Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Малко проблемче )

    Първоначално публикуван от Falkon Преглед на мнение
    да ти кажа честно не го чувам, но като махам бушона или клемите "цъка"
    Ами запали го де, отвори капака и виж, това е важно а цъкането е от клапаните!
    LZ1PER

    Коментар


    • #17
      До: Малко проблемче )

      Пепи, за вдигането на дижипа на подемник ще те разочаровам. - Винаги ги вдигаме така, че да им увиснат колелата, и до сега проблем с окачването не е имало. За изваждането на възглавница - не е нищо страшно- мнго рядко се получава, и също така лесно се закачва без никакви последици.
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #18
        До: Малко проблемче )

        По описаните симптоми според мен има възглавници за смяна.ще опитам да се аргументирам:
        1.Нормално възглавниците не се вадят от чашката
        2.Щом изписва грешка без да опира в тампоните това със сигурност е от загуба на въздух.Бих препоръчал следната проба-сутрин да се пали на отворена врата около 5 минути и не би трябвало да прави проблеми след като компресора спре да работи.
        3.Ако все пак има подобна грешка и тя е от загуба на въздух,то най добре е след спиране на компресора колата да се заключи за поне 5 минути след което така наречената лека грешка трябва да изчезне.По принип повечето леки грешки изчезват когато има достатъчно въздух и се остави колата за малко.
        4.Възглавниците се проверяват като се намажат със сапуненка(на запад има и специален спрей,ама тук няма) и се следи внимателно за течове.Особено внимание да се обръща да цангите-това са съединенията на маркучите-при клапани,възглавници,изсушител,резервоар,възгланици,компресор иии ммай са тва.
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #19
          До: Малко проблемче )

          Първоначално публикуван от iignatov Преглед на мнение
          ами като стои 3-4 дни слиза от нормален режим на режим магистрала но спред мен не е фатално а по-дразнещото е че много бавно се помпи поне 15мин. и ако му дам паркинг режим ужас докато се вдигне поне две цигари изпушвам а като позагрее се вдига много-по бързо за около 10-15сек.
          Нормално цялата система се зарежда за около 15-20 минути.Но разбира се компресора не е нов,така че е нормално да става по-бавно.Като позагрее всъщност системата е пълна и загиубата на въздух е почти никаква,но като престои няколко дни и проблемите почват.Засилват се също така и през зимата,защото гумата се вдървява и свива,така по-лесно се нарушава херметичността на системата.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #20
            До: Малко проблемче )

            РР-а е вече в Дару Кар
            като излезе ще споделя какво е било
            No Pain No Gain...
            Прости хора и силен вятър спиране нямат.....Не понасям бившия кмет!!!
            RR P38
            КТМ 530 ЕXС

            Коментар


            • #21
              До: Малко проблемче )

              Айде и аз да се намеся в темата с моя проблем. Колегата нямам да има нищо против защото сутрин си пием кафето. Ето и моя проблем.
              Като оставя и заключа джипа РР 98г. той се смъква до долу за една нощ, сигурен съм че системата ми не изпуска защото съм с 4 нови възглавници а и направих следния тест, оставих едната задна врата на един зъб заклучена и по този начин блокирах работата на системата и джипа си остана там където си е бил. Предполагам, че някой от датчиците прави проблем и то отзад, но не знам как да ги тествам и да разбера. Моля за съвет.
              Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

              Коментар


              • #22
                До: Малко проблемче )

                В Дару ими Мотопфое могат да ги тестват, не съм чул да има друг начин
                LZ1PER

                Коментар


                • #23
                  До: Малко проблемче )

                  Колицата ми е готова,
                  диагнозата показа спукана задна лява възглавница, 2 бр височинни датчици
                  +1 акумулатор
                  (оказа голям проблем намирането на акумулатор с ляв +)

                  късмет на колега и дано нещо сериозно
                  No Pain No Gain...
                  Прости хора и силен вятър спиране нямат.....Не понасям бившия кмет!!!
                  RR P38
                  КТМ 530 ЕXС

                  Коментар


                  • #24
                    До: Малко проблемче )

                    Значи от датчиците е влязъл в авариен режим.
                    Я кажи цените на датчик и възглавница, не са ли ги понамалили вече
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #25
                      До: Малко проблемче )

                      Утре като я взема ще ти кажа, знам само общата сума възглавница + датчици 930 Лъва.
                      Ако искаш аз ще си поръчвам възглавници от Англия мога да поръчам и датчици.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-05-10, 10:38.
                      No Pain No Gain...
                      Прости хора и силен вятър спиране нямат.....Не понасям бившия кмет!!!
                      RR P38
                      КТМ 530 ЕXС

                      Коментар


                      • #26
                        До: Малко проблемче )

                        Благодаря, нямам нужда питах само от любопитство, но кажи цените утре
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #27
                          До: Малко проблемче )

                          Първоначално публикуван от Falkon Преглед на мнение
                          Колицата ми е готова,
                          диагнозата показа спукана задна лява възглавница, 2 бр височинни датчици
                          +1 акумулатор
                          (оказа голям проблем намирането на акумулатор с ляв +)

                          късмет на колега и дано нещо сериозно
                          В бош на оборище имат такива-модификация Азия.Аз си взех за около 200 лева.
                          хм.Нещо проблем с нета.Дублираха се мненията.
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Малко проблемче )

                            Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
                            Айде и аз да се намеся в темата с моя проблем. Колегата нямам да има нищо против защото сутрин си пием кафето. Ето и моя проблем.
                            Като оставя и заключа джипа РР 98г. той се смъква до долу за една нощ, сигурен съм че системата ми не изпуска защото съм с 4 нови възглавници а и направих следния тест, оставих едната задна врата на един зъб заклучена и по този начин блокирах работата на системата и джипа си остана там където си е бил. Предполагам, че някой от датчиците прави проблем и то отзад, но не знам как да ги тествам и да разбера. Моля за съвет.
                            Може и да са датчици,но не можеш да ги тестваш без ходене до дару и мотопфое.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Малко проблемче )

                              За съжаление номера със заключването не мина, трябва да се ходи по Софето ( ама по-късно тя машината си върви и така, аз и без това не я свалям и дигам по-принцип.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-05-10, 09:38.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                              Коментар


                              • #30
                                До: Малко проблемче )

                                Недей.Когато има лека грешка компресора не работи,нивата не се променят но нивелирането на джипа е неизбежно.Което води и до загуба на малки количества въздух.Това след известно време води и до тежка грешка и нелеко друсащо пътуване до сервиза.Така че по -добре не чакай.
                                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X