Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

    Такааа на мен пак ми се прецака въздуха , по скоро компресора, много бучи и грам не помпа. Отворих го и гумичката която бях сменял с няква черна от ebay- second generation уж беше на салата, по буталото има драскотина, а по цилиндъра има голям “ров“. Не е равен а има бая голяма вдлъбнатина. И така джипа не се вдига, но не показва и грашка, просто си светка да постигне нивото,но не го. Както и да е, поръчах си цял комплект бутало с цилиндър от един сайт и още ги чакам. Въпроса ми е следния, компресора не трябва ли да спре да помпа като си дигне там налягането в бутилката, защото моя работи винаги по следния начин- постоянно, в един момент изпуска от самия valve block от тази клапа отстрани (въпросния silencer) при което спира да работи за около 5 сек. и пак почва и така помпа помпа 2-3 мин. пак изпуска пак почива 5 сек. и пак и съответно самия компресор се напича зверски много, защото дефакто той си работи постоянно??? Така ли трябва да е и при вас така ли е? И искам да попитам какво налягане подава този компресор, защото се опитах да си напомпам джипа с компресор от гумаджийница, който имаше 2 bar в бутилката, като вкарвам въздух на запалена кола през синята тръбичка на оригиналния си компресор, ама нищо не стана и не посмях да го напъвам с повече налягане, но това налягане от 2 bar му го подавах нон стоп за около 1 мин. все едно помпам гума и нищо не стана и го оставих. Може ли да съм прецакал някой от тич solenoid-чета на самия valve block или не. Това налягане което съм му подал от външния компресор, малко ли е било , много ли е било и направил ли съм грешка???

    Коментар


    • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

      topala_75 - Ако не ти се чака от uk - http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...STRK:MESELX:IT
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-07-10, 19:59.

      Коментар


      • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

        Компресора не работи постоянно а спира, когато достигне работно налягане, освен ако няма теч на въздух някъде по системата. Работното налягане е 10 бара, така че с това компресорче нищо не можеш направи. Щом ще правиш компресора, съветвам те да смениш и О-пръстените на клапанния блок. За целта можеш да потърсиш колегата dignatov, той е доста напред с материята.
        Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
        0886030780

        Коментар


        • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

          Колегата babuka e прав.Компресорът ще се изключи, ако системата превиши налягане 9.5 – 10.5 бар.Компресорът се активира, когато системата за налягане спадне по-ниско 7.2 - 8.0 бара. Сензор следи налягането в системата и дава сигнал за активиране на компресора, когато е необходимо.Ето в този работен цикъл-диапазон трябва да работи компресора.При теб работи по-често, защото не създава нужното налягане.Има вариант за изолиране на valve block. Да се направи варианта ръчно надуване разбира се временно, докато се ремонтира valve block.Това дето компресора загрява съм описал по- горе във форума. Той е създаден да издържа на 120 градуса.Над тези градуси има една термо защита, която предпазва компресора от прегряване и той изключва.Това е за ръчно.
          http://www.youtube.com/watch?v=mZJOJ...eature=related
          Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
          GSM-0878722322

          Коментар


          • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

            Джипа позволява ръчно сваляне на най-ниско ниво и дори застопоряване на него и малко придвижване, без друсане - примерно, за да се вкара в нисък гараж( личен опит), при което не отчита грешка. След като е спаднал на место и не му работи компресора, може да се напомпа през тръбопровода към бутилката и да се придвижи, но само за времето, което издържат възглавниците в спряло положение, даже по-малко, защото при някоя дупка ще даде грешка.
            sigpic

            Коментар


            • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

              Всичко съм сменил 4-те въздушни възглавници всички гумички по целия valve block, така наречената диафрагма и сега за 2ри път ще го правя тоя компресор и като го сглобя ще видим какво ще покаже! Значи компресора за окачването бута въздух със налягане 10 bar??? АА да и 1000% съм сигурен че няма теч в системата, защото ходих в чужбина за 1 месец и като се върнах не беше мръднал!!!

              Коментар


              • Проблеми с въздушното окачване на Range Rover2.5tds

                Здравейте!
                Имам проблем с въздушното окачване на Range Rover 2.5тдс-джипът е нов внос и незнам кой какво е правил по него,но не работи!
                Вътре на копчето премигат всички лампи.Игнориран е компресора,и към всяко колело маркучите са направени със щуцери за да се помпят с обикновен компресор.
                Като стисна релето на компресора тръгва и прави налягане,но пуска единствено на маркуч номер 6.На всички други отвори, които излизат от кутията с клапаните,няма налягане.
                Моля за съдействие къде да търся проблема.От Бургас съм.
                Благодаря предварително

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                Прочетохте ли това
                ...ЦЪК
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-11-10, 17:49.

                Коментар


                • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover2.5tds

                  За трайно решение на проблема май ще е оптимално да смениш окачването на пружинно..... Може би даже ще ти излезе по-ефтино.

                  Виж това: http://www.offroad-bulgaria.com/show...F7%E2%E0%ED%E5
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-11-10, 17:52.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover2.5tds

                    Здравей, много сме коментирали тази тема и ако послушаш колегата то по добре смени марката, в противен случай си нагласи едни 1500 лв и смени всичко по окачването и си гледай кефа. Ако не ти се чете звънни 088 867 44 22 Митко ще ти обясня какво да направиш, за съжаление си ми малко далеч да ти помогна но ако се разберем и това може да стане и без друго скоро не съм бил на гости в Бургас, айде успех.
                    Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                    Коментар


                    • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

                      За нищо на света не сменяй възглавниците с пружини, джипа става нестабилен на пътя и се клати и люля и една от най-голямата му екстра изчезва. Хванал си се на хорото, ще го играеш!!!

                      Коментар


                      • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

                        Здравейте на всички. Взех си кабел с софтуер и сега пътувам с лаптопа и като се наложи за 2 мин. и съм готов. Смених гумичките на клапаните и мембраната но само едно не мога да разбера с този софтуер как показва ако някой датчик е прецакан. Защото сега ми пада само задницата гледах възглавниците всичко е окей. Благодаря на всички за съветите.
                        Двенеща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен

                        Коментар


                        • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

                          Здравей, какво означава да си готово за 2 минути, та аз за жената и колата винаги съм готов А сега сериозно не вземаш ли мерки след като прочетеш грешката да предотвратиш повече нейното появяване ?!?, или просто така си я забърсваш и чакаш пак да се появи. И помисли малко, как е възможно да ти спада джипката от датчици, все още не съм видял датчик да изпуска въздух! Огледай си пак системата за пропуски и ако не намериш търси помощ, това с чистенето не е решение. Успех...
                          Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                          Коментар


                          • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

                            Здравей, колега topala_75
                            За кабела и софта не споменаваш какъв е.Софтуер когато чете ''EAS Suspension'' трябва да можеш да четеш грешки да тестваш,коригираш,калибрираш,триеш и мн.др.неща.
                            Ето една таблица за налягането на въздух на различните позиции.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EAS.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5254982

                            Дано да ти е от полза.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-02-11, 19:40.
                            Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
                            GSM-0878722322

                            Коментар


                            • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

                              Намерих проблема изпуска въздух от блока с клапани чува се съскане отворих го почистих го и го сглобих сега е значително по-добре.
                              Въпросът ми е трябвали да намажа с нещо О – пръстените за по-добро прилепване (скоро съм ги сменял) и можели да си поръчам от някъде само определен пръстен.
                              Софтуера който използвам е този: EASunlock Suit, научих се да го използвам и да си чистя грешките но проблема е, че грешките ми ги изписва с кодове и не мога да разбера кое какво е.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-03-11, 17:25.
                              Двенеща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен

                              Коментар


                              • От: Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

                                Ти си поредния който сам си е "ремонтирал" клапанния блок и проблемите са продължили(въпреки че има толкова писано и коментирано по въпроса). Помощ за програмата може да намериш на много места! Много се съмнявам да си се научил да работиш правилно със софтуера

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X