла който ще се заварява. Няма как с ABS да заварим РР или с РЕ да заварим PBT. Все едно да заварим метал за дърво. Основните материали по коли и мотори са PP и ABS.заварката е препоръчително да е двустранна, понеже отгоре се шлайфа и изтънява - основната здравина е в долният по-груб и дебел шев. Та значи - топите двата края на пукнатината и в същото време топите подаденият електрод - с пълзящо движение издърпвате и с лек натиск впивате електрода в материала. Межди електрода и пукнатината трябва да се търкаля топче разтопена маса. Ако не го получите - заварката ви е студена - слаба, но това е за РР. При ABS топче разтопено няма, и пак е здраво, но това са особености на различните материали за които ще трябва да се информирате по-подробно от техническа литература или практически опити и експерименти. След заварката преглеждаме докато е топло за евентуални температурни деформаций, където е възможно коригираме с лек натиск и оставяме в пълен покой да изстине. Повтаряме ипражнението от задната страна на детайла и пак оставяме да изстине. Шлайфаме лицевата заварка до желаната равност или гладкост и препращаме към бояджията..... или пък мажем и боядисваме ако сме решили сами да си правим нещата. На всеки препоръчвам ползването на професионални услуги с цел по-качествен ремонт. Работилници за пластмасови заварки има в повечето градове - и ако майстора знае какво прави - пластмасовата заварка става достатъчно здрав и качествен ремонт. Успех на всички - дано съм бил ясен и изчерпателен.
                            Поздрави - Стоян.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хитринка за лепене на пластмаси

                              Първоначално публикуван от BUHALA Преглед на мнение
                              ...В последствие при опит за заварка не може на 100 процента да се изчисти топлият силикон...
                              Тъй нареченият "топъл силикон" се почиства (отлепва се) без остатък с няколко капки спирт, коресилин или друг подобен разтворител, според случая и вида на пластмасата.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хитринка за лепене на пластмаси

                                Първоначално публикуван от BUHALA Преглед на мнение
                                Малко да подредя темата с един по-изчерпателен пост. ...
                                Написаното по-горе е от професионалист, чиито услуги съм ползвал няколко пъти.

                                (последно беше бронята на синия Мерседес през януари.)

                                Отлични резултати!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X