Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 42

Тема: Хитринка за лепене на пластмаси

Публикации
    35
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране Хитринка за лепене на пластмаси

Незнам как си оправяте счупените пластмасови калници и др. но мислия да ви споделя една хитринка.
    1. Взимате си един поялник с плоска глава
    2. Нарязвате на лентички метална мрежа (като за комари)
    3. С поялника притискате лентичките с мрежа върху пукнатината ( пукнатината трябва да остане в средата на мрежата) докато пласмасата немине през мрежата или по друг начин казано вкарате мрежата в пластмаста
    4. Важно веднага след това да натиснета мрежата с отверка или нещо друго докато истине пластмасата
    5. За по здраво лепете отдвете страни
    Според мен така става достатъчно здраво но не вечно
    Неприатно е ако се чупи многократно на едно и също място. Но и тогава има лек
    Успех
    Ако някой знае по добър начин нека сподели.

Място
    София
    Публикации
    4,631
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране

По-добрият начин е заварка с пистолет за нагрят въздух. Армировката с мрежата не пречи да се направи след това.

Място
    София
    Публикации
    273
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

Не мога да не противореча на мосю льо фюрер тоя път. Ако го направиш както трябва с поялника и мрежата е доста по- здраво. Не е като да не ми се е налагало....

Място
    София
    Публикации
    4,631
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране

Армировката дава добра якост на опън, но не и на натиск, следователно едната компонента при огъването я няма и при повторен удар, двете чела на пукнатината просто ще се приплъзнат едно над друго. Да не говоря, че тя изобщо не може да окаже съпротивление срещ усилието на срязване и пукнатината ще се разпространи без проблем и нататък.

Затова, по-важна е заварката, а мрежата е да компенсира замърсяванията и неточностите при операцията.

Място
    София
    Публикации
    1,292
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

днес дадох да ми залепят долните вежди на бронята.казаха ми че ще използват такава техниология.като са готови ще споделя опита.

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Ммм ... Това с мрежата за армиране е съвсем правилна битова технология. И оплавянето после с топлия пистолет си е също правилно. Само дупчица с малка бургийка в края на пукнатината трябва, за спиране на напрежението.
    А изобщо казано тоя полиетилен високо налягане се заварява.

Място
    Харманли
    Публикации
    2,944
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране

На места които са по-скрити от погледа мможе да се ползва една друга технология: от двете страни на пукнатината се пробиват симетрично дупчици през които после се прекарват и се стягат от тия пластмасовите опашчици за вързване.
    Дупчицата на края на пукнатината е задължителна.
    Разправят че ставало много здраво.

sabin е офлайн Супер Модератор | ТО |
    | ОС || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,643
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране

Цитат Мнение на Димитър
    На места които са по-скрити от погледа мможе да се ползва една друга технология: от двете страни на пукнатината се пробиват симетрично дупчици през които после се прекарват и се стягат от тия пластмасовите опашчици за вързване.
    Дупчицата на края на пукнатината е задължителна.
    Разправят че ставало много здраво.
    Тази технология работи перфектно, но тя е повече за ремонт по преме на състезание или преход.

Място
    София
    Публикации
    4,631
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране

Свинските опашки са само за временно ползване, докато стигнеш да заварката. Пробвал съм се да мина тънко, обаче се късат или разтварят. Има и доста здрави, но размерът им иска бая дупка и не си струва.

Дупченено на върха на пукнатината се прави, за да резсее фронта на разпространение и естествено e задължителен, независимо дали ще му минеш и една заварка, за да разплавиш края и съвсем да я тушираш.

Отделно, заваряването е по-евтиния, технологичен и бърз ремонт. Който няма пистолет, все ще има познат, който да му услужи.

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Не бе, аз казвах за истинско заваряване. Голяма машина, електрод и всичко тържествено и смрадливо. Тук-таме нали има табелки "ремонт на брони", те имат.

Място
    София
    Публикации
    1,254
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Цитат Мнение на Стефан
    Не бе, аз казвах за истинско заваряване. Голяма машина, електрод и всичко тържествено и смрадливо. Тук-таме нали има табелки "ремонт на брони", те имат.
    Да бе
    Нали и аз съм работил в сервиз - Професионална техника - Бош (Зеления сушоар - идва стандартно с 5 накрайника) ... така се работи в 95% от сервизите за "заваряване" (запояване) на брони ...
    Продават се електроди, ама са скъпи - затова взимаш една друга броня, дето е на много парчета и от нея си решеш ...
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

Място
    София
    Публикации
    4,631
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране

Кво значи истинско заваряване? А неистинско? "Електрод" викат в магазините на пръчките добавъчен материал. А пък като няма "електроди" си режеш парче ПВН и си готов. Кефи ме презумпцията за термопласти и волтова дъга...

Единственото електрическо заваряване, което знам е високочестотното, обаче то не става за ремонтни работи.

От опит знам, че при грамотна подготовка на челата, при следващо счупване в областта, пукнатината минава от другаде.

Публикации
    35
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

Как става лепенето с пистолет за горещ въздух ?

Място
    София
    Публикации
    980
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

Много интересна и полезна тема! Ама защо я виждам чак сега...

Място
    София
    Публикации
    1,254
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Цитат Мнение на Ivailo Yotsov
    Как става лепенето с пистолет за горещ въздух ?
    Не е много сложно - скосяваш краищата на пукнатината и загряваш докато започне локално да се топи, като същевременно подаваш допьлнотелен материал.

Желателно е да го правиш от нежидимата страна ако няма да се китва и боядисва.

Взимай една потрошена броня от кола и потренирай
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

Място
    София
    Публикации
    1,136
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Колеги, дайте да видиме къде лепят брони/пласмаси че вчера един градски автобус "леко" ме подпря на един светофар отзад и ми счупи капака на Ситроена .
    Е да ви кажа не знаех че целия капак е от пласмаса - ама сега вече и вие знаете.

Не е пострадал тежко, но има една пробойна - давайте адреси и телефони.

Предварително мерси

Място
    София
    Публикации
    9,294
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране

Вчера докато пътувах по околовръстното видях надпис: Лепене на брони и пластмаси! Фирмата се намира съвсем близо до кръстовището на околовръстното и Сливница (на Люлин) посока Горна Баня - отдясно... Но само мернах надписа, не ги знам и нямам идея какво и как правят!

| ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

По подразбиране

Булевард "Свети Наум", в равната част, десетина метра след светофара май на "милин камък", ако се спускаш от семинарията.
    "Житница", бившият гараж на такситата.

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: Хитринка за лепене на пластмаси

В магазините на "Кондрат" има специални поялници за заваряване на пластмаса на доста изгодна цена.А наколегата със Ситроена да кажа че по добре да не си прави експеримента с пистолета за горещ въздух защото капака е от ABS материал.По добре ходи дати го залепят в сервиз.

Място
    Плевенско
    Публикации
    620
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране До: Хитринка за лепене на пластмаси

Този капак май е от стъклопласт. Ремонтират ги там където правят спойлери и тунинг.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •